Jeśli linki lub ilustracje się nie otwierają, zajrzyj proszę na tę stronę: https://www.mayil.org/eWiadomosci/2023/07.html

Mayil eWiadomości
Lipiec 2023
 

Kochani Czytelnicy eWiadomości,

W lipcu poprowadzę warsztaty poświęcone ugruntowaniu, a słowo grunt jest związane z ziemią. Mistrz Morya wspomina o „tej Ziemi” w swoich książkach dosłownie tysiące razy, jakby koniecznie należało mieć jasność, iż chodzi o tę Ziemię, a nie jakąś inną. Myślę, że tak ją określa, aby regularnie (i subtelnie) przypominać nam, że w rzeczywistości jesteśmy kosmicznymi istotami i tylko przebywamy na „tej Ziemi” tymczasowo.

Mistrz Morya mówi tak dużo o nas i o Ziemi, że niełatwo jest wybrać do newslettera reprezentatywny fragment. Pozbierałam kilka wyimków z książki „Krok ku wieczności”, są to inspirujące zdania, które pozwalają ci zakosztować przepięknej wizji Ziemi jako matki, jako bardzo świadomej istoty i jako Kogoś, kogo możesz kochać, z kim może łączyć cię głęboka więź i od kogo możesz otrzymywać praktyczne i osobiste wskazówki i wsparcie, jeśli tylko otworzysz się na to. Pozdrowienia od Marie


Mistrz Morya

Medytacja na pełnię księżyca 3 lipca 2023:

Mistrz Morya,

„Ziemia jest matką, jest mocą, jest cnotą i jest gotowa bardzo wiele dać ludziom, których karmi, wychowuje lub uczy, pcha i pogania naprzód. Szczerze i uczciwie pragnie, by robili oni postępy, bo Ziemia jest szczerą istotą. To potężna istota, która realizuje swoje intencje.

(...)

Ziemia nie zawsze będzie częścią was. Jak wam mówiłem: dni są policzone. Dlatego jak najlepiej wykorzystajcie swój pobyt na tej Ziemi. Zrozumcie, że każdy dzień kryje w sobie fragment układanki pasujący do innych dni, i który może ujawnić jakiś unikalny element twojego życia.

Każdy dzień na tej Ziemi jest niepowtarzalnym doświadczeniem – pod względem czasu, energii, możliwości…, i możesz naprawdę dobrze to wyczuć: „Dziś, co mogę zrobić dziś?”. Stajesz się świadomy czasu, jaki spędzasz na Ziemi, i rano zadajesz sobie pytanie: „Jaki dziś będzie mój dzień? Co dziś powinienem zrobić?”. I dzięki tej więzi z Ziemią, istotą Ziemią, którą nagle dostrzegasz, dzięki temu, że Ziemia się do ciebie uśmiecha, nagle wiesz: „Powinienem zrobić to, właśnie to mogę zrobić dziś”. Nie bądź zaskoczony, kiedy otrzymasz pomoc od ludzi, bo ludzie należą do Ziemi.

(...)

I powinieneś również dostrzec takie znaczenie: nie uciekać od tej Ziemi, ani w myślach, ani w pragnieniach, ale być naprawdę obecnym i podjąć się zadania, mieć coś do zrobienia tu na Ziemi.

Bo kiedy konfrontujesz się z człowieczeństwem, dostrzeżesz jak wiele jest ułomności i jak wiele powinno móc być inaczej. To nie znaczy, że musisz wszystko zmienić, to znaczy, że powinieneś być w relacji z osobą, która szuka i stara się robić coś po swojemu. Kiedy wierzysz w tę relację, tę łączność, zawsze będziesz mógł dać coś od siebie.

(...)

Wierz w tę Ziemię i bądź świadom, jak ważne jest, by pracować na tej Ziemi, pracować nad problemami, przed jakimi stoi ludzkość, nad swoimi problemami. Jeśli nie będziesz uciekać, wejdziesz w kontakt z właściwymi energiami, które biorą w tym udział i które faktycznie pomogą ci znaleźć rozwiązania.

To bardzo ważne i właśnie to nosi nazwę „uziemienia” lub „ugruntowania” – fakt, że robisz Ziemi miejsce w swoim życiu, że nie uciekasz do nieba, bo tak wiele jest tu do zrobienia.

(...)

Ziarno należy rzucić w ziemię i tam będzie mogło wzrastać. To jest właściwa perspektywa i relacja. Postrzegaj siebie jako ziarno, które musi być ugruntowane w glebie, by mogło rosnąć. Wówczas możesz spotkać światło, wówczas możesz otrzymać światło i wówczas możesz być otoczony właściwymi istotami”.

  Morya Kracht 4: De stap naar oneindigheid

Mistrz Morya

Geert Crevits, przetłumaczone fragmenty książki „Morya Kracht 4” („Krok ku wieczności”), fragmenty rozdziałów 14 i 15: „Kontakt z Ziemią, kontakt z ludzkością” oraz „Obietnica Ziemi” © Mayil.com


© Geert Crevits, Mayil.com, www.morya.org

 


eWiadomości Mayil

Nowości na stronie www.mayil.com

  Zapytaj Mistrza Morya

Zgodnie z obietnicą kontynuujemy pracę nad aktualizowaniem polskiej wersji naszych serwisów i uzupełnianiem jej o nowe treści. W tym miesiącu dodaliśmy kolejnych 12 nowych kart do zestawu „Porady online”.


Zapytaj Mistrza Morya

Porady Online:

73 kart online, zawierających odpowiedzi na Twoje pytania

Lekcje życiowe:

30 kart online zawierających głęboki wgląd i praktyczną mądrość do zastosowania w swoim życiu

A to wszystko za darmo!

Przejdź do strony www.mayil.com
i sam się przekonaj!eWiadomości Mayil

Nowości na stronie www.morya.org

Nowości!
Pytania i odpowiedzi

W sekcji „Pytania i odpowiedzi" dodaliśmy dwa nowe, interesujące tematy. Przeczytaj, co Mistrz Morya mówi o pieniądzach w pierwszym tomie serii „Mądrość", a także poznaj Jego poglądy na inicjację.

Pytania i odpowiedzi

www.morya.org
> Mądrość
> Pytania i odpowiedzieWiadomości Mayil

Oznacz się na mapie!

  De kaart

W najbliższym czasie uruchomimy interaktywną Mapę Mistrza Morya, na której oznaczeni będą czytelnicy z Polski. Dzięki niej będziesz mógł zlokalizować inne osoby zainteresowane naukami Mistrza Morya i nawiązać kontakt, z tymi, którzy mieszkają blisko Ciebie.

„Powinieneś szukać ludzi, którym możesz zaufać, z którymi możesz rozmawiać i wymieniać się pomysłami po to, byś mógł szybciej się rozwijać. Jeśli będziesz szedł tą ścieżką sam, dłużej to potrwa”.
Mistrz Morya

(fragment z książki „Morya" – seria „Mądrość", tom 5, rozdział 7)
Więcej pięknych słów Mistrza Morya znajdziesz w Jego poradach dla grup


Jeśli chcesz, aby oznaczyć Cię na mapie, wyślij nam e-mail z następującymi informacjami:INFORMACJE, KTÓRE UMIEŚCIMY NA INTERAKTYWNEJ MAPIE

1. Twój przydomek/nazwa/imię, którego chcesz używać na mapie

2. Krótkie zdanie lub tekst o Tobie
, dołączony do przydomka/nazwy/imienia
(Przykładowo, tak brzmi jeden z autentycznych opisów na stronie belgijskiej: „Chris z Sint-Michiels. / Cześć, chciałbym nawiązać kontakt z innymi czytelnikami tekstów Mistrza Morya mieszkającymi w Brugii. Mam na imię Chris, jestem na emeryturze”).

To jedyna informacja, która będzie dostępna online! Na naszej stronie nigdy nie będą dostępne żadne inne informacje osobiste o Tobie!


ABY KONTAKT BYŁ MOŻLIWY


Abyśmy jednak mogli skontaktować Cię z innymi osobami, konieczne będzie podanie nam stosownych informacji w tym celu.

Informacje te nigdy nie będą udostępniane online i przekażemy je wyłącznie tym osobom, które także poproszą o oznaczenie ich na mapie i umożliwienie im kontaktu z tobą.

3. Twój adres e-mail

4. Twój numer telefonu
(podaj go tylko wtedy, gdy wolisz, aby inni skontaktowali się z Tobą przez telefon)

5. Wolisz kontakt telefoniczy, przez e-mail czy poprzez obie te metody?


WYŁĄCZNIE DO WIADOMOŚCI FUNDACJI MAYIL

Aby oznaczyć na mapie kropką Twoje miejsca zamieszkania, musimy je po prostu poznać.

Jednak w celu ochrony Twojej prywatności nigdy nie łączymy kropki oznaczającej Ciebie na mapie z dokładnym adresem. Podane przez Ciebie dane (czyli miejsce/miejscowość zamieszkania) przechowujemy wyłącznie offline (czyli poza Internetem). Jeśli tylko zażyczysz sobie usunięcia kropki oznaczającej Ciebie na mapie, wystarczy nas o tym powiadomić, a natychmiast to zrobimy.

6. Twoje imię i nazwisko

7. Miejscowość zamieszkania (w przypadku dużego miasta podaj nazwę miasta oraz dzielnicę/okolicę/ulicę. np. Kraków Stare Miasto, Warszawa Ochota, Wrocław Ołbin itp.)

Wyślij wszystkie wymagane dane na adres e-mailowy polska(a)morya.org (zastąp znak (a) znakiem @).

Aby przekonać się jak działa taka mapa, sprawdź jej wersję niderlandzką.

eWiadomości Mayil
www.mayil.com

Mądrość Mistrza Morii 1: Głębszy sens życiaMądrość Mistrza Morii - Ćwiczenia Podstawy część 1MM karty

facebookMayil International * Master Morya * Geert Crevits * Słowa Mistrza Morya
Youtube YouTube.com/Moryaspiritual

Uważasz tę wiadomość za interesującą? Prześlij ją przyjaciołom.
Otrzymałeś ją od kogoś? Tu możesz się zapisać: http://mayil.org/PL
Ta wiadomość przekazywana jest w j. niderlandzkimangielskim i niemieckim.