Jeśli linki lub ilustracje się nie otwierają, zajrzyj proszę na tę stronę: https://www.mayil.org/eWiadomosci/2023/03.html

Mayil eWiadomości
Marzec 2023
 

Kochani czytelnicy eWiadomości,

W tym miesiącu zdarzył się drobny incydent i w jego efekcie zszokował mnie fakt, że pewni ludzie, którzy mają usta pełne słów o miłości i duchowości, nagle stają się bardzo oziębli i nienawistni wobec kogoś, przez kogo poczuli się zranieni. Niespodziewanie pojawia się głęboki rozdźwięk między słowami a czynami, i wyraźnie widać, że ktoś potrafi kochać tylko w pewnych granicach. Dla mnie była to chwila otrzeźwienia i rozczarowania, ale na szczęście teksty Mistrza Morya są dla mnie wielkim wsparciem. On bardzo trzeźwo, rzeczowo i z ogromną miłością postrzega nawet nieżyczliwych i niemiłych; wie, że ludzie nie są idealni, a mimo to ich kocha, ponieważ ma wystarczająco szeroką perspektywę. Nigdy nie jest zaszokowany, zawsze jest spokojny i pogodny. Cierpliwie robi wszystko, co w Jego mocy, aby pomóc ludzkości rozwijać się i kiedy bierzemy Go za przykład, służy pomocą każdemu z nas.

Poniższy tekst wybrałam, bo jest pełen głębokiej mądrości, na której może się oprzeć każdy z nas, niezależnie od tego, w jakiej sytuacji się znajdziemy.

Na stronie polskiej czytelnicy znajdą wspaniałe nowości. Więcej informacji poniżej!
Pozdrowienia od Marie


Mistrz Morya

Medytacja na pełnię księżyca 7 marca 2023:

Mistrz Morya,

„W tej chwili istnieje na Ziemi paląca potrzeba związana z pewnymi punktami napięcia. Toczy się ogromnie ważna bitwa, będąca następstwem Wielkiej Wojny, która przyniosła i nadal przynosi nasiona destrukcji, zniszczenia i niedoli.

Kiedy jako istota ludzka przyglądasz się cierpieniu w sobie, zaczynasz rozumieć punkty napięcia. Niezwykle ważne jest, aby się na to odważyć, mieć odwagę odkryć własne punkty napięcia w sobie, nie między innymi ludźmi, a w sobie, aby wiedzieć: „To jest mój problem – problem ludzkości to mój problem, ale nie muszę go rozwiązywać dla ludzkości, muszę go rozwiązać dla siebie”.

Sztuką jest przyznać się do swoich problemów, rozpoznać w swoim życiu błędy z przeszłości, nie po to, żeby się obwiniać, ale żeby odkryć nowy element w swoim życiu i móc iść dalej i wiedzieć: „Zrobiłem to tak i to nie było dobre, teraz jestem mądrzejszy i teraz zrobię to inaczej, sprawdzę, czy to będzie skuteczniejsze”. W taki prosty i rozsądny sposób możesz przyjrzeć się procesowi nauki przez który przechodzisz, a wówczas zrozumieć również, jak uczą się inni. Nie musisz oskarżać innych, również wtedy, gdy czynią zło. Ale koniecznie powinieneś nauczyć się rozumieć, dlaczego tak postępują. Kiedy patrzysz na to, jak żyją i jakie to ma konsekwencje, których oni być może nie dostrzegają, to wówczas będziesz w stanie uzyskać pewne odpowiedzi w swoim życiu, które mogą wpłynąć na twoje życie.

Kiedy udzielasz odpowiedzi, rób to z serca, wtedy uzyskasz dobre rezultaty. I nawet jeśliby serce miało się mylić – co trudno sobie wyobrazić, ale załóżmy, że by się myliło, załóżmy na przykład, że w pewnych sytuacjach reagujesz impulsywnie – to mimo wszystko znalazłbyś wtedy drogę do głębi swego serca. W sercu kryje się klucz do transformacji przyszłości. Zauważysz, że za każdym razem kiedy żyjesz bardziej z sercem i bliżej niego, będziesz bardziej solidarny z innymi i będziesz potrafił wyraźniej przejawić zrozumienie, jakie nosisz w sobie. To sprawia, że udzielasz odpowiedzi i to prowadzi cię do odnowy. Bo jeśli udzielasz odpowiedzi, to ponosisz konsekwencje. W ten sposób poruszyłeś daną kwestię, która będzie mieć konsekwencje, bo kiedy uwidaczniasz pewne sprawy, to przekonasz się, że przyniesie to skutki.

Więc jeśli mówisz coś komuś, ma to konsekwencje. Jeśli robisz coś dla kogoś, ma to konsekwencje. Jeśli robisz to z serca, ma to dobre konsekwencje. Bo wtedy mówisz, kierując się głównie swoim wglądem, tym, co wiesz – a serce wie, bo miłość wie.

Moc jest obecna. Nie myśl, że musisz jej szukać na zewnątrz siebie. Jest wielu ludzi solidarnych z innymi, ale jak przychodzi co do czego, ostatecznie patrzą tylko na siebie, a nie na to, co wspólne. Ośmielaj się poszerzać granice. Ośmielaj się traktować drugiego człowieka jak część swojego życia.

To właśnie takie proste – włączyć innych w swoje życie i powiedzieć: „To co widzę, to moje życie”. Kiedy widzisz życie w innym, to wiedz, że to jest twoje życie, bo masz w sobie wystarczająco dużo przestrzeni, by nosić i pomieścić w sobie całe życie. Bądź jak Boska Matka, która nosi wszystko w Sobie, a kiedy ci się to uda, będziesz obecny tu na Ziemi w nowy sposób.

Rozwijaj się w taki sposób, by wciąż dawać innym coraz więcej przestrzeni w swoim życiu, byś wiedział: „To, co się tu dzieje, to moje życie”. Wówczas łatwiej będzie ci poradzić sobie z odnową, bo będziesz widzieć, że to twoje życie pozwala innym przynosić ze sobą nowe elementy.

Życie stapia się ze wszystkim, nie jest oddzielne od żadnej odnowy, nie jest oddzielne od żadnego zła. Ośmiel się stanąć pośrodku swojego życia. Pomimo, że na Ziemi jest zło, nie powinieneś z niej uciekać. Człowiek może czasem mawiać: „To, co się tu dzieje, to nie moje życie, tylko cudze”. A mimo to, jeśli postrzegasz to jako swoje życie, będziesz potrafił znaleźć tę modlitwę w swoim sercu, to słowo pocieszenia dla brata, dla siostry, gdziekolwiek się oni znajdują, bo tworzy się wówczas energia wymiany, a to bardzo ważne”.

  Morya Kracht 2: Sleutel tot de Nieuwe Tijd

Mistrz Morya

Geert Crevits, przetłumaczony cytat z książki Morya Kracht 2 (Klucz do Nowej Ery), z rozdziału 9: „Drugi jest częścią ciebie” © Mayil.com


© Geert Crevits, Mayil.com, www.morya.org

 


eWiadomości Mayil

>>   www.mayil.com   <<

Na stronie naszego wydawnictwa możesz zapoznać się z polskimi publikacjami, przeczytać ich fragmenty, a także złożyć zamówienie i zakupić je. Oprócz tego możesz również skorzystać online z kart Mistrza Morya, zawierających cytaty ze wszystkich publikacji.

  Zapytaj Mistrza Morya

Nowość! W tym tygodniu dodaliśmy nowy zestaw kart online: "Lekcje życiowe".
A zatem czytelnicy mogą korzystać już z dwóch zestawów: "Porady online" i "Lekcje życiowe"!

Wszystkie cytaty są piękne i mądre, można je wykorzystać jako źródło codziennej inspiracji lub medytacji, a także osobistych wskazówek życiowych od Mistrza Morya - wtedy, gdy masz określone pytanie, ale także i wtedy, gdy żadne Ci akurat nie przychodzi do głowy.

Zapytaj Mistrza Morya

Porady Online:

50 kart online, zawierających odpowiedzi na Twoje pytania

Nowość! Lekcje życiowe:

30 kart online zawierających głęboki wgląd i praktyczną mądrość do zastosowania w swoim życiu

A to wszystko za darmo!

Przejdź do strony www.mayil.com
i sam się przekonaj!eWiadomości Mayil

>>   www.morya.org   <<

Także i na stronie Morya.org znajdziesz cudowne nowości. W sekcji "Mądrość" dodaliśmy dwie nowe kategorie:

  Pytania i odpowiedzi

Pytania i odpowiedzi

Obecnie dostępne są pierwsze Pytania i odpowiedzi. Przeczytaj, co Mistrz Morya mówi o celu życia, z odpowiedziami na pytania takie jak:

* Jak mogę żyć bardziej świadomie?
* Co jest moim zadaniem w życiu?
* Jakie jest zadanie człowieka?
* A co jeśli znasz swój cel, ale nie wiesz, jak go osiągnąć?
* Czy sensownie jest mieć tylko jeden główny cel w życiu? Czy równie dobrze nie można by było przechodzić od jednego mniejszego celu do kolejnego? Czy nie praktyczniej i prościej jest mieć kilka celów pośrednich niż jeden odległy i długofalowy cel?


  Przesłania na pełnię księżyca

Przesłania na pełnię księżyca

Dodaliśmy także pierwszą część przesłań na pełnię księżyca. Dwanaście wspaniałych newsletterów z dłuższymi tekstami z książek Mistrza Morya, jeszcze nie opublikowanych w języku polskim.

Wybierz samodzielnie z podanej listy lub pozwól, by zadecydował za Ciebie los, klikając przycisk "Losowy wybór".

Z inspirującymi przesłaniami o kopule jako elemencie symbolu Mistrza Morya (w styczniu), o radości, nawet gdy nie ma powodu się radować (w kwietniu), o przyczyniającym się do transformacji strumieniu miłości, który może zacząć płynąć z naszego serca (w maju), o potędze tęsknoty (z ćwiczeniem z książki!) (w czerwcu), o tym jak ważne jest robienie sobie przerw na odpoczynek (w sierpniu), o stosowaniu umiejętności rozróżniania (w październiku), o cennym dążeniu do skupiania się na chwilach szczęścia (w listopadzie) i wieloma innymi przesłaniami!

Odkryj nowości w sekcji "Mądrość" na stronie
www.morya.org

Morya.org

eWiadomości Mayil
www.mayil.com

Mądrość Mistrza Morii 1: Głębszy sens życiaMądrość Mistrza Morii - Ćwiczenia Podstawy część 1MM karty

facebookMayil International * Master Morya * Geert Crevits * Słowa Mistrza Morya
Youtube YouTube.com/Moryaspiritual

Uważasz tę wiadomość za interesującą? Prześlij ją przyjaciołom.
Otrzymałeś ją od kogoś? Tu możesz się zapisać: http://mayil.org/PL
Ta wiadomość przekazywana jest w j. niderlandzkimangielskim i niemieckim.