Jeśli linki lub ilustracje się nie otwierają, zajrzyj proszę na tę stronę: https://www.mayil.org/eWiadomosci/2023/06.html

Mayil eWiadomości
Czerwiec 2023
 

Kochani Czytelnicy eWiadomości,

„Czas tworzyć grupy” powtarza Mistrz Morya od niemal trzydziestu lat. Na szczęście, przy aktualnych możliwościach technicznych coraz łatwiej jest nam znajdować się nawzajem. Pracujemy obecnie nad tym, aby w naszym nowym, pięknym serwisie internetowym stworzyć coś w rodzaju „Mapy Mistrza Morya”, czyli interaktywnej mapy, na której każdy z Was będzie mógł oznaczyć siebie, a dzięki temu dowiecie się, czy w okolicy mieszka jakiś inny czytelnik tekstów Mistrza Morya. Będzie się wówczas mogli skontaktować. Dzięki temu możecie spotykać się w grupie, nawet jeśli będzie ona składać się z zaledwie dwóch lub trzech osób, i dyskutować o tym, co głosi Mistrz Morya, o głębi życia, oraz otrzymywać wsparcie i wspierać innych. Możliwość dzielenia się swoim wewnętrznym światem z podobnie myślącymi ludźmi to tak potężne źródło radości i siły, że jestem ogromnie szczęśliwa, gdyż wkrótce będą mogła ofiarować ją Wam wszystkim. To wielka szansa, by ludzie mogli czerpać korzyści z kontaktów z innymi czytelnikami bez konieczności tworzenia formalnych grup lub organizowania czegokolwiek oficjalnego na dłuższą metę.

W najbliższym czasie zamierzamy rozwiązać wszystkie kwestie techniczne, a tymczasem możecie spojrzeć na podobną mapę działającą w Belgii i Holandii: https://morya.org/vind-lezers-in-je-buurt.php .

Serdecznie zachęcam wszystkich do nadsyłania nam informacji o sobie (wszystkie szczegóły podajemy niżej w newsletterze), abyśmy mogli oznaczyć Was na mapie, gdy tylko ją uruchomimy.

Na stronie https://morya.org/PL/grupy-poradyMM.php znajdziesz wspaniałe porady Mistrza Morya dla ludzi, którzy spotykają się wspólnie w celach duchowych, przeczytasz na niej wiele fragmentów z książek Mistrza Morya.

Dodamy również kolejne informacje o spotkaniach grup Mistrza Morya, ale sporo możesz dowiedzieć się dzięki temu, co już zamieściliśmy pod następującym adresem: https://morya.org/PL/grupy.php

Z radością czekamy na Wasze maile!

Pozdrowienia od Marie


Mistrz Morya

Medytacja na pełnię księżyca 4 czerwca 2023:

Mistrz Morya,

„W życiu człowieka zawsze są możliwości i powinieneś postrzegać je jako coś wyjątkowego. Kiedy w życiu idziesz naprzód, kiedy dążysz do głębi własnego życia, będziesz przenoszony z jednej sytuacji w drugą.

Ważne jest, abyś zauważał możliwości, które masz. W głębi swego życia masz program, coś, co jest obecne i jasne dla ciebie. Jeśli nie jest jasne, to może stać się takie, jeśli będzie działać z twojego wnętrza. Zatem odważ się ujawnić swój program. Odważ się oprzeć na tym, co czujesz w głębi siebie. Wiedz, że jest w tobie świadomość, która jest potężna i może się uzewnętrznić, ujawnić.

Boska iskra w tobie

Nie jesteś tu na ziemi po to, żeby siedzieć bezczynnie. Jesteś tu na ziemi, aby coś zrobić. Kiedy coś robisz, odnajdujesz swoją drogę. Koniecznie należy odważyć się na podejmowanie kroków w swoim życiu. Wówczas otrzymujesz wsparcie i przejawiasz siebie, bo każdy z was nosi w sobie boską iskrę. Każdy z was wie, jak to jest robić nowe rzeczy tu na ziemi.

Być jednością w głębi

Powinniście wiedzieć, że możecie się wszyscy połączyć. Czas tworzyć grupy, współpracować, być jednym w głębi i wiedzieć, że w świecie zewnętrznym możesz być niezależny i wolny i że możesz robić swoje rzeczy. Zatem odważ się stanąć w swojej obronie, odważ się wyrażać siebie w słowach i czynach, i wiedz, że wolno ci to robić.

Bardzo wspaniałe rzeczy na ziemi

Nie ma kresu twoich możliwości, powinieneś to wiedzieć. W twoim sercu jest bezkresna tęsknota, więc postaraj się poświęcić temu tyle czasu, ile trzeba. Ważne jest, by wierzyć w swoje własne istnienie i by wiedzieć, że potrzebujesz czasu, aby ziścić tę tęsknotę. Dlatego trudno jest żyć tu na ziemi w pięknie, w radości, głębi, otwartości. Bardzo potężne rzeczy na ziemi są naprawdę ważne i nawet jeśli tylko jedna osoba potrafi je przejawić, warto o tym wspomnieć. Każdy z was jest w stanie to zrobić na swój własny sposób.

Prostota

Nie myśl, że musisz dążyć do perfekcji. Nie, tym do czego musisz dążyć jest prostota, to głębię powinieneś przejawiać. To o wiele ważniejsze niż perfekcja. Weź pod uwagę swoje błędy, ucz się z nich, nie poddawaj się od razu, gdy tylko będzie ciężko, ale działaj w pełnej prostocie. Jeśli to potrafisz, to stajesz się promienny. Oznacza to, że nadajesz kształt miłości w swoim życiu, zaś miłość bierze pod uwagę błędy twoje i innych. Odważ się dostrzegać błędy, także w sobie, i pamiętaj, że możesz i masz prawo popełniać błędy. A zatem, gdy idziesz naprzód w życiu, będziesz dostawać wsparcie, ponieważ błędy zostaną ci wybaczone. A więc i ty wybaczaj innym, gdy popełniają błędy.

Łączenie się z innymi

Odważ się żyć, stawać w obronie tego, co piękne, do dobre, tego, co żyje w tobie, i to powinieneś móc wyrażać. Robiąc to, będziesz w stanie połączyć się z innymi, i w ten sposób tworzycie grupę. Zawsze możesz iść dalej w swoich staraniach, i otrzymasz wsparcie a w twoim sercu pojawi się radość.

Jest nowe światło

Będziecie wiedzieć, co oznacza wzajemnie wspieranie się i odnajdziecie w tym nową ścieżkę, bo tu na ziemi jest nowe światło. Oznacza ono solidarność między ludźmi, oznacza właściwe relacje międzyludzkie. Oznacza otwieranie się na nowe poglądy, na swoje Ja, które jest promiennym światłem. Oznacza odważenie się na to, by żyć z wnętrza. To moc, która jest obecna w twoim istnieniu, a kiedy ją zaakceptujesz, możesz iść naprzód. Nie będziesz tkwił w miejscu, nie będziesz zagubiony, lecz będziesz potrafił wziąć się w garść i wyrażać siebie, a dzięki temu będziesz mógł doświadczać potężniejszej mocy. Ważne jest, abyś wierzył w soebie i ośmielał się podejmować kroki. Bądź odważny i idź naprzód”.

  Morya Bezinning 2: Een nieuw leven

Mistrz Morya

Przesłanie Mistrza Morya przekazane przez Geerta Crevitsa w Brugii, 5 czerwca 1995 roku i opublikowane jako rozdział 8 („Solidarność”) w książce w języku niderlandzkim „Morya Bezinning 2” („Nowe życie”) © Mayil.com


© Geert Crevits, Mayil.com, www.morya.org

 


eWiadomości Mayil

Oznacz się na mapie!

  De kaart

W najbliższym czasie uruchomimy interaktywną Mapę Mistrza Morya, na której oznaczeni będą czytelnicy z Polski. Dzięki niej będziesz mógł zlokalizować inne osoby zainteresowane naukami Mistrza Morya i nawiązać kontakt, z tymi, którzy mieszkają blisko Ciebie.

„Powinieneś szukać ludzi, którym możesz zaufać, z którymi możesz rozmawiać i wymieniać się pomysłami po to, byś mógł szybciej się rozwijać. Jeśli będziesz szedł tą ścieżką sam, dłużej to potrwa”.
Mistrz Morya

(fragment z książki „Morya" – seria „Mądrość", tom 5, rozdział 7)
Więcej pięknych słów Mistrza Morya znajdziesz w Jego poradach dla grup


Jeśli chcesz, aby oznaczyć Cię na mapie, wyślij nam e-mail z następującymi informacjami:INFORMACJE, KTÓRE UMIEŚCIMY NA INTERAKTYWNEJ MAPIE

1. Twój przydomek/nazwa/imię, którego chcesz używać na mapie

2. Krótkie zdanie lub tekst o Tobie
, dołączony do przydomka/nazwy/imienia
(Przykładowo, tak brzmi jeden z autentycznych opisów na stronie belgijskiej: „Chris z Sint-Michiels. / Cześć, chciałbym nawiązać kontakt z innymi czytelnikami tekstów Mistrza Morya mieszkającymi w Brugii. Mam na imię Chris, jestem na emeryturze”).

To jedyna informacja, która będzie dostępna online! Na naszej stronie nigdy nie będą dostępne żadne inne informacje osobiste o Tobie!


ABY KONTAKT BYŁ MOŻLIWY


Abyśmy jednak mogli skontaktować Cię z innymi osobami, konieczne będzie podanie nam stosownych informacji w tym celu.

Informacje te nigdy nie będą udostępniane online i przekażemy je wyłącznie tym osobom, które także poproszą o oznaczenie ich na mapie i umożliwienie im kontaktu z tobą.

3. Twój adres e-mail

4. Twój numer telefonu
(podaj go tylko wtedy, gdy wolisz, aby inni skontaktowali się z Tobą przez telefon)

5. Wolisz kontakt telefoniczy, przez e-mail czy poprzez obie te metody?


WYŁĄCZNIE DO WIADOMOŚCI FUNDACJI MAYIL

Aby oznaczyć na mapie kropką Twoje miejsca zamieszkania, musimy je po prostu poznać.

Jednak w celu ochrony Twojej prywatności nigdy nie łączymy kropki oznaczającej Ciebie na mapie z dokładnym adresem. Podane przez Ciebie dane (czyli miejsce/miejscowość zamieszkania) przechowujemy wyłącznie offline (czyli poza Internetem). Jeśli tylko zażyczysz sobie usunięcia kropki oznaczającej Ciebie na mapie, wystarczy nas o tym powiadomić, a natychmiast to zrobimy.

6. Twoje imię i nazwisko

7. Miejscowość zamieszkania (w przypadku dużego miasta podaj nazwę miasta oraz dzielnicę/okolicę/ulicę. np. Kraków Stare Miasto, Warszawa Ochota, Wrocław Ołbin itp.)

Wyślij wszystkie wymagane dane na adres e-mailowy polska(a)morya.org (zastąp znak (a) znakiem @).

Aby przekonać się jak działa taka mapa, sprawdź jej wersję niderlandzką.eWiadomości Mayil

Nowości na stronie www.morya.org

Nowości!
Medytacje dla grup

Do naszego serwisu dodaliśmy kolejny, nowy dział: Medytacje dla grup.

Znajdziesz w nim wskazówki Mistrza Morya dotyczące medytacji praktykowanych w grupie, z innymi.

W tym miesiącu dodaliśmy pierwszy opis takiej medytacji, zatytułowany „Medytacja z Mistrzami w Himalajach".

Medytacje dla grup

www.morya.org
> Grupy
> Medytacje dla grup

Przesłania na pełnię księżyca

W tym miesiącu dodaliśmy przesłania z 2018 roku.

Osobiste wprowadzenia do przesłań i wspaniałe teksty samych przesłań z pewnością zasługują na ponowną lekturę!

Trudno Ci wybrać coś samodzielnie z listy? Pozwól, aby pomógł Ci w tym los i kliknij przycisk „Wylosuj newsletter”

Przesłania na pełnię księżyca

www.morya.org
> Mądrość
> Przesłania na pełnię księżyca

*

www.morya.orgeWiadomości Mayil

>>   www.mayil.com   <<

  Zapytaj Mistrza Morya

Na stronie naszego wydawnictwa możesz zapoznać się z polskimi publikacjami, przeczytać ich fragmenty, a także złożyć zamówienie i zakupić je. Oprócz tego możesz również skorzystać online z kart Mistrza Morya, zawierających cytaty ze wszystkich publikacji.

Zapytaj Mistrza Morya

Porady Online:

61 kart online, zawierających odpowiedzi na Twoje pytania.

Lekcje życiowe:

30 kart online zawierających głęboki wgląd i praktyczną mądrość do zastosowania w swoim życiu.

Bardzo miło jest również wybierać karty Mistrza Morya z kimś, wspólnie zadawać pytania i dyskutować o otrzymanych odpowiedziach. Można też wybrać kartę z zestawu Lekcje życiowe i w ten sposób zapoczątkować rozmowę o ważnych sprawach lub po prostu zrobić to dla przyjemności, aby wprowadzić się w radosny nastrój.

Mayil.com

www.mayil.com

eWiadomości Mayil
www.mayil.com

Mądrość Mistrza Morii 1: Głębszy sens życiaMądrość Mistrza Morii - Ćwiczenia Podstawy część 1MM karty

facebookMayil International * Master Morya * Geert Crevits * Słowa Mistrza Morya
Youtube YouTube.com/Moryaspiritual

Uważasz tę wiadomość za interesującą? Prześlij ją przyjaciołom.
Otrzymałeś ją od kogoś? Tu możesz się zapisać: http://mayil.org/PL
Ta wiadomość przekazywana jest w j. niderlandzkimangielskim i niemieckim.