Jeśli linki lub ilustracje się nie otwierają, zajrzyj proszę na tę stronę: http://www.mayil.org/eWiadomosci/2022/01.html

Mayil eWiadomości
Styczeń 2022
 

Kochani czytelnicy eWiadomości,

Co jakiś czas Mistrz Morya przypomina nam, w jaki sposób możemy nawiązać dialog ze sprawami i rzeczami, którymi się zajmujemy, pod warunkiem, że zachowamy całkowity spokój i koncentrację. Wtedy wszystkie te sprawy mogą ci dostarczyć wiele różnych informacji i wglądów – co robić, a czego lepiej nie robić, o co faktycznie chodzi, a nawet pokazać ci, kim jesteś.
Ten dialog nie musi toczyć się za pomocą słów, może to również po prostu być pewnego rodzaju wymiana zrozumienia. To jest bardzo przyjemne doświadczenie, ale musisz to robić regularnie, abyś naprawdę był świadomy, że ma to miejsce - jest to coś tak niepozornego i nierzucającego się w oczy, że często wręcz nie uświadamiasz sobie, że to robisz. Ale gdy nabierzesz tego zwyczaju, może to być tak głębokim i uskrzydlającym doświadczeniem, że nawet najnudniejsze obowiązki stają się przejmujące i fascynujące.

Kluczem do nawiązania tego dialogu jest połączenie trzech rzeczy: koncentracji, akceptacji tego, co się robi i całkowitego uwolnienia się od świata zewnętrznego na jakiś czas. Najlepsze jest to, że wywiera to wiele różnych pozytywnych efektów na twoje życie, o wiele więcej niż myślisz! ePozdrowienia od Marie

“Każda chwila koncentracji jest ważna”
(Mądrość Mistrza Morya, tom 8)

Medytacja na Pełnię Księżyca, 18 stycznia 2022

Mistrz Morya,

„Moc bycia obecnym w tym co się robi jest bardzo ważna. Zatem spójrz na swoje życie i spróbuj być obecny w tym, co robisz. W przeciwnym razie nie będziesz ześrodkowany, skupiony i w efekcie zrobisz coś, a potem pomyślisz: „Nie powinienem był tego robić w ten sposób”. Ale gdy jesteś obecny w tym co robisz, jesteś w stanie natychmiast skorygować swoje działanie i wynieść z tego naukę.

Oznacza to również, że działasz wówczas ze skupieniem i dzięki temu konfrontujesz się z wieloma rzeczami, które są dla ciebie nowe. Bo dostrzeżesz, że codzienna rzeczywistość jest pełna wyzwań i że kiedy jesteś czujny, stajesz się jak kwiat. Jesteś wówczas jak ten, kto w ramach tej koncentracji rozkwita i przyjmuje światło.

To bardzo istotne, abyś nauczył się dostrzegać to w swoim codziennym życiu. Nie chodzi o to, byś był wyjątkowy, rzecz w tym, aby być w zgodzie z własną duszą, żyć w niej, prowadzić inspirujące życie i poprzez to nauczyć się przyjmować. Ponieważ życie samo się ofiarowuje, gdy jesteś na nie otwarty. To jest bardzo proste, jednak może nastręczać trudności, bo niełatwo jest zachować skupienie. Skupienie to odpuszczenie sobie różnych rzeczy. Utrzymywanie skupienia to coś, co robisz, starając się zapomnieć o wszystkim innym – i w tym tkwi trudność.

Dlatego musisz nauczyć się akceptować to, co masz przed sobą i w pełni się w to zaangażować, zobaczyć, co możesz z tym zrobić i jak możesz się temu oddać. Jednocześnie nie powinieneś być roztargniony i rozproszony. To znaczy, że nie możesz brać na siebie za dużo, bo w przeciwnym razie nie będziesz w stanie odpowiednio umiejscowić tego w swoim życiu i to czym się zajmujesz, nie stanie się częścią twojego życia.

Dąż do tego by wyrazić siebie w tym co robisz i poprzez to osiągnąć pewną nieskończoność w swoim życiu po to, byś mógł uświadomić sobie „potężne połączenie”, czyli uświadomić sobie, że wszystko jest jednością i że od tej jedności płynie do ciebie strumień miłości. Możesz tego doświadczyć w codziennym życiu.

Ziemia jest dobra, to dobre miejsce do życia. Zatem nie ma nic złego w miłości do Ziemi i z pewnością nie ma nic złego w angażowaniu się tu, na Ziemi. Ale rób to, kierując się pewną miłością, polaryzacją: abyś czuł skupienie w odniesieniu do Ziemi, do nowych rzeczy.

Powinieneś wiedzieć, że Ziemia zawsze tworzy odnowę. Istnieje system, który uczy ludzi widzieć sprawy takimi, jakie są. Ludzie często są stanie, w którym coś jest dla nich niewidoczne, nie potrafią dostrzec, co się dzieje. Dlatego rzeczywistość to ważny fakt, ponieważ implikuje ona, że nic nie istnieje samo, że wszystko jest połączone. Jeśli jesteś w stanie dostrzec całość w drobnym szczególe, wówczas doświadczysz pięknego połączenia z tym i przez to połączenie będziesz mógł rozkwitnąć i osiągnąć pełnię. To jest właśnie prawdziwa koncentracja, prawdziwe doświadczanie i akceptacja życia.

Gdy otworzysz się rzeczywistość, która stoi przed tobą, zauważysz, że wiele się w tobie dzieje: pewnego rodzaju reakcję, rodzaj odpowiedzi, której udzielasz rzeczywistości, jaką masz przed sobą.

Wiedz, że rzeczywistość nie zawsze jest piękna. Uczenie się dostrzegania różnych rzeczy oznacza umiejętność akceptacji tego co „nie jest zbyt piękne” i poprzez to coś, co jest „mniej piękne” lub „w ogóle niepiękne” powinieneś umieć dostrzegać piękno. To się nie wyklucza, to oznacza, że zbliżasz się do głębi życia.”

Mistrz Morya

Geert Crevits; Fragment książki „Morya Kracht 7: Open komen voor de werkelijkheid” („Moc Mistrza Morya”, tom 7: „Otwieranie się na rzeczywistość”), rozdział 5 © Mayil.com

© Geert Crevits, www.mayil.com

 

Mayil eNieuws
www.mayil.com

Mądrość Mistrza Morii 1: Głębszy sens życiaMądrość Mistrza Morii - Ćwiczenia Podstawy część 1MM karty

facebookMayil International * Master Morya * Geert Crevits * Słowa Mistrza Morya
Youtube YouTube.com/Moryaspiritual

Uważasz tę wiadomość za interesującą? Prześlij ją przyjaciołom.
Otrzymałeś ją od kogoś? Tu możesz się zapisać: http://www.mayil.com/PL/eWiadomosci.html
Ta wiadomość przekazywana jest w j. niderlandzkimangielskim i niemieckim.