Jeśli linki lub ilustracje się nie otwierają, zajrzyj proszę na tę stronę: https://www.mayil.org/eWiadomosci/2022/05.html

Mayil eWiadomości
Maj 2022
 

Kochani czytelnicy eWiadomości,

Po raz pierwszy od trzech lat ponownie poprowadziłam warsztaty Mistrza Morya i chciałabym podzielić się z wami wszystkimi tym, co w nich najważniejsze.

Najpierw wszystkim uczestnikom zadałam pytanie: Czym jesteś w tej chwili zajęty w swoim życiu? Nie zewnętrznie, ale wewnętrznie, z czym się zmagasz, czego próbujesz się nauczyć? Pomedytuj nad tym pytaniem kilka minut. Mistrz Morya będzie ci towarzyszył i pomoże ci zyskać jasność.

Podczas warsztatów Mistrz Morya zaproponował trzy rodzaje „zadania domowego”. Trzy rzeczy, które możesz wypróbować w swoim życiu:

1: Zacznij dzień od nawiązania kontaktu ze światem Boga
Po obudzeniu się, kiedy jeszcze leżysz w łóżku, pomyśl o czekającym cię dniu i o tym, co będziesz robić.
Następnie poproś Boga, aby poprowadził cię za pomocą intuicji tak, abyś robił to, co dobre i to, co właściwe. Poproś, aby Bóg pokazał ci, jakie może być twoje życie i poproś o to, byś mógł już od dziś żyć w świecie Boga.
Kiedy wstaniesz, wejdź w świat Boga.
(Jeśli uważasz, że mógłbyś zapomnieć o tym, połóż przy łóżku kartkę papieru. Kiedy na nią nadepniesz przypomnisz sobie).

2: Słuchaj siebie i zdystansuj się od tego, czego, w twoim mniemaniu, chcą inni
Kilka razy w ciągu dnia zastanów się: Czego chcę? Dokąd zmierzam? Co takiego jest jeszcze we mnie, co czeka, by się ujawnić. Co jest dla mnie ważne? Co mówi moje serce?
Bądź w chwili obecnej: co jest dla mnie ważne TERAZ?

3: Zrób w sobie miejsce na pewność siebie
Zrób w sobie miejsce na pewność siebie – zaufanie do siebie i do Boga. Z tą pewnością jesteś spokojniejszy, bardziej otwarty na to, co jest teraz i bardziej otwarty na intuicję. Jeśli brakuje ci pewności siebie, możesz ją rozniecić, myśląc o niej.

Jeśli w różnych momentach w ciągu dnia wypróbujesz wszystkie te trzy rady, to już po kilku dniach przekonasz się, jak wszystkie one razem stworzą ekscytujący pakiet nowych możliwości. Na pełnię księżyca zebrałam kilka cytatów z książek Mistrza Morya, aby zilustrować trzy opisane zadania. ePozdrowienia od Marie

Cytaty do medytacji na pełnię księżyca 16 maja 2022

Mistrz Morya,

1.

„Wiedz, że życie każdego człowieka jest święte. Zwłaszcza, jeśli ośmielasz się poświęcać swoją uwagę swojemu życiu wewnętrznemu, jeśli ośmielasz się wierzyć w boską moc, która jest bardzo zaangażowana w twoje życie osobiste, jeśli pomyślisz o tym choćby przez chwilę po przebudzeniu, twój dzień będzie pełen błogosławieństwa”. (Z 40. kursu Mistrza Morya)

„Boska Matka może wszystko i pomimo trudności może doprowadzić cię tam, gdzie powinieneś być. Załóż, że tak jest i bądź w tej mocy. Zatem poproś Matkę, by pojawiła się w twoim życiu, by była z tobą.

Jeśli będziesz tak robić choćby przez sekundę czy minutę dziennie… nie musi być długo, to będziesz w Jej energii i będziesz mógł iść naprzód i uczyć się żyć z tego miejsca. Dlatego proszę, abyś poświęcił uwagę tej krótkiej chwili z Matką lub Bogiem Ojcem – są tym samym – na przykład zwracając się tak: „Oto jestem. Stoję przed Tobą. Spraw, aby moje życie było pełne inspiracji, spraw aby było pełne, spraw, aby było spełnione”. (Fragment 21. kursu Mistrza Morya).

2.

„Ogromnie dużo osób za bardzo liczy się z innymi i z tego powodu niekiedy musi naprawdę zbaczać ze swojej ścieżki, z przesadą dostosowując się do innych, a to ogromna strata czasu”. (z książki „Morya Kracht 2” („Moc Mistrza Morya”, tom 2), rozdział 13).

„Poświęcaj uwagę pytaniom takim jak: „Kim jestem? Gdzie jestem? Dokąd idę? Czego pragnę w życiu?”. To są ważne pytania, które pozwalają ci zagłębić się w siebie i stać się bardziej świadomym siebie.

Często bywa, że ludzie odciągają cię od ciebie samego i żądają, abyś poświęcał im uwagę. Może rodzina pochłania tak wiele twojej uwagi, że niemal nigdy nie masz czasu pomyśleć o sobie. Jednak niezależnie od sytuacji tę trudność zawsze można pokonać. Nigdy nie myśl, że nie ma możliwości zająć się sobą. Zawsze możesz skierować swoją uwagę na coś innego i zawsze możesz przekonać się, co się stanie, kiedy zajmiesz się sobą”. (Z książki „Morya Wisdom 5” („Mądrość Mistrza Morya”, tom 5), rozdział 8).

3.

„To coś zupełnie innego, kiedy możesz powiedzieć sobie: „Bądź szczęśliwy, pewny siebie i idź naprzód”, po to, by dodać sobie odwagi i otuchy. Niekiedy to jest naprawdę ważne, bo bywają chwile, w których nie wiesz, co robić dalej, kiedy czujesz: „Potoczyło się zupełnie inaczej, niż się spodziewałem”. (Z książki „Morya Bezinning 2” („Refleksje Mistrza Morya”), rozdział 3).

„Postaraj się mieć wiarę w siebie. Ufaj, że jesteś kimś, kto potrafi poradzić sobie z większym obciążeniem niż obecne, że jesteś kim potężniejszym, niż ci się wydaje”. (Z książki „Morya Wisdom 4: Trust in yourself” („Mądrość Mistrza Morya: Wiara w siebie”, tom 4), rozdział 7)

„Człowiek często kurczowo trzyma się wszystkiego, co go otacza. Wie, że nie powinien tak robić, ale mimo wszystko nie znajduje w sobie na tyle pewności, żeby zrobić krok dalej, żeby powiedzieć: ‘Odpuszczę i zobaczę’. Właśnie to zawsze powinieneś spróbować zrobić: ‘Odpuszczę i zobaczę, co będzie dalej’”. (Z książki „Morya Wisdom 2: Simplicity”, („Mądrość Mistrza Morya: Prostota”, tom 2), rozdział 7)

Mistrz Morya

© Geert Crevits, Mayil.com, www.morya.org

 

Mayil eNieuws
www.mayil.com

Mądrość Mistrza Morii 1: Głębszy sens życiaMądrość Mistrza Morii - Ćwiczenia Podstawy część 1MM karty

facebookMayil International * Master Morya * Geert Crevits * Słowa Mistrza Morya
Youtube YouTube.com/Moryaspiritual

Uważasz tę wiadomość za interesującą? Prześlij ją przyjaciołom.
Otrzymałeś ją od kogoś? Tu możesz się zapisać: http://www.mayil.com/PL/eWiadomosci.html
Ta wiadomość przekazywana jest w j. niderlandzkimangielskim i niemieckim.