Jeśli linki lub ilustracje się nie otwierają, zajrzyj proszę na tę stronę: https://www.mayil.org/eWiadomosci/2022/08.html

Mayil eWiadomości
Sierpień 2022
 

Kochani czytelnicy eWiadomości,

Nie mamy wyboru, jeśli chodzi o okoliczności, w jakich stawia nas życie, ale jeśli żyjesz w bliskości z samym sobą, możesz nauczyć się decydować, na ile te okoliczności wpływają na ciebie. Możesz nauczyć się rozpoznawać, czego chcesz i co robić, jeśli w tych momentach ciszy, gdy jesteś sam, wnikliwie to zgłębiasz. Nie oczekuj, że odpowiedź pojawi się natychmiast, lecz po prostu przebywaj w obecności siebie samego i swojego serca.

Życzę Wam wspaniałego lata!
e-pozdrowienia od Marie


Medytacja na pełnię księżyca 12 sierpnia 2022:

Mistrz Morya,

„Może się zdarzyć, że pewne kwestie głęboko cię poruszą, że żyjesz z głęboką wrażliwością, która jednak nigdy się nie przejawia. Zawsze zostaje zepchnięta na dalszy plan z powodu okoliczności, z powodu pilnej pracy, którą trzeba wykonać, z powodu obowiązków. Odważ się od czasu do czasu odwrócić to i po prostu spojrzeć na to, kim jesteś, czego pragniesz. Nie czego inni od ciebie chcą, ale czego ty chcesz.

Być może naprawdę jesteś zajęty z powodu ograniczeń czasowych, okoliczności, spraw, które trzeba załatwić, tego, co musisz osiągnąć, aby poprawić swoją sytuację finansową, aby wieść dobre życie. A ty myślisz: ‘Jest gdzieś w moim życiu głęboka tęsknota, którą się nigdy nie zajmuję, i z powodu wszystkich tych okoliczności i wszystkich tych obowiązków ostatecznie wydaje się, że nie jestem już w stanie poznać siebie’.

Być może jest ci ciężko w życiu. Ale jeśli niekiedy wygospodarujesz trochę czasu dla siebie – nie dla innych, ale naprawdę dla siebie – to być może niektóre kwestie, nie od razu, ale po jakimś czasie, staną się dla ciebie całkiem jasne. Zaczniesz sobie uświadamiać: ‘To faktycznie powinno być możliwe w moim życiu’. Wówczas nie powinieneś myśleć: ‘Aha, teraz już to rozumiem, teraz mam to przekonanie, więc musze również coś z tym zrobić’. Nie, przede wszystkim staraj się przejawiać to w drobnych sprawach, z którymi musisz się mierzyć, takimi jak: ‘Odkryłem, że spędzam za dużo czasu idąc w tym kierunku, zajmując się tą sprawą, a nie tamtą i owamtą’.

Uważaj na siebie podczas tej rewolucji, zmiany. Przeprowadzaj ją na podstawie swojego doświadczenia życiowego, a nie na podstawie teorii, myśli, czy przelotnego spojrzenia podczas którego zauważasz coś, co ‘też mogłoby być dobre’. To wszystko może oczywiście odgrywać jakąś rolę, ale zacznij od swojego życia, od doświadczenia: ‘Jeśli zrobię to, będzie to o wiele lepsze niż tamto’. Kiedy stopniowo zaczniesz żyć kierując się tą ekspansją, tym zrozumieniem, wówczas stajesz się coraz bardziej obecny w swoim życiu – a taka właśnie jest intencja.

(…)

Odważ się być sobą także w drobnych sprawach, takich jak: ‘Nikt nie robi tego w taki sposób jak ja, a mimo podoba mi się to’. A potem zrób to. Lecz nie oczekuj, że inni będą cię dopingować i aprobować to. Bardzo ważne jest, by po prostu robić to, co nosisz w swoim sercu.

(…)

Zrozum, że twoje życie jest ważne i że możesz z nim zrobić coś dobrego. Nie pozwól, by rozpraszał cię absurd świata, smutek świata i niedola świata. Stań pośród swojej mocy i rób to, co wedle twojego odczucia jest ważne, kiedy słuchasz siebie. Kiedy tak zrobisz, na ziemi będą żyć ludzie, którzy będą się bardzo troszczyć o siebie nawzajem i będą mieć właściwe podejście, którzy nie będą smutni, których nie przytłoczy mnóstwo napięcia, lecz którzy będą wiedzieć: ‘Dzięki doświadczeniu osobistemu nauczyliśmy się robić dobre rzeczy’.

Wiedz, że otrzymujesz prowadzenie. Kiedy jesteś szczery, uczciwy wobec siebie, otrzymujesz prowadzenie i w naturalny sposób dochodzisz do właściwych rzeczy.

Być może napotykasz trudności i myślisz: ‘Nie mam pojęcia, jak sobie z tym poradzić’. Nawet wtedy nie powinieneś myśleć: ‘Nic się z tym nie da zrobić’. Twoje życie jest ważne i na tej ścieżce szczerości, uczciwości zawsze otrzymasz pomoc. Z czasem być może pewne sprawy będą nabierać coraz większej mocy w twoim życiu, aż poczujesz: ‘Naprawdę robię postępy’. Nie myśl, że musisz mieć ciężkie życie”.

  Morya Bezinning 10: Je bent je eigen leraar

Mistrz Morya

Geert Crevits, fragmenty książki 'Morya Bezinning' tom 10 (Jesteś swoim własnym nauczycielem), rozdział 6: 'Słuchanie własnego wnętrza'. © Mayil.com

© Geert Crevits, Mayil.com, www.morya.org

 

Mayil eNieuws
www.mayil.com

Mądrość Mistrza Morii 1: Głębszy sens życiaMądrość Mistrza Morii - Ćwiczenia Podstawy część 1MM karty

facebookMayil International * Master Morya * Geert Crevits * Słowa Mistrza Morya
Youtube YouTube.com/Moryaspiritual

Uważasz tę wiadomość za interesującą? Prześlij ją przyjaciołom.
Otrzymałeś ją od kogoś? Tu możesz się zapisać: http://www.mayil.com/PL/eWiadomosci.html
Ta wiadomość przekazywana jest w j. niderlandzkimangielskim i niemieckim.