Jeśli linki lub ilustracje się nie otwierają, zajrzyj proszę na tę stronę: https://www.mayil.org/eWiadomosci/2022/11.html

Mayil eWiadomości
Listopad 2022
 

Kochani czytelnicy eWiadomości,

Listopad to doskonały miesiąc na to, by zająć się wewnętrzną odnową i robieniem postępów, a zatem także uwalnianiem się od starych rzeczy, starych myśli i starych wzorców. Wpuść do własnego wnętrza światło i otwórz się na łagodny wiatr odnowy; możesz to zrobić w spokojny sposób – bez pośpiechu i z wiarą. Tekst poświęcony tej tematyce wybrałam z cudownej książki Standing in the centre of your life (Stojąc pośrodku swego życia). Tekst jest nieco dłuższy niż zazwyczaj w naszych newsletterach, ale bardzo piękny, prosty i bardzo inspirujący.

Mam również wspaniałe wieści: w tym tygodniu przyjeżdżam w odwiedziny do Polski i zapraszam każdego, kto może przyjechać, na warsztat, który odbędzie się w Krakowie, w najbliższą sobotę, 5 listopada (wszystkie informacje poniżej). Mam nadzieję, że tam się spotkamy! Pozdrowienia od Marie

Medytacja na pełnię księżyca 8 listopada 2022:

Mistrz Morya,

„Kiedy żyjesz w głębi, nagle stajesz się świadomy mocy, która cię prowadzi. Nagle doświadczysz symbolicznej wartości, jaką posiadają rzeczy i pojmiesz, że życie to coś znacznie więcej niż zwykła, namacalna otaczająca cię rzeczywistość, którą możesz zobaczyć i doświadczyć jej za pomocą myśli i uczuć.

Nagle wszystko nabiera koloru i głębi, która jest nowa i olśniewająca, i niesie w sobie inny rodzaj bliskości. Bowiem zauważysz, że masz natychmiastowy, bardzo głęboki kontakt nawet z pewnymi ludźmi, których spotykasz po raz pierwszy. To może być bardzo przyjemne i wspaniałe.

Z drugiej strony może się też zdarzyć, że nagle poczujesz dystans wobec ludźmi, z którymi masz do czynienia na co dzień. Nawet to może być wspaniałe, ponieważ nagle stajesz się świadomy tego dystansu. Bo on zawsze był, tylko wcześniej po prostu go nie zauważałeś.

Wszystkie te rzeczy stają się jeszcze bardziej oczywiste. Uświadamiasz sobie, że masz swoją własną rodzinę, która może być porozrzucana po całym świecie, mieszkać w różnych krajach, ale z którą mimo to masz kontakt. To kontakt dusz, dzięki któremu czujesz pokrewieństwo i o którym wiesz: ‘To coś dla mnie’.

I tak wszystkie te fragmenty układanki pokazują ci się i trafiają na swoje miejsce. To może dziać się nocą, we śnie, ale tak samo może poszerzyć i pogłębić kontakty w życiu na jawie. Nagle zaczynasz postrzegać wszystko szerzej i otwierasz się na o wiele więcej niż to, do czego jesteś przyzwyczajony. W ten sposób możesz zyskać zupełnie inne życie. Życie, które jest rozleglejsze, bo twoje ukierunkowanie jest teraz szersze. Z pewnymi trendami będziesz czuł się jak u siebie w domu, a z innymi nie. Zaczniesz również wprowadzać zmiany w swoim życiu, kierując się ku innym książkom lub widując się z określonymi osobami, a z innymi już nie. Zawsze możesz tak robić, to jest w porządku.

Nigdy nie musisz kurczowo trzymać się jakiejś koncepcji, struktury albo książki. Nie, zawsze możesz ją zmienić. Intencją jest to, byś stał się kimś, kto poszukuje, ale przy tym ma otwartą wizję, otwartą najszerzej, jak to możliwe, tak uczciwą, jak to możliwe. Nigdy nie bądź fanatykiem, ale wiedz, że musisz być w stanie spojrzeć szeroko, a w szczególności musisz szukać najpiękniejszego i najlepszego, co możesz znaleźć. Szukaj jakości życia, bo kiedy się tym zajmujesz, życie faktycznie stanie się przyjemniejsze. Jeśli weźmiesz pod uwagę jakość, to znaczy jakość duszy, wówczas możesz osiągnąć znacznie więcej, niż jesteś przyzwyczajony.

Bowiem kiedy wchodzisz na poziom duszy, pewnych rzeczy naprawdę nie będziesz w stanie dłużej znieść. Powiesz: ‘Hej, to już mi się nie podoba, to już nie jest dobre’. W efekcie będziesz robić inne rzeczy i wybierać inne rzeczy. Możesz na przykład wymienić garderobę. Może się to wydać śmieszne, ale równie dobrze może zmienić się twój gust i będziesz kupować inne ubrania. Zatem zmienisz kierunek, nawet jeśli chodzi o najbardziej materialne kwestie.

W ten sposób zauważysz, że rzeczywiście się zmieniasz i to na wszystkich poziomach. Zwracaj uwagę na wszystko, co się zmienia: smaki, zapachy, kolory, kształty... Wszystko to jest związane z duszą, ponieważ teraz twoja dusza zaczyna przewodzić.

Poczujesz, że pociągają cię pewne rzeczy, pewne książki, pewne trendy, pewni ludzie, zaś inni ludzie i inne kwestie cię odstręczają. A zatem pojawia się o wiele wyraźniejsze rozróżnienie, będziesz lepiej wiedzieć, czego chcesz: ‘To tak, tamto nie’. To bardzo ważne, abyś nauczył się rozróżniać, z kim chcesz się zadawać, a z kim nie.

W tej fazie musisz być cierpliwy wobec siebie, ponieważ oczywiście nie możesz po prostu zmienić wszystkiego w życiu od razu. Kiedy zaczniesz wyraźniej obserwować rzeczywistość i otaczających cię ludzi, musisz przede wszystkim wykazać się cierpliwością. Nie osądzaj, nie potępiaj, mówiąc: ‘Absolutnie nie tak’. Nie, owszem, możesz wybierać mądrze i otwarcie, ale nie powinieneś chcieć usunąć ze swojego życia wszystkich.

Wręcz przeciwnie, będziesz w stanie spojrzeć na nich na nowo, z innej perspektywy. A wówczas zauważysz, że ludzie, którzy twoim zdanie nie są sympatyczni albo nie pasują do twojego życia, także pełnią w nim jakąś rolę i mogą w nim być. Wówczas dostrzegasz ich wartość i możesz również ich kochać. Ale nie musisz zamykać ich w swoim życiu, myśląc: ‘Należą do mnie’. Nie, możesz podchodzić do nich bardziej swobodnie, dać im więcej wolności i nie będziesz też zazdrościć im ich wolności. I nawet jeśli będą radykalnie przeciwko tobie, nie będziesz mieć nic przeciwko temu, a nawet będziesz im dobrze życzyć, bo jesteś świadomy, że każdy ma prawo posiadać i wyrażać swoje przekonania.

Kiedy żyjesz ze swoją duszą, zyskujesz wolność, wtedy wiesz i pojmujesz więcej, ponieważ twoja perspektywa jest szersza. Stopniowo zaczynasz rozumieć przeszłość, czasami nawet odległą, jak również niewielki fragment przyszłości, a niekiedy także daleką przyszłość. Zatem doświadczasz życia z szerszej perspektywy. To sprawia, że możesz dokonywać lepszych wyborów i wyraźniej widzieć, co współgra z tobą, a co nie. W ten sposób jesteś prowadzony.

Jest to wobec tego intuicyjne prowadzenie, które także jest właściwe, ponieważ Bóg zaczyna działać w twoim życiu. Masz wówczas poczucie – nawet w przypadku najdrobniejszych spraw – czy coś jest właściwe, czy nie. I tu zaczyna się frajda – bo staje się to zabawą. Nagle dostrzegasz, że całe życie staje się zabawą, a pewne wybory w gruncie rzeczy nie są ważne. Możesz ich dokonać, ale możesz też wiele rzeczy sobie odpuścić. I to jest właśnie piękne – nagle pojmujesz, że twój album ze zdjęciami to przeżytek, odkładasz go i mówisz: ‘Nie, już go nie potrzebuję, znam go na pamięć i nie muszę się już nim kłopotać’.

Album życia to rzeczy i fotosy, które zebrałeś, myśli, które wydawały ci się interesujące, szerokie i rozległe... i nagle dostrzegasz inny punkt widzenia, jeszcze rozleglejszy i szerszy. W ten sposób możesz łatwiej uwolnić się od tego, co stare, bo wiesz: ‘Zastępuję to radością, która jest potężna, silna i solidna’.

Wówczas pojmujesz, dlaczego nie czujesz już potrzeby, by kurczowo trzymać się pewnych rzeczy. Nagle pojawia się mnóstwo przestrzeni w tobie, przestrzeni, którą można zapełnić, a potem uwolnić się od niej. Bo teraz już wiesz. Wiesz, że zawsze będziesz prowadzony, niezależnie od sytuacji”.

  Morya Wijsheid 8: In het centrum van je leven staan

Mistrz Morya

Geert Crevits, przetłumaczony fragment książki „Stojąc pośrodku swego życia” (Morya Wisdom 8), z rozdziału 9: „O wolności i świetle” © Mayil.com


© Geert Crevits, Mayil.com, www.morya.org

 


Mayil eNieuws

Warsztat w Krakowie
sobota 5 listopada 2022

  Warsztat

W sobotę 5 listopada 2022
w godzinach od 17.00 do 19.00

w Krakowie
w okolicach Ronda Czyżyńskiego
(miejsce będzie zależało od tego, ile osób się zgłosi, dokładny adres podamy uczestnikom po zapisaniu się).

Udział w warsztacie jest darmowy, ale od osób, które mogą sobie na to pozwolić, mile widziane są datki, które w całości zostaną przekazane na pokrycie części kosztów.

Podczas warsztatu Marie Crevits (córka Geerta Crevitsa) będzie dzielić się radami Mistrza Morya, dotyczącymi tego, jak wprowadzić w swoje życie odnowę, o tym jak ważne jest, by uwalniać się od ludzi, myśli, wzorców i sytuacji, oraz o tym, jak zwiększyć wiarę w siebie. Program warsztatu obejmuje również medytacje i ćwiczenia, które można potem praktykować w swoim życiu.

Warsztat odbędzie się w języku angielskim i będzie tłumaczony na polski.

Z przyczyn praktycznych należy wcześniej zapisać się na warsztat, co można zrobić wysyłając email do Ani, na adres: bonisz(a)yahoo.co.uk (należy zastąpić znak (a) znakiem @). Termin zapisów upływa w czwartek.
Po zapisie otrzymasz potwierdzenie emailem. W piątek, 4 listopada uczestnicy otrzymają kolejny email, w którym podany będzie dokładny adres, pod którym odbędzie się warsztat.

Mam nadzieję, że tam się zobaczymy!

Mayil eNieuws
www.mayil.com

Mądrość Mistrza Morii 1: Głębszy sens życiaMądrość Mistrza Morii - Ćwiczenia Podstawy część 1MM karty

facebookMayil International * Master Morya * Geert Crevits * Słowa Mistrza Morya
Youtube YouTube.com/Moryaspiritual

Uważasz tę wiadomość za interesującą? Prześlij ją przyjaciołom.
Otrzymałeś ją od kogoś? Tu możesz się zapisać: http://www.mayil.com/PL/eWiadomosci.html
Ta wiadomość przekazywana jest w j. niderlandzkimangielskim i niemieckim.