Jeśli linki lub ilustracje się nie otwierają, zajrzyj proszę na tę stronę: https://www.mayil.org/eWiadomosci/2022/12.html

Mayil eWiadomości
Grudzień 2022
 

Kochani czytelnicy eWiadomości,

Dobre postanowienia są ważne przez cały rok i dlatego najlepiej starannie je wybierać, powinny ponadto mieć coś wspólnego z dobrocią – bo inaczej nie będą „dobrymi” postanowieniami, prawda?

Dobre postanowienia stają się mocniejsze, kiedy podejmuje się je w obecności świadka, któremu możesz o nich powiedzieć i powierzyć mu je, kogoś, komu możesz zaufać, kogoś, kto cię zna i kto będzie cię wspierał z mądrością i siłą.

Mistrz Morya z pewnością wesprze twoje dobre postanowienia i pobłogosławi im. Poczujesz to, ponieważ sprawi to, że będziesz szczęśliwy, zadowolony i spełniony, spokojny, pełen inspiracji, pewności siebie i optymizmu. On pomoże ci spojrzeć w przyszłość z nadzieją i świeżą odwagą.

Niech częścią twoich dobrych postanowień na 2023 rok będzie również piękno i miłość. Pozdrowienia od Lydii

Merry Christmas Happy New Year  Wszystkim naszym czytelnikom życzymy wesołych Świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego, pełnego błogosławieństw roku 2023!

Z najlepszymi życzeniami od Lydii, Marie i Laury

Medytacja na pełnię księżyca 8 grudnia 2022:

Mistrz Morya,

„Spokój jest ważny – nie tyle spokój na świecie, ile spokój w waszym sercu. Jeśli potraficie żyć w zgodzie z ludźmi, to okazujcie, że się zgadzacie. A jeśli macie odmienną opinię, to nie wyolbrzymiajcie tego, lecz wiedzcie, że istnieje ukryty, bazowy ton, którego możecie się trzymać, który w waszym sercu staje się czysty, przejrzysty. Troszczcie się o osobę tuż obok, być może również o całą ludzkość. Ale nie zawsze musicie to okazywać, najważniejsze, aby w waszym sercu był spokój.

Nie sądźcie, że musicie podejmować stanowcze postanowienia, jeśli z góry wiecie: „Nie będę w stanie tego dotrzymać”. Bowiem bardzo ważne jest, aby odważyć się spojrzeć na swoje życie realistycznie. Raz na jakiś czas odprawcie niewielki rytuał, zapalcie światełko, zapalcie świeczkę. Ale zapalając świeczkę, myślcie o swoim sercu, o miłości w swoim sercu, bo właśnie tam trzeba zapalić świeczkę. To właśnie w swoim sercu powinniście starać się być życzliwi dla bliźnich.

Nie chodzi o to, żebyście wszystko łykali, wręcz przeciwnie. Nie o to, żebyście nie potrafili walczyć, wręcz przeciwnie. Ale podejmujcie właściwe kroki, to znaczy, dążcie do równowagi, także dla siebie, po to, byście wiedzieli: „Jeśli przesadzę, nie będę w stanie jej utrzymać. Chcę jednak robić małe kroki, ale kroki stawiane z miłości w sercu, z ciepła w sercu, z wglądu swojego życia”.

Bowiem jesteście ważnymi ludźmi. A ten płomyczek, który możecie odkryć w sobie – bo Bóg jest obecny w waszym życiu, bo nauczyliście się doświadczać Go – w tym płomyczku możecie nauczyć się postrzegać siebie takimi, jacy jesteście. W tym skrawku szczęścia, w tym skrawku spokoju w swoim sercu możecie poznać świat taki, jaki naprawdę powinien być.

Dlatego też tak ważne jest odważyć się być tym, kim faktycznie chcecie być. Abyście nie myśleli: „Jestem zależny od innych, oni powiedzą mi, co powinienem robić, powiedzą, co powinienem myśleć”. To nie jest spokój. Koniecznie należy odważyć się być sobą, a tym samym stać się wzorem. Bardzo wiele osób jest udręczonych lub mierzy się z lękiem – lękiem, którym inni posługują się by poniżać ludzi, uciskać ich, ale macie wybór jeśli chodzi o was i bardzo ważne jest, aby odważyć się dokonywać wyborów.

Na tym świecie jest bardzo wiele różnych miejsc i nie jesteście w stanie wyobrazić sobie, jak jest w nich wszystkich, ale wasze życie jest ważne, i stopniowo staje się również świadectwem spokoju wtedy, gdy rzeczywiście ośmielacie się być spokojni. Być może pomyślicie teraz: „Owszem, ale to nietrudne dla nas”, ale to ważne, że nie jest to trudne dla was i ważne, że nie jest to trudne także dla innych – i właśnie o to trzeba walczyć, żeby ludziom było łatwo na świecie, żeby łatwo było zdobyć pożywienie, wykształcenie, odnaleźć swoją duszę, swoje szczęście. Bardzo ważne jest, aby oczyścić, odblokować tę drogę – tę ścieżkę duchowości, na której ludzie czują wewnętrznie, co jest ważne i poznają szkołę życia, na której stają się świadomi swoich nieskazitelnych, pierwotnych możliwości i czystości swego serca.

Nie martwcie się, kiedy sami nie możecie ze sobą wytrzymać. Nie wińcie się za problemy, ale spokojnie stawiajcie im czoło, przede wszystkim i zwłaszcza ośmielając się żyć i ośmielając się robić ważne rzeczy oraz wypowiadając piękne słowa. Uważajcie na swoje słowa. Jeśli nie są piękne, zamknijcie je w więzieniu. Wyrażajcie to, co piękne, przy czym czujecie: „Rozmyślałem o tym zgadzam się z tym, zatem moje serce zgodzi się, jeśli powiem to czy tamto”.

Nie mówicie za dużo; mówcie spokojnie ale również jasno. I wiedzcie, że uczycie się kochać życie. To światełko w was, które sprawia, że wasze serce rozpłomienia się i zaszczepia w was głębokie poczucie wdzięczności, docenienia, to światełko spokoju jest bardzo ważne dla was, ludzi was otaczających i dla całego świata.

Nigdy nie bójcie się być światłem, być spokojem. Kiedy doświadczacie trudności w relacjach z innymi, nie róbcie sobie wyrzutów, znajdziecie rozwiązanie. Kiedy macie wolę, by iść naprzód z dobrocią, uda wam się to. Bowiem w owej boskości waszej woli możecie poradzić sobie ze wszystkim. Nigdy nie róbcie za dużo”.

Mistrz Morya

  Beluister deze tekst

Geert Crevits
To przesłanie zostało przekazane grupie osób w Oostmalle, w Belgii 28 stycznia 2004 © Morya.org

Istnieje ono także w formie dźwiękowej i jeśli ktoś chciałby posłuchać jak Geert odczytuje je w wersji oryginalnej, w języku niderlandzkim, to jest ono dostępne tutaj.

© Geert Crevits, Mayil.com, www.morya.org

 

Mayil eNieuws
www.mayil.com

Mądrość Mistrza Morii 1: Głębszy sens życiaMądrość Mistrza Morii - Ćwiczenia Podstawy część 1MM karty

facebookMayil International * Master Morya * Geert Crevits * Słowa Mistrza Morya
Youtube YouTube.com/Moryaspiritual

Uważasz tę wiadomość za interesującą? Prześlij ją przyjaciołom.
Otrzymałeś ją od kogoś? Tu możesz się zapisać: http://www.mayil.com/PL/eWiadomosci.html
Ta wiadomość przekazywana jest w j. niderlandzkimangielskim i niemieckim.