Jeśli linki lub ilustracje się nie otwierają, zajrzyj proszę na tę stronę: https://www.mayil.org/eWiadomosci/2023/01.html

Mayil eWiadomości
Styczeń 2023
 

Kochani czytelnicy eWiadomości,

Zeszłej jesieni jedna z moich przyjaciółek po raz pierwszy przyszła na mój wykład. Tematem było „Życie z serca” a wykład jak zwykle był bardzo zróżnicowany i praktyczny. Niedługo potem dostałam od niej wiadomość: „Chcieć być tam, gdzie jesteś – czy to możliwe, że to jedno krótkie zdanie zmieniło moje życie? Za każdym razem, kiedy mi się ono przypomina, czuję, że biorę się w garść, potem się prostuję, pojawia się uśmiech i jestem szczęśliwa. Tak jest już od tygodnia. Czy ten klucz jest naprawdę taki prosty?”.

Możesz się sam przekonać – tekst Mistrza Morya o tym mistrzowskim wglądzie znajdziesz poniżej jako medytację na pełnię księżyca w styczniu 2023 roku. Z pozdrowieniami od Marie

Medytacja na pełnię księżyca 7 stycznia 2023:

Mistrz Morya,

„Prostota to coś co można osiągnąć w każdej chwili. Nigdy nie powinieneś myśleć: „Jestem w sytuacji, w której nie dam rady osiągnąć prostoty”. Nie. Wyobraź sobie na przykład, że gdzieś jesteś i chcesz iść dokądś indziej. Wtedy musisz tego naprawdę chcieć i nie myśleć, że: „Owszem, ale chcę zostać tu i jednocześnie chcę iść”, bo wtedy nie jesteś w prostocie. Jeśli jesteś gdzieś i jest miejsce, do którego chcesz pójść, to zrób to. Idź tam. Jeśli na przykład jesteś w grupie osób, a chcesz coś przemyśleć, to myśl o tym i przestań słuchać. W ten sposób możesz przekonać się, jakie są twoje myśli i dokąd cię one prowadzą. To proste i oznacza to, że radzisz sobie, robisz postępy.

Kiedy myślisz, to myślisz. Kiedy robisz coś, to robisz to. Jeśli chcesz gdzieś iść, to idziesz. To twoje proste działanie, działanie w prostocie, sprawia, że wchodzisz w kontakt ze swoimi możliwościami, ze swoją mocą.

To bardzo prosta wskazówka, ale naprawdę trudno jest wprowadzić ją w życie, ponieważ szybko stajesz w obliczu niemożności: chcesz gdzieś iść, ale nie możesz, choć absolutnie tego pragniesz. Wówczas, zanim stanie się to możliwe, musisz najpierw uporządkować kilka spraw, a to porządkowanie zajmuje czas i sprawia, że tracisz koncentrację.

Powinieneś upewnić się, że zajmujesz się różnymi sprawami najprościej jak się da i mówisz: „Chcę w tej chwili iść tam, zatem to robię”. A jeśli w danej chwili jeszcze nie jesteś na to gotowy, odłóż to na jakiś czas i nie zajmuj się tym. Wiedz: „Dotrę tam, ale nie teraz”. W ten sposób możesz przywołać się do porządku i wrócić do miejsca, w którym jesteś.

To niezwykle ważne: być tam, gdzie jesteś; być obecnym ze swoimi myślami, uczuciami i całą swoją istotą w chwili, w której jesteś teraz.

Jeśli to potrafisz, jeśli uda ci się dojść do punktu, w którym żyjesz w prostocie, w swojej własnej mocy, to wówczas możesz również uczynić wiele dla innych, ponieważ wtedy zaczynasz nagle widzieć, wiedzieć więcej. Nagle poczujesz, że przechodzi przez ciebie inna wibracja, i nagle całkowicie się otworzysz, będziesz całkowicie obecny z tym, co jest.

Taka jest intencja – wejść tak daleko, tak głęboko w tę obecność, abyś był w stanie poczuć w tym tę Obecność i był w stanie poczuć w tym tę wibrację. Innymi słowy, abyś pozwolił na nieskończoność w sobie, ponieważ ty sam jesteś obecny w tej nieskończoności”.

  Morya Kracht 4: De stap naar oneindigheid

Mistrz Morya

Geert Crevits, przetłumaczone z książki „Morya Kracht 4" („Moc Mistrza Morya”, tom 4 „Krok ku nieskończoności”), rozdział 8: „Chcieć być tam, gdzie jesteś”. © Mayil.com


© Geert Crevits, Mayil.com, www.morya.org

 

Mayil eNieuws
www.mayil.com

Mądrość Mistrza Morii 1: Głębszy sens życiaMądrość Mistrza Morii - Ćwiczenia Podstawy część 1MM karty

facebookMayil International * Master Morya * Geert Crevits * Słowa Mistrza Morya
Youtube YouTube.com/Moryaspiritual

Uważasz tę wiadomość za interesującą? Prześlij ją przyjaciołom.
Otrzymałeś ją od kogoś? Tu możesz się zapisać: http://www.mayil.com/PL/eWiadomosci.html
Ta wiadomość przekazywana jest w j. niderlandzkimangielskim i niemieckim.