Jeśli linki lub ilustracje się nie otwierają, zajrzyj proszę na tę stronę: http://www.mayil.org/eWiadomosci/2021/12.html

Mayil eWiadomości
Grudzień 2021
 

Kochani czytelnicy eWiadomości,

Dla mnie fantastyczne w tekstach Mistrza Morya jest to, że są one zawsze tak serdecznie życzliwe i tak pełne przestrzeni. Kiedy je czytasz, od razu przechodzi ci ochota, żeby przylepiać ludziom etykietki albo ich osądzać. Świat przestaje być czarno-biały albo ponury, a staje się kolorowy, zaś ty nie jesteś już zrozpaczony, a zamiast tego stajesz się cierpliwy, spokojny, silny i optymistyczny.

Najlepsze rzeczy, które możesz zrobić, wypływają z wewnętrznego spokoju, a nie z negatywnego, krytycznego albo pełnego oburzenia niepokoju. Dobroć wypływa z miłości, a miłość jest bezkresna i… życzliwa, kochająca.

W moim życiu wiele wsparcia znajduję w mocy wdzięczności. Kiedy trudno mi zaakceptować życie takim, jakie jest, staram się zmienić punkt widzenia i przyglądać się temu, za co mogę być wdzięczna, a jest ich bardzo dużo, a im bardziej się przyglądam, tym więcej znajduję i w końcu mogę być wdzięczna nawet za to, z czego początkowo byłam niezadowolona. W chwili, gdy mogę tego dotknąć, łączę się wówczas z ogromną głębią, błogim spokojem i poczuciem, że jest dokładnie tak, jak powinno być. ePozdrowienia od Marie


Medytacja na pełnię księżyca 19 grudnia 2021 to fragment ogólnego przesłania z czerwca 1994 roku:

Mistrz Morya,

„Spróbuj przyjrzeć się wszystkiemu, co pojawia się w twoim życiu. Weź wszystko do serca, rozważ i zatrzymaj tylko dobre rzeczy – to jest właściwa postawa. Naprawdę bardzo ważne jest, aby określić, co jest dla ciebie dobre. Nie daj się oszukać. Nie, zbadaj wszystko i powiedz sobie: Dowiem się, sprawdzę i przekonam się, co z tego wyjdzie”.

Postaraj się żyć z otwartym umysłem i z otwartymi oczami, z otwartymi uszami – powiedzmy po prostu, że z otwartymi zmysłami. Jeśli uda ci się to, wówczas będziesz mógł zrobić w życiu o wiele więcej i będziesz mógł szybciej robić postępy. Bo to jest czas na przebudzenie, co oznacza, że powinieneś móc przyswoić wiele rzeczy w życiu i próbować żyć z tymi nowymi rzeczami.

Koniecznie należy spróbować tak zrobić, w przeciwnym razie zaśniesz i będzie ci się zdawać, że spraw potoczą się, jak należy, ale tak nie jest. Sprawy nie toczą się, jak należy, zwykle sprawy się toczą, bo ty decydujesz o nich. Ludzie tego nie rozumieją. Jeśli nie odważysz się żyć, to podejmujesz decyzję, żeby się nie spieszyć, żeby działać w męczący sposób.

To coś zupełnie innego, jeśli możesz sobie powiedzieć: „Bądź szczęśliwy, pewny siebie i idź naprzód”, jeśli siebie motywujesz. Czasami to bardzo ważne, bo bywają chwile, kiedy nie wiesz, jak iść dalej, kiedy czujesz: „Jest zupełnie inaczej, niż sobie wyobrażałem”.

Rozmyślanie może wywołać poczucie zagubienia, rozprasza i sprawia, że nie dostrzeże się wielu rzeczy. Wpycha człowieka w pewien rodzaj ciemności, którą uznaje on wtedy za światło. Ale gdyby się dokładnie przyjrzał, dostrzegłby różnicę. Prawdziwe światło jest promienne, szczęśliwe, to coś, co edukuje i prowadzi ludzi dalej. To jest prawdziwe światło. Kiedy masz ponure myśli i nie jesteś w stanie nic z nimi zrobić, wówczas to z pewnością nie jest światło. To myśl, ale taka, w której nie ma ani odrobiny światła.

Światło prowadzi ludzi dalej, światło rodzi zaufanie; światło tworzy radość. Bóg jest światłem, Bóg jest miłością. Najgłębszym doświadczeniem człowieka jest szczęście, wolność i coś, co pociesza i daje spokój. To coś o wiele potężniejszego niż myśli człowiecze.

Człowiek może myśleć o różnych rzeczach, ale z powodu doświadczeń z myślami z przeszłości, które się urzeczywistniły, ma szczególną skłonność do posępnych myśli. Często ludzie tworzą własną rzeczywistość za pomocą swoich myśli. Innymi słowy, człowiek żyje w swojej własnej iluzji.

Gdyby tylko człowiek potrafił odpuścić sobie większość swoich myśli. Gdybyś tylko odważył się żyć, odważył się być szczęśliwy, co z pewnością jest możliwe, ponieważ w ciągu dnia zawsze są takie chwile, kiedy jakiś drobiazg może cię uszczęśliwić i często ten jeden moment jest ważniejszy niż wszystkie myśli z danego dnia.

Kiedy jesteś smutny i pesymistycznie nastrojony, pozwól tym uczuciom odejść i wiedz, że to, czego doświadczasz, nie jest rzeczywiste. Przygnębienie nie żadnej wartości; przekonywanie siebie „Nie dam rady”, niczemu nie służy. Nie, życie to coś, co rozkwita, wzrasta; życie wskazuje raj. Bo ostatecznie trafisz do raju, ale ten raj musi być w twoim życiu, a nie poza tobą, musi żyć w tobie.

Kiedy żyjesz w świetle, poczujesz, że robi ci się lżej na sercu, że masz lżejsze myśli, że lżej ci stawiać kroki, a ty sam stajesz się bardziej radosny. To jest prawdziwe życie, ale wymaga ono śmiałości.

Większość ludzie nawet nie śmie zbliżyć się do tego, myślą, że to iluzja, że chyba się mylą, że ich szczęście nie może być prawdziwe. A jednak kiedy jesteś szczęśliwy, powinieneś mieć świadomość, że: „dobrze jest być szczęśliwym i nie powinienem mieć co do tego wątpliwości, nie powinienem się tym martwić, ale nie powinienem także żyć w taki sposób, że nie mam śmiałości spojrzeć na drugą stronę. Powinienem mieć odwagę patrzeć na wszystko w życiu, także na to, co brzydkie, złe, mroczne. Wszystko to jest prawdziwe, jeśli to widzę, pod warunkiem, że się nie oszukuję, bo to wszystko istnieje. Wszystko to istnieje, bo Bóg chce, żeby istniało. Bo wszystko jest w Bogu, zarówno to, co brzydkie, jak i to, co piękne, i wszystko ma swoje głębokie znaczenie. Jest to coś, co zrozumiem, kiedy dopuszczę do swojego życia radość i kiedy będę potrafił dostrzec tę radość w życiu. Wówczas będę potrafił pojąć cel zła i tych rzeczy, które muszą się wydarzyć, tych rzeczy, które w rzeczywistości sprawiają, że jestem tym, kim mogę być. Zło podda mnie próbom, fałsz mnie pokona, ale jeśli wiem, że mogę zaufać Bogu, to podniosę się, pójdę dalej a fałsz nie będzie już miał na mnie wpływu.

Dzięki pewności, zaufaniu, które masz do sobie, dostrzeżesz, że to jest właściwe i pójdziesz naprzód, A zatem wiele rzeczy stanie się możliwych z powodu tego, co myślisz o tym, kim jest Bóg. Bo najpierw będziesz myśleć: „Bóg prawdopodobnie istnieje”, a potem będziesz myśleć: „On istnieje”, a potem doświadczysz tego, że on naprawdę istnieje. Po czym będziesz wiedział, że on naprawdę istnieje i w końcu będziesz widział, że istnieje tylko Bóg. Ale to długa droga, to droga rzeczywistości. To prawdziwa droga, taka, którą powinieneś odważyć się iść. Kto to może zrozumieć?”

Mistrz Morya

Geert Crevits – fragment z ogólnego przesłania Mistrza Morya otrzymanego 1 czerwca 1994 roku w Gandawie, w Belgii - opublikowanego jako część książki „Morya Bezinning 2” (Nowe życie) od 1997 © Mayil.com

© Geert Crevits, www.mayil.com

 

Mayil eNieuws
www.mayil.com

Mądrość Mistrza Morii 1: Głębszy sens życiaMądrość Mistrza Morii - Ćwiczenia Podstawy część 1MM karty

facebookMayil International * Master Morya * Geert Crevits * Słowa Mistrza Morya
Youtube YouTube.com/Moryaspiritual

Uważasz tę wiadomość za interesującą? Prześlij ją przyjaciołom.
Otrzymałeś ją od kogoś? Tu możesz się zapisać: http://www.mayil.com/PL/eWiadomosci.html
Ta wiadomość przekazywana jest w j. niderlandzkimangielskim i niemieckim.