Jeśli linki lub ilustracje się nie otwierają, zajrzyj proszę na tę stronę: http://www.mayil.org/eWiadomosci/2022/02.html

Mayil eWiadomości
Luty 2022
 

Kochani czytelnicy eWiadomości,

Największą tajemnicą życia jest potęga Miłości. Co robi miłość i dlaczego? A kiedy my chcemy być pełni miłości, to jak postępujemy w różnych sprawach? Znalazłyśmy w naszym archiwum piękny tekst właśnie na ten temat.

Nasza rada: przeczytaj tekst, następnie przeczytaj go ponownie powoli, tym razem czytając na głos tak, abyś go usłyszał. Następnie weź kartkę papieru, krótko przeanalizuj tekst i zapisz swoje własne jego podsumowanie w kilku zdaniach lub kluczowych słowach. Powieś tę kartkę gdzieś, gdzie będziesz ją wyraźnie widzieć i otwórz się na to, co przyniosą kolejne dni i tygodnie.

Nie odpychaj tego, co pojawia się na twojej ścieżce, ale spokojnie się z tym konfrontuj i przyglądaj się każdemu problemowi z nastawieniem: „Jak mogę rozwiązać to z miłością? Jak mogę zastosować miłość w praktyce?”.

Do tego potrzebujesz wyczucia tego, czym miłość jest i co robi. Miłość nie jest w każdej chwili taka sama. Miłość może czasem powiedzieć „tak”, a czasem „nie”; może też powiedzieć „tak”, a potem czekać. Miłość nie zawsze jest przewidywalna, ale zawsze zależy jej na dobru wszystkich. Nie osądza ludzi, ale rozumie, uczy, rozwija, jest cierpliwa i widzi wszystko w dłuższej perspektywie. Miłość nie boi się sparzyć, pokładać zaufanie w innych, stawiać granice i poszerzać granice i zawsze robi to, co daje szansę na to, by było więcej światła i radości.

Pozwól sobie poddać się prowadzeniu i nie zapominaj – miłość to coś niezwykle potężnego i działanie miłości zawsze wywiera skutek, nawet jeśli go nie dostrzegasz. ePozdrowienia od Marie (i Lydii)

Medytacja na pełnię księżyca 16 lutego 2022

Mistrz Morya,

„Kiedy kierujesz się miłością w swoim sercu, kiedy pojmujesz, że w twoim sercu naprawdę jest miłość, wówczas możesz ruszyć w nowym kierunku. A z pomocą miłości odkrywasz, kim naprawdę jesteś.

Bardzo ważne jest, abyś ośmielał się podejmować kroki w życiu, abyś ośmielał się brać na siebie odpowiedzialność w życiu. Ale nigdy nie rób za dużo. Może się to wydać dziwne, bo zachęcam cię, abyś podejmował kroki, a jednocześnie mówię: „Nigdy nie rób za dużo”. Bo dzięki miłości, dzięki potędze miłości wiesz, co jest konieczne, co jest dobre, ale i czego nie powinieneś robić.

Ważne jest, abyś dokonywał w życiu wyborów, wyborów dotyczących tego, jaką pracę wykonujesz, w jaki sposób pracujesz, wyborów dotyczących innych ludzi, abyś wiedział: „Ta osoba jest dla mnie ważna, z tego i z tego powodu”, albo żebyś wiedział: „Muszę być przy tej i przy tej osobie”, na przykład przy dzieciach, „albo wręcz przeciwnie, muszę pozwolić jej odejść”, tak też może być. Decyzje są ważne. Nie chodzi o to, że powinieneś myśleć dogmatycznie, na przykład „już na zawsze”, to nie tak. Powinieneś wiedzieć, że musisz postępować w bardzo subtelny i delikatny sposób – najpierw wobec siebie samego, a potem wobec bliskich.

Zazwyczaj, kiedy wyciszasz się w obecności miłości, to wiesz, co robić. Kiedy pytasz siebie: „Jak kochająca osoba poradziłaby sobie z takim, czy owym problemem?”, to wiesz, co robić. Ale to nieprawda, że zawsze muszą tobą pomiatać inni, którzy chcą cię oszukać. Nie, musisz być bardzo uczciwy i przenikliwy jednocześnie. Przyjrzyj się problemowi, spróbuj spojrzeć na problem taki, jaki naprawdę jest, nie taki, jakim chciałbyś go widzieć, ale jaki naprawdę jest. Spójrz na drugą osobę taką, jaka jest naprawdę, spróbuj zobaczyć ją taką, jaka naprawdę jest.

Kiedy robisz to, kierując się miłością, przekonasz się, że wiele odkryjesz, ponieważ wiesz, że potrafisz wesprzeć drugą osobę w jej poszukiwaniach. To nie zawsze oznacza, że ty sam powinieneś o tym decydować. Od czasu do czasu musisz być w stanie poświęcić czas na to, żeby po prostu być z kimś. Bez udzielania wskazówek, jak ten ktoś ma żyć, i bez pomagania tej osobie w kierowaniu jej życiem. Po prostu, sama twoja obecność z miłością, chęć do wysłuchania życia innego człowieka same w sobie działają kojąco, jeśli robisz to z miłością. Ponieważ powinieneś wiedzieć, że kiedy żyjesz w miłości, żyjesz w Bogu; to właśnie takie proste, ale jednocześnie takie trudne. Bo z Boga, z miłości Boga, z miłości swojego serca wkraczasz na drogę rozwoju, zmiany. Mury upadają jeden za drugim, bastiony są zdobywane jeden za drugim.

Przekonasz się, że wewnątrz siebie jesteś zdolny do wielkich rzeczy i że to staje się rzeczywistością także w świecie zewnętrznym. Ale nigdy nie powinieneś niczego robić na siłę, wymuszać, bo nie o to tu chodzi. Rzecz w tym, abyś odkrył rytm życia w swoim sercu. Ten rytm może bardzo się różnić u poszczególnych osób.

Powinieneś również wiedzieć, że nigdy nie należy zmuszać swojego serca do czegokolwiek, że jeśli nie możesz, nie potrafisz czegoś zrobić, to nigdy nie powinieneś nakazywać sobie: „Musisz to zrobić teraz”; nie o to chodzi. Chodzi przede wszystkim o to, żebyś stał się spokojny w swoim życiu, ponieważ wiesz, a w sercu możesz stać się świadomy tej wiedzy, możesz mieć z tą wiedzą kontakt.

To bardzo ważne, byś nauczył się kierować swoją intuicją, byś żył w subtelny, wrażliwy sposób, w taki sposób, że odkryjesz w sobie ogień, że odkryjesz pogodę ducha, tę życzliwą pogodę ducha w sobie, że będziesz wiedział, iż istnieje dobroć, dobroć, której ty osobiście możesz doświadczyć. Właśnie to sprawia, że jesteś silny, właśnie to pcha cię naprzód, właśnie to stawia cię w życiu we właściwy sposób. Także właśnie i to sprawia, że spotykasz się z dobrocią, dobrocią bliźnich, dobrocią Wszystkiego, dobrocią natury.

W twoim życiu jest bardzo wiele piękna. Kiedy stawiasz kroki prowadzące ku temu, życie cię odżywia, odkrywasz, że życie w rzeczywistości spoczywa w objęciach Boskiej Matki i że Ona dzieli się Swoim własnym życiem z nami. A zatem dobrze jest uświadomić sobie, że możesz Ją spotkać w swoim sercu i że stamtąd, z Jej miłości bardzo wiele jest możliwe.

Być może kiedy zaczynasz pojmować swoje życie, staniesz się radykalny i zaczniesz myśleć: „Tak funkcjonuję, taki jestem, więc tak powinno być, naprzód, dalej”. A jednak nie powinieneś tak robić. Postaraj się zachować wewnętrzny spokój i postępować subtelnie pod każdym względem, a mimo to powinieneś być w stanie podejmować kolejne kroki i dokonywać wyborów. Nie myśl: „Owszem, ale kiedy podejmę decyzję, wiele stracę”, nie jest tak. Spójrz raczej na to, co zyskujesz, poznając siebie, zyskując głębokie zaufanie, które jest obecne w twoim sercu.

W twoim życiu pojawi się wiele pięknych rzeczy, zobaczysz. Bo każdy z was jest w pewnym sensie bardzo ważny jako taki; powinniście sobie to dobitnie uświadomić. Twoje życie, życie każdej osoby, która stara się żyć, kierując się mocą miłości, jest bardzo ważne. A zatem nie trać czasu”.

Mistrz Morya

Geert Crevits, ogólne przesłanie od Mistrza Morya, otrzymane podczas publicznego spotkania 22 września 1999 roku w Beveren-Waas, w Belgii
© Morya.org

© Geert Crevits, www.mayil.com

 

Mayil eNieuws
www.mayil.com

Mądrość Mistrza Morii 1: Głębszy sens życiaMądrość Mistrza Morii - Ćwiczenia Podstawy część 1MM karty

facebookMayil International * Master Morya * Geert Crevits * Słowa Mistrza Morya
Youtube YouTube.com/Moryaspiritual

Uważasz tę wiadomość za interesującą? Prześlij ją przyjaciołom.
Otrzymałeś ją od kogoś? Tu możesz się zapisać: http://www.mayil.com/PL/eWiadomosci.html
Ta wiadomość przekazywana jest w j. niderlandzkimangielskim i niemieckim.