Jeśli linki lub ilustracje się nie otwierają, zajrzyj proszę na tę stronę: http://www.mayil.org/eWiadomosci/2021/10.html

Mayil eWiadomości
Październik 2021
 

Kochani czytelnicy eWiadomości,
W tym miesiącu wzięłam udział w zajęciach Tai Chi dla początkujących. Jedno z ćwiczeń wykonywane było w parach, jedna z osób musiała położyć dłoń na ramieniu drugiej i delikatnie pchać. Jako istota ludzka stajesz przed wyborem, jak sobie z takim naciskiem poradzić. Nauczycielka wyjaśniła, że większość ludzi sprzeciwia się, kiedy się ich naciska, natychmiast stawiają opór, a to kosztuje mnóstwo energii. Ludzie reagują też emocjonalnie, czują się wtedy przytłoczeni i łatwo ich pokonać. Jednak w Tai Chi uczymy się, że jest trzecia możliwość: delikatnie podążasz za tym ruchem, do momentu aż poczujesz, że jesteś stabilny.
Innymi słowy, pomimo okoliczności, znalezienie równowagi to kwestia wyboru. A może to kwestia okoliczności?
„Nie myśl, że inna osoba może cię wywrócić”, dopinguje Mistrz Morya w jednej ze swoich książek.

Na pełnię w tym miesiącu zdecydowaliśmy się na fragment z jednej z naszych ulubionych książeczek zatytułowanej „Stać mocno”. Tekst z pewnością nie jest najłatwiejszy, ale i z tego powodu głębszy, a jeśli z uwagą przeczytasz go słowo po słowie, zdanie po zdaniu, stanie się osobistym przewodnikiem, dzięki któremu wiele możesz zyskać. Z e-Pozdrowieniami od Marie


Medytacja na pełnię księżyca 20 października 2021

Mistrz Morya,

„Jeśli żyjesz w głębi, to możesz żyć w pełni i wiesz, że w życiu chodzi o to, żeby być życzliwym, żeby przywracać równowagę i wprowadzać harmonię między ludźmi, aby pokój stał się faktycznie możliwy. Właśnie dlatego powinieneś móc być aktywny, móc działać w wielu różnych kierunkach, aby kłaść akcenty w swoim życiu.

Z pewnością jest tak, że jeśli nie zaakcentujesz pewnych rzeczy w swoim życiu, inni spróbują zrobić to za ciebie. To wpłynie na ciebie i możesz bardzo emocjonalnie do tego podchodzić, ponieważ czasem uczuciami ludzi można manipulować, wpływać na nie i to może powodować konflikt. Ale jeśli żyjesz własnym życiem w głęboki i harmonijny sposób, wówczas ludzie nie będą mogli bawić się/manipulować twoimi emocjami.

To oznacza, że zachowujesz dystans wobec tego, co się dzieje, bierzesz pod uwagę czas, a mimo to potrafisz działać bardzo szybko w sytuacjach kryzysowych i wiesz: „To z pewnością jest ważne z tego czy tamtego powodu. Muszę zrobić to i to”. Ale z łatwością potrafisz również odpuścić to sobie. W ten sposób wychodzisz z otchłani i znajdujesz się w rzeczywistości swojego życia.

Powierzchowność życia pokazuje rzeczy, które są albo takie albo takie, które można opisać na różne sposoby i których ludzie czasem doświadczają jako niepokojących lub destrukcyjnych. Ale kiedy jesteś w głębi życia, to tak naprawdę jesteś w ogniu, w płomienności istnienia. Zaczynasz żyć w samym środku siebie i wiesz, że jesteś w kontakcie z tym, co naprawdę ważne.

Bowiem wówczas wkraczasz w rzeczywistość, rzeczywistość istnienia Boga, a jeśli wolisz nie używać tego słowa, to wiedz, że wkraczasz w ciepło, w inteligencję egzystencji. W tym punkcie świadomość poszerza się i nagle wkraczasz w spokój, dzięki czemu uczysz się czuć we właściwy sposób i uczysz się znajdować odpowiedź w sobie.

Wiele jest możliwe na tej ziemi, istnieją potężne energie, które się zmieniają. To znaczy, że zmienia się również punkt widzenia. Ludzie zaczynają rozumieć różne sprawy bardziej od wewnątrz. Bardzo wiele osób zadaje sobie autentyczne pytania o życie, o to, co się mówi. Ale to jest możliwe tylko wtedy, kiedy żyjesz z głębi swego życia.
Możesz osądzać politykę, naukę albo innych ludzi tylko będąc w stanie wewnętrznej równowagi, harmonii. Jeśli jej nie ma, będziesz się ciągle wahać pomiędzy „ta osoba mówi to” a „tamta osoba mówi tamto”. Wówczas twoje życie będzie fantazją, bajką i mógłbyś pomyśleć: „Tak, jeśli tylko wszystko się ułoży…”.

Kiedy patrzysz powierzchownie, zapominasz, że w twoim życiu istnieje centrum mocy.

Jeśli żyjesz z miłością, w bardzo prosty sposób, możesz dotrzeć do tego centrum, wznieść się i wiesz, o co naprawdę chodzi, także w odniesieniu do innych. Bo niezależnie od tego, jakimi ludźmi są, gdziekolwiek mieszkają, jaka jest ich sytuacja, będziesz potrafił zrozumieć ich z głębi siebie, o ile będziesz żyć w sobie, jeśli we własnym wnętrzu będziesz u siebie w domu, jeśli nie będziesz niespokojny, jeśli nie uwikłasz się w chaos tego, co dzieje się w danym czasie, ale wprowadzisz niezbędną rzeczywistość w swoje własne życie”.

Mistrz Morya

Geert Crevits; przetłumaczony fragment rozdziału 2 z książki „Morya Bezinning 8: Sta in je kracht” („Stać mocno”) © Morya.org

© Geert Crevits, www.mayil.com

 

Mayil eNieuws
www.mayil.com

Mądrość Mistrza Morii 1: Głębszy sens życiaMądrość Mistrza Morii - Ćwiczenia Podstawy część 1MM karty

facebookMayil International * Master Morya * Geert Crevits * Słowa Mistrza Morya
Youtube YouTube.com/Moryaspiritual

Uważasz tę wiadomość za interesującą? Prześlij ją przyjaciołom.
Otrzymałeś ją od kogoś? Tu możesz się zapisać: http://www.mayil.com/PL/eWiadomosci.html
Ta wiadomość przekazywana jest w j. niderlandzkimangielskim i niemieckim.