Jeśli linki lub ilustracje się nie otwierają, zajrzyj proszę na tę stronę: http://www.mayil.org/eWiadomosci/2021/09.html

Mayil eWiadomości
Wrzesień 2021
 

Kochani czytelnicy eWiadomości,

To niełatwy czas dla tego świata, jest wiele poczucia zagubienia, wiele trudności, nie tylko globalnie, ale też indywidualnie dla poszczególnych osób, na różnych poziomach. Dostrzegam to u siebie i u osób z mojego otoczenia; sprawy urzędowe i inne, które do tej pory toczyły się gładko, teraz często idą jak po grudzie, drobiazgi nagle wymagają ogromnego wysiłku, wiele rzeczy jest trudnych i uciążliwych i człowiek raz za razem poddawany jest próbom wewnętrznej uczciwości i dobrych intencji. Wy prawdopodobnie też to czujecie: obecny czas to nie jest czas, kiedy można stanąć z boku – znajdujemy się w sytuacjach, w których trzeba coś wybrać, działać, różne kwestie są wyraźnie definiowane, a ludzie stają w sytuacjach, w których muszą brać osobistą odpowiedzialność.

Mistrz Morya daje nam na to odpowiedź, którą w taki czy inny sposób powtarza w każdej ze swoich książek – cisza. Cisza wewnętrzna stanowi przeciwwagę dla poczucia zagubienia, cierpienia oraz ignorancji. To bardzo proste, ale potrzebujesz poświęcić na to kilku minut, musisz dać sobie szansę na to, by wyrwać się spod wpływu tego świata.

Jeśli okaże się, że sprawia ci to trudność, oto dobra rada: najpierw wybierz jeden z tekstów Mistrza Morya i przeczytaj jeden lub dwa akapity; po tym o wiele łatwiej będzie ci przyjąć szerszą perspektywę swojego serca i pozwolić, by cisza rosła w tobie. ePozdrowienia od Marie


Medytacja na pełnię księżyca 21 września 2021

Mistrz Morya,

„Energia ciszy zawsze jest ważna, kiedy jesteś zajęty odnową. Kiedy wejdziesz w nurt odnowy, kiedy zaczniesz się zmieniać i odzyskiwać swoją wiarę w egzystencję, to upewnij się, że umiesz przebywać w ciszy. W ten sposób tworzysz fundamenty swoich działań. To znaczy, że nagle zrozumiesz, co naprawdę robisz. To jest wielkie znaczenie ciszy. Kiedy jesteś w ciszy, zawsze coś sobie uświadamiasz, ponieważ cisza pochodzi od Boga a Bóg przywraca porządek.

Kiedy wkraczasz w ciszę – i nie mam tu na myśli, że wokół ciebie musi być cicho, cisza musi być w tobie – wówczas pojawia się ugruntowanie. W ciszy jest energia, która płynie od Boga do ciebie ze wszystkich stron i przepływa przez ciebie do ziemi, gdzie jest stacja odbiorcza. Następnie głębsza moc życia tworzy połączenie. Niech to będzie twoje najgłębsze pragnienie. Staraj się znaleźć to połączenie pomiędzy tym, co na górze a tym, co na dole.

Kiedy wkraczasz w ciszę, powinieneś mieć ugruntowanie i zawrzeć pokój z ziemią – tym samym akceptując energie ziemi. I wiedz, że ziemia jest planetą stworzoną do tego, by na niej żyć i by na niej doświadczać zmian. Bowiem zmiana jest konieczna na ziemi wszędzie, gdzie spojrzysz, i zawsze będzie konieczna.

Ziemia jest w stanie konstruktywnego postępu, niewiarygodnie potężnego rozwoju. Wskutek tego ostatecznie radość będzie wszechobecna dla każdej istoty na naszej planecie. Łatwo można sobie wyobrazić, że ten dzień jest nadal odległy, ponieważ dla ziemi każda chwila podróży do tego celu jest zasadniczo chwilą cierpienia, bólu, rozwoju, a niekiedy panicznego przerażenia.

Możesz być tego świadkiem, ale nie bierz w tym udziału. To znaczy, że powinieneś być ugruntowany, powinieneś być w stanie kochać tę ziemię i akceptować ją jako planetę, która nosi w sobie ziarna boskiego rozwoju. Odważ się osobiście wziąć udział w tym boskim rozwoju.

Kiedy jesteś w ciszy swojego istnienia, tworzysz więź i stoisz w punkcie, w którym stykają się dwa kierunku. To punkt ciszy. Stąd też znalezienie ciszy w sobie oznacza zaakceptowanie zarówno nieba, jak i ziemi. Wówczas nie musisz się już dłużej oszukiwać ani odgrzebywać starych emocji, ani patrzeć w przeszłość, ani w przyszłość; nie, jesteś w punkcie stycznym i to jest samo centrum. Wówczas jesteś w centrum swojego życia; sam stałeś się żywym centrum.

W takiej chwili do twojego życia wkracza porządek. To oznacza, że energie pracują w taki sposób, że stopniowo wprowadzają porządek w twoje życie. Nie musisz się przed nikim z tego tłumaczyć, przed sobą także nie. Po prostu doświadcz tego i naucz się to akceptować. Cisza to wspaniała rzecz. Kiedy żyjesz w tej ciszy, mieszkasz w złotym środku swojego serca. Kiedy wierzysz w moc życia, zawsze będziesz potrafił znaleźć drogę. Ta cisza zawsze jest konstruktywna, zawsze jest źródłem odnowy, zawsze jest źródłem zmiany.

Akceptując siły zarówno ziemi, jak i nieba, jednoczysz je w swoim sercu i masz pewność, że robisz w życiu to, co właściwe. Cisza to punkt, do którego należy dotrzeć. W ciszy wiesz, że idziesz nową ścieżką. Kiedy docierasz do ciszy, wiesz, że możesz uwolnić się od spraw z przeszłości i nabrać zaufania do przyszłości. To jest prawdziwa cisza, a kiedy w nią wkroczysz, stajesz się świadomy, że bierzesz udział w rozwoju i zmianie, które będą stawać się jeszcze bardziej oczywiste”.

Mistrz Morya

Geert Crevits; przetłumaczony fragment rozdziału 10 z książki „Morya Wijsheid 8: In het centrum van je leven staan” („Żyć w centrum swojego życia”) © Morya.org

© Geert Crevits, www.mayil.com

 

Mayil eNieuws
www.mayil.com

Mądrość Mistrza Morii 1: Głębszy sens życiaMądrość Mistrza Morii - Ćwiczenia Podstawy część 1MM karty

facebookMayil International * Master Morya * Geert Crevits * Słowa Mistrza Morya
Youtube YouTube.com/Moryaspiritual

Uważasz tę wiadomość za interesującą? Prześlij ją przyjaciołom.
Otrzymałeś ją od kogoś? Tu możesz się zapisać: http://www.mayil.com/PL/eWiadomosci.html
Ta wiadomość przekazywana jest w j. niderlandzkimangielskim i niemieckim.