Jeśli linki lub ilustracje się nie otwierają, zajrzyj proszę na tę stronę: https://www.mayil.org/eWiadomosci/2023/09.html

Mayil eWiadomości
Wrzesień 2023
 

Kochani czytelnicy eWiadomości,

Powoli lecz konsekwentnie kontynuujemy prace pozakulisowe, nie tylko nad treściami w języku niderlandzkim, ale i angielskim, niemieckim oraz polskim. Osobiście zawsze jestem rozdarta na dwoje - z jednej strony mam ochotę krzyczeć: „Trzeba to robić o wiele szybciej, ludzie zasługują na nowe książki!", a z drugiej strony zaufanie mojego serca łagodnie mówi: „Wszystko jest w porządku, wszystko dzieje się w idealnym momencie".

Mistrz Morya bierze stronę mojego spokojnego serca; już od lat dziewięćdziesiątych uczy nas: „Żadnych nieprzekraczalnych terminów, żadnego pośpiechu, po prostu róbcie dalej, co możecie, najlepiej jak potraficie, a Moja praca to coś o wiele więcej niż tylko wydawanie książek". On pracuje z nami wszystkimi poprzez wszystko, co robimy w życiu i dąży do tego, żebyśmy stawali się lepszymi ludźmi. Przez te wszystkie lata widziałam i słyszałam wręcz nieprawdopodobne historie od naszych ochotników, tłumaczek a także czytelników, którzy wiele doświadczyli, a te doświadczenia zmieniły ich na lepsze.

Jak można przeczytać w poniższym tekście, Mistrz Morya nieustannie zwraca uwagę wszystkim Swoim czytelnikom, że ogromnie ważne jest, by pracować spokojnie i ze skupieniem. Moim zdaniem, mówi nie tylko o pracy zawodowej, którą wykonujesz, z pewnością także o pracy domowej, gotowaniu, pracy w ogrodzie, opiece nad dziećmi i wszystkich tego typu rzeczach. Kiedy coś robisz, wycisz swoje serce i pozwól, aby tętno nieco zwolniło: to porada miesiąca! Pozdrowienia od Marie


Mistrz Morya

Medytacja na pełnię księżyca 29 września 2023:

Mistrz Morya,

„Cokolwiek robisz, jakikolwiek kierunek obrałeś, nie ma sensu spieszyć się. Być może spieszysz się w pracy lub w staraniach, żeby pogłębić swoje życie, ale to naprawdę nie ma sensu, bo w efekcie tych starań wcale nic nie idzie szybciej, a czasem wręcz coś przegapiasz. Kiedy pracujesz w pośpiechu, często czegoś nie zauważasz, i to właśnie jest błąd, który popełniasz. Kiedy pracujesz, powinieneś postarać się osiągnąć pewien spokój i rozluźnienie po to, by nawiązać kontakt z tym, co robisz, bo to jest zawsze kluczowe.

Kiedy obserwujesz siebie i swoją pracę, uświadomisz sobie, które elementy odgrywają w niej rolę. Odkryjesz, że jest w tej pracy coś, co ma ci do przekazania pewne rzeczy. W każdej pracy jest coś, co przychodzi do ciebie ze świata, coś, czego możesz się nauczyć, koncentrując się na tej pracy. Jednak nie spiesz się, bo w przeciwnym razie nie będziesz w stanie tego dostrzec. Tu na Ziemi człowiekowi dana jest możliwość, by żył powolniej, a tym samym pozwolił, by pewne idee wysunęły się na czoło.

Bo w rzeczywistości, w której pracujesz, zawsze gdzieś w tle obecne są idee, takie, z których prawdopodobnie nie od razu będziesz potrafił zdać sobie sprawę. Możesz je odkryć tylko jeśli pracujesz powoli, bo właśnie wtedy idee pojawiają się wraz z tym, co robisz. Być może brzmi to dziwnie, jednak tak to właśnie działa.

Kiedy pracujesz powoli, z koncentracją, w pełni skupiony na tym, co się dzieje, wówczas możesz odkryć, że dzieje się coś więcej niż tylko ta praca. Dzieje się coś w tobie; dzięki tej koncentracji odkrywasz nowe idee, a to dlatego, że powolna praca ze skupieniem jest w rzeczywistości relaksująca. Wówczas nagle zaczynasz radzić sobie ze swoją pracą inaczej, a wtedy inne rzeczy przyciągają twoją uwagę.

Kiedy się spieszysz, jesteś na innym poziomie, wtedy jesteś obecny duchem i nie masz kontaktu lub masz niewielki kontakt z tym, co fizycznie jest przed tobą. To błąd: brak materialnego kontaktu z tym, co robisz, sprawia, że nie możesz odnaleźć pewnych kluczy do istnienia.

Musi istnieć kontakt między duchem a materią, i to ty musisz go podtrzymywać – nie pojawia się on sam z siebie, musisz nad nim pracować, w najmniejszych szczegółach, w konkretnej rzeczywistości codziennego życia, a w efekcie to oswobodzi twoją świadomość.

Duch, materia i świadomość – te trzy aspekty zawsze muszą się łączyć, bo właśnie wtedy stajesz w pełnym Świetle swojej świadomości, swojej pracy, swoich działań. Wówczas z twojej pracy lub działań może wyłonić się coś, co niesie w sobie więcej Światła niż dana praca lub rzecz, którą się zajmujesz, jako taka.

(…)

Kiedy się koncentrujesz, powinieneś włożyć w to serce. Powinieneś czuć w swoim sercu, że uspokaja się ono podczas pracy, a z pewnością nie zawsze się tak dzieje. Zwłaszcza gdy czymś się martwisz; wtedy nie umiesz znaleźć tego spokoju, skupić się, a w efekcie nie możesz poczuć inspiracji.

Dlatego koniecznie zaangażuj w to serce; wówczas wpadniesz w inny rytm, bo serce zna miarę rzeczy. Serce wie, jak się dostosować się do rzeczywistości tej Ziemi”.

  Morya Wijsheid 7: De grote ontdekkingsreis

Mistrz Morya

Geert Crevits, Geert Crevits, przetłumaczony fragment książki „Morya” – seria „Mądrość”, tom 7 „Wielka odkrywcza podróż”, fragmenty rozdziału 7: „Jak możesz nawiązać kontakt ze swoją świadomością” © Mayil.com


© Geert Crevits, Mayil.com, www.morya.org

 


eWiadomości Mayil

www.morya.org

Strony, na których znajdziesz informacje o grupach Mistrza Morya

  Grupy

W dziale „Grupy" możesz:

- sprawdzić listę wszystkich grup Mistrza Morya aktywnie działających w Polsce
- dowiedzieć się wszystkiego o grupach Mistrza Morya - czym są i jak funkcjonują
- czytać obszerne porady samego Mistrza Morya dla osób, które regularnie spotykają się z innymi lub medytują wspólnie
- znaleźć opis medytacji grupowej o nazwie „Medytacja z Mistrzami w Himalajach" i wypróbować ją podczas kolejnego spotkania grupy!

Jeśli chcesz założyć swoją grupę Mistrza Morya, prosimy o kontakt z nami, pomożemy ci w tym i odpowiemy na wszystkie twoje pytania.

www.morya.org
> Grupy

Przesłanie dla Polaków:

  Przesłanie dla Polaków
Na odświeżonej stronie zamieściliśmy przesłanie Mistrza Morya dla Polaków.

Jest to piękna i pełna nadziei wiadomość przekazana Polakom w marcu 2009 roku.

Koniecznie pamiętaj o niej i od czasu do czasu wracaj do niej!

Możesz ją znaleźć tutaj:

www.morya.org
> Mądrość
> Przesłanie dla Polaków

 

  Pytania i odpowiedzi

Pytania i odpowiedzi

Pytania i odpowiedzi obejmujące sześć różnych tematów:

* Pytania o szczęście
* A co z pieniędzmi?
* Czym jest inicjacja?
* Pytania o cel swojego życia
* Pytania o ciało
* Czy przyszłość rysuje się w czarnych barwach?


www.morya.org
> Mądrość
> Pytania i odpowiedzi


  Filmy

Filmy

Na kanale youtube.com/Moryaspiritual  możesz obejrzeć aż 17 nagrań z polskim tłumaczeniem lub polskimi napisami. Zapoznaj się z różnymi wykładami lub obejrzyj wywiad z Geertem Crevitsem.

www.morya.org
> Mądrość
> Filmy

  Przesłania na pełnię księżyca 2021

Przesłania na pełnię księżyca

Na tej stronie znajdziesz 49 fascynujących fragmentów i tekstów z naszych newsletterów z lat 2018-2021.

Teksty te w większości pochodzą z książek i źródeł jeszcze niepublikowanych w języku polskim, a zatem stanowią wielki skarb mądrości Mistrza Morya w tym języku.

Trudno wybrać jeden temat z długiej listy? Kliknij na opcję „Wylosuj newsletter" i pozwól, żeby zadecydował za ciebie los!

www.morya.org
> Mądrość
> Przesłania na pełnię księżyca

  Przesłania na pełnię księżyca 2021

Medytacje

Dwie wspaniałe medytacje Mistrza Morya:

- Krótka medytacja: Co dziś robiłem?
- Medytacja to uczenie się, jak akceptować Ziemię

Krótkie chwile wyciszenia raz lub dwa razy dziennie mogą podnieść cię na duchu i zmienić cały dzień. Nigdy nie lekceważ mocy świadomej ciszy!

www.morya.org
> Mądrość
> Medytacje

  Przesłania na pełnię księżyca 2021

Geert Crevits

Przeczytaj fascynującą historię życia Geerta, jego młodości, dorosłego życia i tego, jak nawiązał kontakt z Mistrzem Morya. Historia ilustrowana jest mnóstwem zdjęć.

www.morya.org
> Geert Crevits

  Przesłania na pełnię księżyca 2021

Mistrz Morya

Jedenaście fragmentów, w których Mistrz Morya mówi o Sobie, o tym, co, jak i dlaczego robi.

Titles on this page:
- Możesz na Mnie liczyć
- Pytanie: Mistrz Morya może się zwracać do nas, ale jak to się dzieje, że my Go nie słyszymy?
- Nawiązywanie kontaktu z boską świadomością
- Praca, którą wykonuję
- Moja pomoc jest dostępna
- Nie będziesz Mnie widział, a jednak będę stać na twojej ścieżce
- Wszyscy jesteśmy razem
- Nowa delikatność
- Bóg Mnie tu trzyma
- Czas na ciężką pracę na Ziemi
- Ewolucja to proces bez końca

www.morya.org
> Mistrz Morya

*

www.morya.org

Morya.orgeWiadomości Mayil

www.mayil.com

  Zapytaj Mistrza MoryaZapytaj Mistrza Morya

Porady Online:

80 kart online, zawierających odpowiedzi na Twoje pytania

Lekcje życiowe:

30 kart online zawierających głęboki wgląd i praktyczną mądrość do zastosowania w swoim życiu

Przejdź do strony www.mayil.com
i sam się przekonaj!

eWiadomości Mayil
www.mayil.com

Mądrość Mistrza Morii 1: Głębszy sens życiaMądrość Mistrza Morii - Ćwiczenia Podstawy część 1MM karty

facebookMayil International * Master Morya * Geert Crevits * Słowa Mistrza Morya
Youtube YouTube.com/Moryaspiritual

Uważasz tę wiadomość za interesującą? Prześlij ją przyjaciołom.
Otrzymałeś ją od kogoś? Tu możesz się zapisać: http://mayil.org/PL
Ta wiadomość przekazywana jest w j. niderlandzkimangielskim i niemieckim.