Jeśli linki lub ilustracje się nie otwierają, zajrzyj proszę na tę stronę: https://www.mayil.org/eWiadomosci/2023/10.html

Mayil eWiadomości
Październik 2023
 

Kochani czytelnicy eWiadomości,

Chciałabym opisać pewne doświadczenie związane z kartami Mistrza Morya dostępnymi online. To był dzień niczym nie różniący od innych, tylko że wszystko szło jak po grudzie. Postanowiłam poprosić o poradę online na stronie Mayil.com, kliknęłam i przeczytałam powitanie:

„Zapraszamy! Możemy zaczynać!
Czy masz w myślach jasno sformułowane pytanie?”

„Nie, niestety, nie przychodzi mi na myśl żadne pytanie”. Kolejne kliknięcie i przechodzę na stronę Lekcji Życiowych Mistrza Morya! Kładę rękę na sercu, staram się wyciszyć, wybieram kamień szlachetny i otrzymuję krótki tekst o tym, by zgodzić się na taką rzeczywistość, jaka jest, bez żadnych myśli.

Te słowa wirują mi przed oczami, „bez żadnych myśli”, „żyć z Bogiem”, „z prostotą”. Okej. Jak to zrobić? Wyjazd nad morze? Mój obecny stan umysłu nie pozwala na nic innego. Upewniam się, czy mój wyjazd będzie możliwy i nie zakłóci życia rodzinnego. Po południu jadę nad morze szczęśliwa i przepełniona nadzieją, bo zazwyczaj jestem nastawiona dość optymistycznie. Zobaczymy, co będzie. W myślach już zaplanowałam energiczny spacer, żeby zapomnieć o zmartwieniach.

Znajduję miejsce do parkowania i wysiadam. Widzę mewę skuloną przy kamieniu. Ma prześliczne pióra – brązowe, z białymi obrzeżami, koniec ogona jest czarny. Jest większa niż kura. Nie rusza się, kiedy się do niej zbliżam. Coś z nią jest nie tak… I tyle z mojego zaplanowanego spaceru, żeby zapomnieć o zmartwieniach.

Ludzie przechodzą, niektórzy z wielkimi psami, ale nikt nie zwraca uwagi na opuszczoną mewę. To oczywiste, że nie mogę tego ptaka tak zostawić, bo do jutra umrze z głodu.

Kilka kolejnych godzin mija na poszukiwaniu rozwiązania. Rozpytuję wszędzie, gdzie tylko mogę: w aptece, u fryzjera, w agencji nieruchomości od dawna istniejącej w tej nadmorskiej miejscowości, w sklepie spożywczym, w którym sprzedają też gazety. Albo nic nie wiedzą, albo kierują mnie do punktu turystycznego, ale on jest dziś zamknięty. Nie mogę tak po prostu zostawić tej mewy i odjechać, po prostu nie mogę! Zaczynam się irytować, rozpaczać, popadam w odrętwienie. Już nigdy nie będę w stanie przyjechać nad morze jak gdyby nigdy nic, przecież skazuję tego pięknego ptaka na śmierć. Nie będę w stanie dziś zasnąć, nie tego się spodziewałam.

Wracam na miejsce na parkingu i siadam przy mewie. Próbuję się modlić i wysyłam jej miłość i energię. Nagle podnosi głowę i rozpościera skrzydła. Próbuje wstać i widzę, że jedna z jej nóżek zwisa bezwładnie – może jest złamana. Mewa znowu przysiada. To coś poważnego. Dzięki modlitwie uspokajam się nieco. Zaczynam szukać w internecie jakiejś organizacji pomagającej zwierzętom. Nie mogę znaleźć żadnej działającej w tej okolicy. Wykonuję kilka telefonów, ale nie jestem w stanie zrozumieć głosów w tym niewielkim urządzeniu, bo jestem nieco przygłucha. Wolę bezpośredni kontakt z ludźmi. W międzyczasie słońce zaczyna zachodzić. Nie chcę wracać do domu samochodem po ciemku.

Wchodzę na stronę Mayil.com, w zakładkę z kartami i mówię na głos: „Tak, Mistrzu Morya, mam jasno sformułowane pytanie! Czy pomożesz mi ocalić tę mewę?”, klikam na różę i wybieram kwadracik na chybił trafił.

Otrzymuję następującą odpowiedź:
„Możesz otrzymać Moje wsparcie i dzięki temu zawsze zajdziesz dalej, niż jesteś w stanie sobie teraz wyobrazić. Bo kiedy dostajesz wsparcie od Hierarchii, to odkrywasz nowe światy i dzierżysz ogień wtedy, gdy jest to potrzebne. To ważne, by istnieli ludzie, którzy dzierżą miecz rozeznania, którzy wiedzą, czego chcą i którzy wiedzą, jak się z czymś uporać”.

Ogień, miecz, Hierarchia. O, mój Boże! Zrywam się na nogi, biorę haust powietrza i skręcam w najbliższą ulicę. Znajduje się tam kolejna agencja, kobieta właśnie ma zamykać. Zbieram się na odwagę i wchodzę. Wyjaśniam, że całe popołudnie bezskutecznie próbuję znaleźć pomoc dla swojej mewy. Pani jest bardzo miła i mówi, że w pełni mnie rozumie, że też wzięłaby sobie to do serca i wie, że gdy chodzi o dzikie zwierzęta w potrzebie, pojawia się mnóstwo komplikacji. Zna kogoś, kto jest ochotnikiem w centrum pomocy ptakom i mieszka tuż za rogiem. Dzwoni do niego i udaje się jej połączyć za drugim razem. Rozmawiają przez chwilę i nie wiem jeszcze, czy wszystko się ułoży. Rozłącza się i wypowiada słowa, które przynoszą mi ulgę: „Przyjdzie i chce, żeby zaprowadziła go pani do mewy”. Dziękuję jej serdecznie i mówię jej, że jest wspaniała. Wychodzę na zewnątrz i widzę zbliżającego się mężczyznę z plastikowym pudełkiem. Jest niewiarygodnie przyjazny, entuzjastycznie rozprawia o młodych mewach i gołębiach, które doznają urazów, kiedy próbują wylądować, o tym, że mewy kiedyś nie były pod ochroną, a teraz już są, i o tym, gdzie zabiera tę mewę. W gumowych rękawiczkach ostrożnie przenosi tego pięknego ptaka do specjalnego pudełka. Dziękuję mu wylewnie, życie jest piękne.

Pół godziny później jadę autostradą do domu. Dziękuję Bogu i Mistrzowi Morya za tak pomyślną interwencję. Czuję się, jakbym miała skrzydła. To prawdziwa historia. Pozdrowienia od Lydii


Medytacja na pełnię księżyca 28 października 2023:

Meester Morya

Zawsze jest troskliwa opieka, dla ciebie ale i dla innych

„Zawsze dobrze jest, gdy uświadamiasz sobie, że nie masz potrzeby wymuszać czegokolwiek, bo istnieje moc, która otacza opieką. Jeśli będziesz cierpliwy, możesz spotkać tę opiekuńczą moc w sobie oraz w innych. Ta opiekuńcza energia raz za razem stwarza w życiu możliwości, których w przeciwnym razie byś nie miał.

Kiedy wiesz, że Bóg się tobą opiekuje, tak jak matka opiekuje się dzieckiem, i że nigdy cię nie opuści, chyba że będzie miał po temu powód - zostawi cię na chwilę samego, podobnie jak matka może zostawić dziecko samo na chwilę.

Zawsze będziesz miał boską opiekę. Kiedy wiesz, że On się tobą opiekuje, to wtedy wiesz i pojmujesz, że opiekuje się też innymi. To coś, czego musisz się nauczyć, naprawdę nauczyć w życiu: że istnieje opieka - opieka nad tym, co bardzo małe i nad tym, co bardzo potężne. Opieka nad tobą, ale i opieka nad innymi”.

  Morya Kracht 4: De stap naar oneindigheid

Mistrz Morya

Niniejszy tekst można znaleźć w naszym serwisie, nad podstronie „Zapytaj Mistrza Morya", „Porady online", jako poradę numer 91

Geert Crevits, przetłumaczony cytat z książki „Morya" - seria „Wewnętrzna moc", tom 4: „Krok ku nieskończoności" - rozdział 6 (“Morya Kracht 4: De stap naar oneindigheid”) © www.mayil.comeWiadomości Mayil

Nowości na stronie www.mayil.com

  Zapytaj Mistrza Morya

Zgodnie z obietnicą kontynuujemy pracę nad aktualizowaniem polskiej wersji naszych serwisów i uzupełnianiem jej o nowe treści. W tym miesiącu dodaliśmy kolejnych 20 nowych kart do zestawu „Porady online”.


Zapytaj Mistrza Morya

Porady Online:

100 kart online, zawierających odpowiedzi na Twoje pytania

Lekcje życiowe:

30 kart online zawierających głęboki wgląd i praktyczną mądrość do zastosowania w swoim życiu

Przejdź do strony www.mayil.com
i sam się przekonaj!eWiadomości Mayil

www.morya.org

  Pytania i odpowiedzi

Pytania i odpowiedzi

Pytania i odpowiedzi obejmujące sześć różnych tematów:

* Pytania o szczęście
* A co z pieniędzmi?
* Czym jest inicjacja?
* Pytania o cel swojego życia
* Pytania o ciało
* Czy przyszłość rysuje się w czarnych barwach?

Nowości!
W tym miesiącu dodaliśmy dwa nowe tematy do działu Pytania i odpowiedzi:

* Cztery pytania i odpowiedzi dotyczące miłości i seksualności

* A co ze zdrowiem psychicznym?

Zachęcamy gorąco do lektury tych ważnych wskazówek!

www.morya.org
> Mądrość
> Pytania i odpowiedzi


Strony, na których znajdziesz informacje o grupach Mistrza Morya

  Grupy

W dziale „Grupy" możesz:

- sprawdzić listę wszystkich grup Mistrza Morya aktywnie działających w Polsce
- dowiedzieć się wszystkiego o grupach Mistrza Morya - czym są i jak funkcjonują
- czytać obszerne porady samego Mistrza Morya dla osób, które regularnie spotykają się z innymi lub medytują wspólnie
- znaleźć opis medytacji grupowej o nazwie „Medytacja z Mistrzami w Himalajach" i wypróbować ją podczas kolejnego spotkania grupy!

Jeśli chcesz założyć swoją grupę Mistrza Morya, prosimy o kontakt z nami, pomożemy ci w tym i odpowiemy na wszystkie twoje pytania.

www.morya.org
> Grupy

Przesłanie dla Polaków:

  Przesłanie dla Polaków
Na odświeżonej stronie zamieściliśmy przesłanie Mistrza Morya dla Polaków.

Jest to piękna i pełna nadziei wiadomość przekazana Polakom w marcu 2009 roku.

Koniecznie pamiętaj o niej i od czasu do czasu wracaj do niej!

Możesz ją znaleźć tutaj:

www.morya.org
> Mądrość
> Przesłanie dla Polaków

 

  Filmy

Filmy

Na kanale youtube.com/Moryaspiritual  możesz obejrzeć aż 17 nagrań z polskim tłumaczeniem lub polskimi napisami. Zapoznaj się z różnymi wykładami lub obejrzyj wywiad z Geertem Crevitsem.

www.morya.org
> Mądrość
> Filmy

  Przesłania na pełnię księżyca 2021

Przesłania na pełnię księżyca

Na tej stronie znajdziesz 49 fascynujących fragmentów i tekstów z naszych newsletterów z lat 2018-2021.

Teksty te w większości pochodzą z książek i źródeł jeszcze niepublikowanych w języku polskim, a zatem stanowią wielki skarb mądrości Mistrza Morya w tym języku.

Trudno wybrać jeden temat z długiej listy? Kliknij na opcję „Wylosuj newsletter" i pozwól, żeby zadecydował za ciebie los!

www.morya.org
> Mądrość
> Przesłania na pełnię księżyca

  Przesłania na pełnię księżyca 2021

Medytacje

Dwie wspaniałe medytacje Mistrza Morya:

- Krótka medytacja: Co dziś robiłem?
- Medytacja to uczenie się, jak akceptować Ziemię

Krótkie chwile wyciszenia raz lub dwa razy dziennie mogą podnieść cię na duchu i zmienić cały dzień. Nigdy nie lekceważ mocy świadomej ciszy!

www.morya.org
> Mądrość
> Medytacje

  Przesłania na pełnię księżyca 2021

Geert Crevits

Przeczytaj fascynującą historię życia Geerta, jego młodości, dorosłego życia i tego, jak nawiązał kontakt z Mistrzem Morya. Historia ilustrowana jest mnóstwem zdjęć.

www.morya.org
> Geert Crevits

  Przesłania na pełnię księżyca 2021

Mistrz Morya

Jedenaście fragmentów, w których Mistrz Morya mówi o Sobie, o tym, co, jak i dlaczego robi.

Titles on this page:
- Możesz na Mnie liczyć
- Pytanie: Mistrz Morya może się zwracać do nas, ale jak to się dzieje, że my Go nie słyszymy?
- Nawiązywanie kontaktu z boską świadomością
- Praca, którą wykonuję
- Moja pomoc jest dostępna
- Nie będziesz Mnie widział, a jednak będę stać na twojej ścieżce
- Wszyscy jesteśmy razem
- Nowa delikatność
- Bóg Mnie tu trzyma
- Czas na ciężką pracę na Ziemi
- Ewolucja to proces bez końca

www.morya.org
> Mistrz Morya

*

www.morya.org

Morya.org

eWiadomości Mayil
www.mayil.com

Mądrość Mistrza Morii 1: Głębszy sens życiaMądrość Mistrza Morii - Ćwiczenia Podstawy część 1MM karty

facebookMayil International * Master Morya * Geert Crevits * Słowa Mistrza Morya
Youtube YouTube.com/Moryaspiritual

Uważasz tę wiadomość za interesującą? Prześlij ją przyjaciołom.
Otrzymałeś ją od kogoś? Tu możesz się zapisać: http://mayil.org/PL
Ta wiadomość przekazywana jest w j. niderlandzkimangielskim i niemieckim.