Jeśli linki lub ilustracje się nie otwierają, zajrzyj proszę na tę stronę: https://www.mayil.org/eWiadomosci/2022/07.html

Mayil eWiadomości
Lipiec 2022
 

Kochani czytelnicy eWiadomości,

Wielu ludzi, tak jak Wy, kieruje się wewnętrznym wglądem, przeczuciami oraz intuicją. To niełatwe, jak wyjaśnia Mistrz Morya w newsletterze w tym miesiącu. Jeśli znasz pułapki umysłu, łatwiej jest poradzić sobie z nimi i pozwolić, żeby prowadziło cię serce.

W tym miesiącu zakończyliśmy prace nad angielską wersją naszej wspaniałej, nowej witryny internetowej. Jeśli znacie angielski, koniecznie na nią zajrzyjcie! Można na niej wybrać karty Mistrza Morya z dwóch różnych talii, poza tym można tam także odkryć mnóstwo różnych innych tekstów i sentencji: Mayil.com i Morya.org

Każdy kto zechce, może skorzystać ze wskazówek Mistrza Morya.
Nie mogę się doczekać, aż zapowiem nową witrynę także w języku polskim. Serdeczne ePozdrowienia, Marie


Medytacja na pełnię księżyca 13 lipca 2022

Mistrz Morya,

„Możesz mieć w duszy iskrę pragnienia, by zrobić to i tamto – takie iskry są subtelnymi poruszeniami intuicji, wglądami, które przeszywają cię jak błyskawica: „Powinienem to zrobić i nikt mnie nie powstrzyma”.

Ale gdy zaczniesz już spełniać to pragnienie, z powrotem zsuniesz się w swoje myśli, w swoje uczucia i w rzeczywistość tej ziemi. Może się nawet zdarzyć, że zanim w ogóle zaczniesz, nic nie zostanie z twojej pierwotnej idei, z twojej intuicji.

Dzieje się tak dlatego, że nie ma w tym radości, ponieważ nie postrzegałeś tego jako części siebie, którą odkryłeś. A jednak jest to coś, co powinno móc się wydarzać raz za razem: mianowicie to, że uczysz się kochać życie zawarte w tej esencji w tobie, z której wszystko się rodzi, że uczysz się robić miejsce na te wszystkie chwile radości, które się pojawiają, te chwile głębokiego wglądu, które przychodzą do ciebie od twojej duszy po to, byś mógł nauczyć się kochać życie takie, jakie naprawdę jest.

Nie znaczy to, że staniesz się osobą bujającą w obłokach. Wręcz przeciwnie, będziesz pracować szybko i zrozumiesz, że „trzeba zrobić to i tamto”, i będziesz sobie wiedział: „Powinienem to zrobić w taki sposób, nie ma co do tego wątpliwości”.

Lecz jeśli nie będziesz ostrożny, twoje myśli, które powstają na tej ziemi, będą się wkradać za każdym razem: „Owszem, ale on powiedział to, a moja mama powiedziała tamto, a mój ojciec powiedział”… i tak dalej. Wówczas oddalasz się od swojej intuicji, odchodzisz od swojej pierwotnej esencji i ostatecznie wdajesz się w walkę, którą niemal na pewno przegrasz, dlatego, że te myśli, jak również uczucia, mogą wywołać u ciebie smutek oraz dlatego, że w rzeczywistości wypierasz się tej esencji, swoich własnych wglądów.

Nie musisz tak żyć. Możesz w sobie znaleźć drogę do tego, co jest oryginalne, co jest dobre, co jest szlachetne, ponieważ żyjesz szlachetnie, a to zapewni ci obiektywizm, dzięki czemu będziesz wiedzieć: „Takie właśnie jest życie, nie muszę się go uczyć w szkole, muszę sam wiedzieć, że tak właśnie jest”.

  Morya Kracht 1: Kiezen om jezelf te zijn

Mistrz Morya

Geert Crevits, z książki Morya Kracht 1: Kiezen om jezelf te zijn (Moc Mistrza Morya 1: Wybór, by być sobą), fragment rozdziału 12: Klucz do twojej mocy © Mayil.com

© Geert Crevits, Mayil.com, www.morya.org

 

Mayil eNieuws
www.mayil.com

Mądrość Mistrza Morii 1: Głębszy sens życiaMądrość Mistrza Morii - Ćwiczenia Podstawy część 1MM karty

facebookMayil International * Master Morya * Geert Crevits * Słowa Mistrza Morya
Youtube YouTube.com/Moryaspiritual

Uważasz tę wiadomość za interesującą? Prześlij ją przyjaciołom.
Otrzymałeś ją od kogoś? Tu możesz się zapisać: http://www.mayil.com/PL/eWiadomosci.html
Ta wiadomość przekazywana jest w j. niderlandzkimangielskim i niemieckim.