Jeśli linki lub ilustracje się nie otwierają, zajrzyj proszę na tę stronę: https://www.mayil.org/eWiadomosci/2023/02.html

Mayil eWiadomości
Luty 2023
 

Kochani czytelnicy eWiadomości,

W tym miesiącu mamy wspaniałe wieści: zaktualizowaliśmy i odświeżyliśmy naszą witrynę internetową w języku polskim!

Na stronie Morya.org znajdziesz artykuł o życiu Geerta Crevitsa (z mnóstwem fotografii), wybór tekstów, w których Mistrz Morya mówi sam o Sobie, listę grup Mistrza Morya w Polsce oraz link do wszystkich naszych filmów z polskimi napisami. W nadchodzących miesiącach dodamy do strony o wiele więcej materiałów takich jak: „Pytania i odpowiedzi”, „Medytacje”, „Teksty przesłań na pełnię księżyca”, „Porady Mistrza Morya dla grup” oraz interaktywną mapę online, dzięki której nasi czytelnicy będą mogli nawiązać kontakt z innymi czytelnikami mieszkającymi w pobliżu. Więcej informacji o tym wszystkim w kolejnym newsletterze.

Morya.org

Odświeżyliśmy również stronę Mayil.com, gdzie można znaleźć nie tylko informacje o dostępnych publikacjach z dodanymi plikami w formacie pdf, dzięki którym można zajrzeć do środka książki i zapoznać się z jej fragmentem, ale i funkcję ułatwiającą zamówienie książki. Znajdziesz tu również dodatek, z którego wszyscy chętnie korzystają, mianowicie: „Zapytaj Mistrza Morya”!
Jest to zestaw kart dostępny online i za darmo, bez jakichkolwiek ograniczeń!
W tej chwili dostępny jest jeden zestaw kart pod tytułem „Porady online”, zawierający około 50 kart. Ale w stosownym czasie dodamy do niego więcej kart, a ponadto dodamy drugi zestaw o nazwie „Lekcje życiowe”.
Koniecznie wypróbujcie tę nową opcję!

Mayil.com

Obecnie nasz newsletter można zasubskrybować poprzez zaktualizowaną stronę www.mayil.org. Znajdziecie tam ponadto archiwum wszystkich przesłań na pełnię księżyca z ostatnich dwóch lat.

Mayil.org

Wszystkie nasze nowe serwisy internetowe można teraz z łatwością czytać również na smartfonach.
Jeśli znasz kogoś, kogo zainteresowałyby udostępniane przez nas treści, daj mu znać o nich.

Pozdrowienia od Marie


Mistrz Morya

Medytacja na pełnię księżyca 5 lutego 2023:

Mistrz Morya,

"Zawsze są nowe ścieżki. Wiedz, że za każdym razem, kiedy twoja wiara w siebie staje się silniejsza, w rzeczywistości ruszasz nową ścieżką. Bowiem wiara w siebie prowadzi cię w życiu dalej. Sprawia, że wyruszasz na poszukiwanie tego, co żyje w tobie i zaczynasz brać to pod uwagę.

Kiedy bierzesz siebie pod uwagę, oznacza to, że słuchasz swojego wewnętrznego ja, tej najgłębszej, żyjącej w tobie części, a bez zaufania nie jest to możliwe.

Kiedy żyjesz z absolutnym zaufaniem, to postaraj się, aby to życie było dla ciebie jak najprzyjemniejsze, ponieważ zawsze, kiedy chcesz iść naprzód, napotkasz trudności. Nagle poczujesz, że chcesz zareagować inaczej, mówić inaczej. Chcesz robić coś innego i powinieneś sobie na to pozwolić , bo w ten sposób nauczysz się, co znaczy naprawdę zaakceptować zmianę.

Ludzie, których znasz, na przykład członkowie rodziny, mogą być zaskoczeni, kiedy zaczniesz mówić i robić coś, czego nie miałeś w zwyczaju. Nagle przestaną cię rozumieć i uznają, że się zmieniłeś, bo robisz coś nowego, czego nie pojmują. Może się również zdarzyć, że będą cię podejrzewać to, że się wykręcasz, robisz uniki – coś tylko pozornie ważnego, że przesadzasz. Zasadniczo to oczywiście nieprawda. W rzeczywistości żyjesz coraz bliżej samego siebie i w większym stopniu wyrażasz to, co jest autentycznie żywe i obecne w tobie. To właśnie jest bardzo ważne.

Zatem w miarę jak zbliżasz się do siebie samego dzięki zaufaniu do siebie, które zyskałeś, będziesz wypowiadać coraz bardziej właściwe i subtelniejsze słowa. Będziesz się mniej martwić, nagle zaczniesz więcej pojmować, zamiast tkwić w ignorancji, oraz będziesz nawiązywać autentyczny kontakt zamiast reagować wyłącznie odruchowo.

W wielu wypadkach ludzie są przyzwyczajeni do tego, że reagujesz w określony sposób i kiedy to się zmienia, przestają cię rozumieć. Być może stresuje ich to, bo nagle nie jesteś już skłonny na przykład robić czegoś dla nich albo spełniać ich oczekiwania.

Podczas gdy w przeszłości robiłeś to automatycznie, teraz najpierw się zastanawiasz i nie spieszysz się, co oznacza, że jesteś mniej podatny na manipulację, bardziej niezależny i częściej robisz to, co należy. A to zawsze jest ważne. Kiedy zyskasz pewność siebie i dzięki temu pójdziesz dalej, wówczas działasz we właściwy sposób i rodzi się w tobie nowa energia. Zauważysz, że stajesz się silniejszy.

Za każdym razem, kiedy zbliżasz się do siebie, będziesz napotykać sytuację, w których ten aspekt będzie poddawany próbom. Może zdarzyć się, że w efekcie wrócisz do starych wzorców, ale nigdy na dłużej. Bo już zakosztowałeś swojej wolności, swoich możliwości i pewności siebie, i stopniowo je wszystkie odzyskasz, po to byś w końcu zaczął naprawdę żyć. Wówczas jesteś zajęty we właściwy sposób.

Kiedy mówię, że ludzie są zajęci we właściwy sposób, mam przez to na myśli, że potrafią mieć zaufanie do życia i do siebie. Właśnie to sprawia, że mogą w życiu osiągać więcej.

(...)

Zobaczysz, co przyniesie przyszłość. Podążasz za sobą i dzięki temu jesteś elastyczny, a w efekcie możesz mierzyć się ze zmianami. Pierwotnie, w swoim wnętrzu każdy jest elastyczny. Możesz odzyskać tę cechę, żyjąc w sobie. Wówczas nie będzie poczucia zagubienia, a za to będzie uproszczenie, otwartość na różne rzeczy. W ten sposób możesz pracować lepiej, funkcjonować lepiej i lepiej widzieć, co robisz. W ten sposób możesz również zyskać moc. Prawdopodobieństwo postępów znacząco się wówczas zwiększy, bo za każdym razem będziesz wiedzieć o sobie: „Patrz, umiem to zrobić i mogę to zrobić to, mam na to pozwolenie od siebie, od swojego najgłębszego ja”. Innymi słowy, będziesz ze sobą w zgodzie, nie w konflikcie. To jest właśnie uproszczenie.

Kiedy żyjesz swoim życiem – a zatem kiedy masz to zaufanie – istnieje zgodność, harmonia. Wówczas nie jesteś w konflikcie ze sobą, ale działasz, kierując się tym, co w tobie, bo tego chcesz. Bardzo ważne jest, abyś osiągnął tę prostotę życia, ponieważ ona może zaprowadzić cię dalej. Bo kiedy żyjesz w tej prostocie, masz moc i będziesz spotykał właściwych ludzi, pojawią się odpowiednie sytuacje, bo te kwestie są ze sobą związane.

Kiedy żyjesz w swojej boskości, tego rodzaju sytuacje są tworzone dla ciebie, abyś mógł w nich funkcjonować. Zatem kiedy w twoim życiu pojawiają się zmiany, zadbaj o to, być żyć w zgodzie ze sobą. Nie rób niczego wbrew sobie – dlatego, że będą tego od ciebie oczekiwać inni albo dlatego, że ktoś będzie na ciebie naciskać. Nie, musisz być w stanie korzystać ze swojej wolnej woli. Uświadom sobie, że to jest bardzo ważne".

  Morya Wijsheid 8: In het centrum van je leven staan

Mistrz Morya

Geert Crevits, cytat przetłumaczony z książki Mądrość Mistrza Morya, tom 8, Stojąc pośród swego życia (In het centrum van je leven staan), rozdział 8: „Co cię powstrzymuje?” © Mayil.com

© Geert Crevits, Mayil.com, www.morya.org

 

eWiadomości Mayil
www.mayil.com

Mądrość Mistrza Morii 1: Głębszy sens życiaMądrość Mistrza Morii - Ćwiczenia Podstawy część 1MM karty

facebookMayil International * Master Morya * Geert Crevits * Słowa Mistrza Morya
Youtube YouTube.com/Moryaspiritual

Uważasz tę wiadomość za interesującą? Prześlij ją przyjaciołom.
Otrzymałeś ją od kogoś? Tu możesz się zapisać: http://mayil.org/PL
Ta wiadomość przekazywana jest w j. niderlandzkimangielskim i niemieckim.