Jeśli linki lub ilustracje się nie otwierają, zajrzyj proszę na tę stronę: https://www.mayil.org/eWiadomosci/2023/0708.html

Mayil eWiadomości
Lato 2023
 

Kochani Czytelnicy eWiadomości,

„To zachwyt sprawia, że idziesz naprzód” – tak brzmiał napis na pierwszej zrobionej przeze mnie promocyjnej zakładce do książki. Ale jeśli mam być szczera, to dopiero niedawno faktycznie zaczęłam rozumieć głęboką wartość tego stwierdzenia i pojmować, co Mistrz Morya naprawdę ma na myśli, kiedy mówi o „szoku”, jakiego doświadczasz, gdy się czymś zachwycasz i gdy to doświadczenie katapultuje cię poza ograniczony krąg twoich własnych myśli.

Na szczęście zachwyt to coś, co w dużym stopniu sam możesz wzbudzić. Kiedy szeroko otworzysz oczy, wyciszysz się na chwilę i uważnie przyjrzysz się na przykład polnemu kwiatowi lub przyrodzie, wykazując chęć, by dostrzec, jak zachwycającym cudem są ziemia i życie, wówczas zachwyt pojawi się w tobie naturalnie. A kiedy już potrafisz spoglądać w ten sposób, możesz się też nauczyć dostrzegać ten sam zachwycający cud w otaczających cię ludziach, swoich przyjaciołach, współpracownikach, sąsiadach, rodzinie. „To zachwyt sprawia, że idziesz naprzód”. Może i ty poeksperymentujesz? Pozdrowienia od Marie

Bladwijzer


Mistrz Morya

Medytacja na pełnię księżyca 1 sierpnia 2023:

Mistrz Morya,

„Za każdym razem, kiedy konfrontujesz się z samym sobą i jesteś zachwycony jakimś zjawiskiem w swoim życiu, to stajesz u progu odnowy w swoim życiu. To zachwyt sprawia, że idziesz naprzód. Za każdym razem, kiedy się czymś zachwycasz, czy to modlitwą, czy Bogiem, czy kwiatem, pięknem dziecka, drugim człowiekiem lub czymkolwiek innym, powoduje to szok, wnosi w twoje życie otwartość.

Myślenie jest głównie ograniczające. Kiedy myślisz, to chcesz, żeby wszystko gładko weszło na swoje miejsce, chcesz zamkniętej całości. Z powodu myślenia możesz być nieustannie uwięziony w zamkniętym cyklu i być może nigdy się z niego nie uwolnisz.

Niektórzy ludzie dostrzegają jedynie swoje myśli i akceptują tylko to, co pochodzi z ich myśli. Uważają za słuszne tylko to, co sami myślą, a za błędne to, co myślą inni. Z tego powodu ludzie często walczą ze sobą, bo ich myśli nie są wystarczająco szerokie ani wystarczająco otwarte, a te cechy z kolei są niezbędne do zstąpienia intuicji i Boga. Bowiem myśli zamykają się w stworzonej przez siebie ograniczonej przestrzeni, co sprawia, że wspomniane zstąpienie staje się niemożliwe. Ludzie mają tendencję, by myśleć mniej więcej w taki sposób: „Muszę się pozbyć tego, co nie pasuje. Nie zaakceptuję tego, czego nie rozumiem i czego nie potrafię wyjaśnić, usunę to ze swojego życia”. Właśnie dlatego ludzie, który mają silnie racjonalne nastawienie (kierują się umysłem), często bywają zamknięci, skupieni na sobie, i zajmują się tym, co uznają za fascynujące i interesujące, ale co zraża innych.

Zamknięty obieg myśli często wyzwala działania, które nie mają sensu. Z kolei życie jest otwarte. Życie jest otwarte ze wszystkich stron i gdybyś umiał zobaczyć życie jako takie, zauważyłbyś, że zachodzi w nim nieustanna zmiana. Bo życie musi akceptować wszystko, co pochodzi od Boga. Gdy jest to możliwe, zachodzi ciągła zmiana. Nawet w istnieniu i w bytach istnienia.

Kiedy głębia istnienia ujawnia rozmaite rzeczy, wówczas w sercu istoty ludzkiej zachodzi nieustająca przemiana. W jednej chwili serce człowieka zajęte jest tym, a w drugiej czymś innym, bo wyczuwa faktycznie istniejące wibracje. Jeśli na przykład przyjdziesz do określonej rodziny, w określonej grupie, z określoną osobą, to będziesz mieć w sercu coś odmiennego niż wtedy, gdy jesteś z innymi. Serce bezbłędnie reaguje na wszystkie okoliczności i dokładnie wie, co się dzieje.

Dlatego, kiedy żyjesz w swojej intuicji, nieustannie zajmujesz się różnymi rzeczami i masz bardzo bogatą świadomość. Wtedy bardzo wiele doświadczasz na poziomie świadomości, która wykracza dalece poza myślenie. Przełamujesz struktury umysłu, które sam w sobie zbudowałeś.

Czasem dobrze jest odwrócić myśli: kiedy coś myślisz, to spróbuj obok tego umieścić myśl przeciwną i rozważaj je, aż uda się cię doprowadzić do syntezy obu przeciwieństw. Bo zawsze możesz usłyszeć o jakiejś idei, dowiedzieć się lub pomyśleć o niej, a potem usłyszeć, dowiedzieć się lub pomyśleć o innej, przeciwnej do tej pierwszej. To wzbogaca życie. W umyśle zawsze obecne są przeciwieństwa i nawet jeśli ich nie widzisz, możesz je znaleźć. Szukaj tych przeciwieństw i żyj z nimi przez jakiś czas.

Jednak głębokie intuicje istnienia są inne. Pochodzą z jedności i zawsze będą prowadzić człowieka do jedności. Umysł tego nie zrobi, umysł dzieli. Umysł zawsze będzie dążyć do niezgody i zmiany, ale zawsze w oparciu o sprzeczności. I te sprzeczności, przyrodzone umysłowi, sprawiają, że ludzie, którzy żyją w umyśle, zawsze są na kursie kolizyjnym. Musisz już być osobą o bardzo szerokich horyzontach, aby zrobić tyle miejsca w swoim myśleniu, że będzie miejsce na wszystko i wszystkich. Zazwyczaj jest to niemożliwe, ponieważ przestrzeń jest wprowadzana do umysłu przez otwartość świadomości, będącą w kontakcie z miłością, z boskimi wartościami”.

  Morya Wisdom 4: Trust in yourself

Mistrz Morya

Geert Crevits, Geert Crevits, tłumaczenie fragmentu 4 tomu książki Mistrza Morya z serii „Mądrość”: „Trust in yourself” („Zaufaj sobie”), początek rozdziału 2 © Mayil.com


© Geert Crevits, Mayil.com, www.morya.org

 


eWiadomości Mayil

Nowości na stronie www.morya.org

  Medytacje

Nowości!
Medytacje

Do działu "Medytacje" dodaliśmy opis kolejnej medytacji, która wyjaśnia, w jaki sposób możesz medytować, aby wejść w swój własny rytm, i w jaki sposób pomoże ci to radzić sobie ze światem i z otaczającymi cię ludźmi.

2) Medytacja to uczenie się, jak akceptować Ziemię


www.morya.org
> Mądrość
> Medytacje

  Pytania i odpowiedzi

Pytania i odpowiedzi

W dziale Pytania i odpowiedzi dodaliśmy nowy temat:

Pytania o szczęście
* Czy mogę znaleźć szczęście?
* A jeśli czuję się znudzony?

www.morya.org
> Mądrość
> Pytania i odpowiedzi
eWiadomości Mayil

Nowości na stronie www.mayil.com

  Zapytaj Mistrza Morya

Zgodnie z obietnicą kontynuujemy pracę nad aktualizowaniem polskiej wersji naszych serwisów i uzupełnianiem jej o nowe treści. W tym miesiącu dodaliśmy kolejnych 7 nowych kart do zestawu „Porady online”.


Zapytaj Mistrza Morya

Porady Online:

80 kart online, zawierających odpowiedzi na Twoje pytania

Lekcje życiowe:

30 kart online zawierających głęboki wgląd i praktyczną mądrość do zastosowania w swoim życiu

Przejdź do strony www.mayil.com
i sam się przekonaj!eWiadomości Mayil

Oznacz się na mapie!

  De kaart

W najbliższym czasie uruchomimy interaktywną Mapę Mistrza Morya, na której oznaczeni będą czytelnicy z Polski. Dzięki niej będziesz mógł zlokalizować inne osoby zainteresowane naukami Mistrza Morya i nawiązać kontakt, z tymi, którzy mieszkają blisko Ciebie.

„Powinieneś szukać ludzi, którym możesz zaufać, z którymi możesz rozmawiać i wymieniać się pomysłami po to, byś mógł szybciej się rozwijać. Jeśli będziesz szedł tą ścieżką sam, dłużej to potrwa”.
Mistrz Morya

(fragment z książki „Morya" – seria „Mądrość", tom 5, rozdział 7)
Więcej pięknych słów Mistrza Morya znajdziesz w Jego poradach dla grup


Jeśli chcesz, aby oznaczyć Cię na mapie, wyślij nam e-mail z następującymi informacjami:INFORMACJE, KTÓRE UMIEŚCIMY NA INTERAKTYWNEJ MAPIE

1. Twój przydomek/nazwa/imię, którego chcesz używać na mapie

2. Krótkie zdanie lub tekst o Tobie
, dołączony do przydomka/nazwy/imienia
(Przykładowo, tak brzmi jeden z autentycznych opisów na stronie belgijskiej: „Chris z Sint-Michiels. / Cześć, chciałbym nawiązać kontakt z innymi czytelnikami tekstów Mistrza Morya mieszkającymi w Brugii. Mam na imię Chris, jestem na emeryturze”).

To jedyna informacja, która będzie dostępna online! Na naszej stronie nigdy nie będą dostępne żadne inne informacje osobiste o Tobie!


ABY KONTAKT BYŁ MOŻLIWY


Abyśmy jednak mogli skontaktować Cię z innymi osobami, konieczne będzie podanie nam stosownych informacji w tym celu.

Informacje te nigdy nie będą udostępniane online i przekażemy je wyłącznie tym osobom, które także poproszą o oznaczenie ich na mapie i umożliwienie im kontaktu z tobą.

3. Twój adres e-mail

4. Twój numer telefonu
(podaj go tylko wtedy, gdy wolisz, aby inni skontaktowali się z Tobą przez telefon)

5. Wolisz kontakt telefoniczy, przez e-mail czy poprzez obie te metody?


WYŁĄCZNIE DO WIADOMOŚCI FUNDACJI MAYIL

Aby oznaczyć na mapie kropką Twoje miejsca zamieszkania, musimy je po prostu poznać.

Jednak w celu ochrony Twojej prywatności nigdy nie łączymy kropki oznaczającej Ciebie na mapie z dokładnym adresem. Podane przez Ciebie dane (czyli miejsce/miejscowość zamieszkania) przechowujemy wyłącznie offline (czyli poza Internetem). Jeśli tylko zażyczysz sobie usunięcia kropki oznaczającej Ciebie na mapie, wystarczy nas o tym powiadomić, a natychmiast to zrobimy.

6. Twoje imię i nazwisko

7. Miejscowość zamieszkania (w przypadku dużego miasta podaj nazwę miasta oraz dzielnicę/okolicę/ulicę. np. Kraków Stare Miasto, Warszawa Ochota, Wrocław Ołbin itp.)

Wyślij wszystkie wymagane dane na adres e-mailowy polska(a)morya.org (zastąp znak (a) znakiem @).

Aby przekonać się jak działa taka mapa, sprawdź jej wersję niderlandzką.

eWiadomości Mayil
www.mayil.com

Mądrość Mistrza Morii 1: Głębszy sens życiaMądrość Mistrza Morii - Ćwiczenia Podstawy część 1MM karty

facebookMayil International * Master Morya * Geert Crevits * Słowa Mistrza Morya
Youtube YouTube.com/Moryaspiritual

Uważasz tę wiadomość za interesującą? Prześlij ją przyjaciołom.
Otrzymałeś ją od kogoś? Tu możesz się zapisać: http://mayil.org/PL
Ta wiadomość przekazywana jest w j. niderlandzkimangielskim i niemieckim.