Jeśli linki lub ilustracje się nie otwierają, zajrzyj proszę na tę stronę: https://www.mayil.org/eWiadomosci/2023/08.html

Mayil eWiadomości
Sierpień 2023
 

Kochani Czytelnicy eWiadomości,

W miarę upływu lat coraz łatwiej dostrzec, że gdy ma się odwagę być kochającym i wyrozumiałym, życie dobrze się układa. Nauczyliśmy się być elastyczni, kiedy coś idzie nie po naszej myśli, albo się odwleka, a potem znowu się układa i tak dalej, bo w końcu wszystko układa się w najlepszy możliwy sposób. Ponadto, w dzisiejszych czasach często mówimy „tak”, zawsze gdy ludzie coś sugerują albo o coś pytają, bo ufamy, że wszystko w naszym życiu dzieje się z jakiegoś głębszego powodu, który nie jest widoczny od razu, i często okazuje się, że właśnie tak jest.

Jednak bywają również momenty, kiedy mówimy „tak”, żeby kogoś nie zniechęcić, lecz z perspektywy czasu wolelibyśmy raczej uniknąć danej sytuacji. Ale i to bardzo często jest jest za nas załatwiane – zaraz potem na przykład dostajemy wiadomość, że coś zostało przełożone lub „niestety” odwołane. Z wiarą w Boga możesz zajść daleko!

Jeśli chodzi o kwestię otrzymywania wskazówek, wyznaczania granic i wykraczania poza nie, to znalazłyśmy poniższy tekst w pięknej książce „De grote ontdekkingsreis” („Wielka odkrywcza podróż”). Pozdrowienia od Lydii i Marie


Mistrz Morya

Medytacja na pełnię księżyca 31 sierpnia 2023:

Mistrz Morya,

„Zawsze istnieją moce, które poprowadzą cię dalej. Jednak kolejne dni będą się różnić między sobą. Jednego dnia pójdziesz naprzód, a innego nie. Nie martw się tym. Zawsze będzie coś, co cię poprowadzi i zaprowadzi dalej, ale nie w szczegółach. Dlatego powinieneś patrzeć na swoje życie z szerszej perspektywy.

Idąc naprzód, w ciągu kolejnych miesięcy i lat odkryjesz, że stajesz się coraz bardziej radosny. Dostrzeżesz, że w twoim życiu jest konstruktywność, dzięki której będziesz mógł korzystać z pewnej prostej mocy. To znaczy, że zawsze będziesz mógł zająć się czymś nowym, ale kierując się prostotą i mocą.

Ta prosta moc pojawia się wtedy, gdy ludzie potrafią podążać za samymi sobą. Dzierżysz tę prostą moc na przykład wtedy, kiedy działasz z miłością, bo wiesz: ‘Patrz, powinienem być życzliwy i potrafię taki być’. Miłość oznacza, że otwierasz się, odsłaniasz i kiedy dzierżysz tę moc, pozwalasz sobie rozwijać się. Kiedy używasz tej samej energii na rzecz innych, a zatem kiedy traktujesz innych życzliwie, wówczas pozwalasz również innym rozwijać się w każdej dziedzinie.

Odkryjesz, że w rzeczywistości życie nie ma żadnych granic i że masz odwagę z tym odkryciem żyć. Będziesz widział, że dokonuje się w tobie ekspansja, rozwijasz się, a także stajesz w obronie świata, przełamujesz granice na tyle, na ile masz tę odwagę. Bo musisz być w stanie wyznaczać pewne granice, ale także i pozwolić im odejść.

Granice są zawsze ważne podczas danego etapu ewolucji, ale nie na tyle, żeby cię określały. Kiedy wyznaczasz jakąś granicę, zawsze jest ona tymczasowa. Powinieneś więc zrozumieć, że granice mają znaczenie, ale służą temu, byś mógł je przekraczać.

Niezależnie od tego, czego doświadczasz, bardzo ważne jest, byś zachował spokój i zawsze potrafił patrzeć dalej, poza to, co widzisz w tej chwili. Moc to potrafi. Kiedy żyjesz z prostą mocą, energią, poprowadzi cię ona dalej. Poczynisz w życiu odkrycia, dzięki którym twoja świadomość wzrośnie i poszerzy się. Zyskasz nową wizję rzeczywistości i przekroczysz pewne granice.

Pozwól, by ta moc cię prowadziła, bo w ten sposób będziesz w stanie wyjść poza własne myśli, a wówczas twoje myślenie może zjednoczyć się z tą mocą, by otworzyć się na nową rzeczywistość.

Prostota życia polega na tym, że pozwalasz życiu być życiem i że pojmujesz, iż teraz, właśnie w tej chwili, powstają nowe energie po to, byś mógł iść dalej niż dotychczas”.

  Morya Wijsheid 7: De grote ontdekkingsreis

Mistrz Morya

Geert Crevits, Geert Crevits, przetłumaczony fragment książki „Morya” – seria „Mądrość”, tom 7 „Wielka odkrywcza podróż”, początek rozdziału 2: „Młodzi ludzie, którzy mają kontakt ze swoją duszą, rozumieją uniwersalność” © Mayil.com


© Geert Crevits, Mayil.com, www.morya.org

 


eWiadomości Mayil

Nowości na stronie www.morya.org

  Przesłania na pełnię księżyca 2021
Przesłania na pełnię księżyca

W tym miesiącu dodaliśmy przesłania z 2021 roku.

Obecnie dostępnych jest 49 przesłań na pełnię księżyca, a wszystkie z nich pełne inspirującej mądrości przydatnej w codziennym życiu.

Każda strona z przesłaniem to maleńka skarbnica użytecznych idei i wglądów, doskonale nadających się na każdą chwilę dnia jako:
- lektura do śniadania, która poprawi ci nastrój
- lektura skłaniająca do refleksji w domu lub w podróży, w każdym momencie
- lektura, która stanowi doskonałą podstawę do głębokich rozmów, także w niewielkiej grupie
- wyciszająca lektura przed snem
- … i tak dalej!

Trudno Ci wybrać coś samodzielnie z listy? Pozwól, aby pomógł Ci w tym los i kliknij przycisk „Wylosuj newsletter”

www.morya.org
> Mądrość
> Przesłania na pełnię księżycaeWiadomości Mayil

Zapytaj Mistrza Morya

  Zapytaj Mistrza MoryaZapytaj Mistrza Morya

Porady Online:

80 kart online, zawierających odpowiedzi na Twoje pytania

Lekcje życiowe:

30 kart online zawierających głęboki wgląd i praktyczną mądrość do zastosowania w swoim życiu

Przejdź do strony www.mayil.com
i sam się przekonaj!

eWiadomości Mayil
www.mayil.com

Mądrość Mistrza Morii 1: Głębszy sens życiaMądrość Mistrza Morii - Ćwiczenia Podstawy część 1MM karty

facebookMayil International * Master Morya * Geert Crevits * Słowa Mistrza Morya
Youtube YouTube.com/Moryaspiritual

Uważasz tę wiadomość za interesującą? Prześlij ją przyjaciołom.
Otrzymałeś ją od kogoś? Tu możesz się zapisać: http://mayil.org/PL
Ta wiadomość przekazywana jest w j. niderlandzkimangielskim i niemieckim.