Jeśli linki lub ilustracje się nie otwierają, zajrzyj proszę na tę stronę: http://www.mayil.org/eWiadomosci/2021/08.html

Mayil eWiadomości
Sierpień 2021
 

Kochani czytelnicy eWiadomości,

Czasami robimy co w naszej mocy, żebyśmy byli duchowi, żebyśmy byli dobrzy, dobrze opiekowali się bliskimi, dobrze pracowali i abyśmy dodatkowo także realizowali i wspierali swoje cele - a prócz tego wszystkiego, co nas obciąża, martwimy się także o świat... Ale w ten sposób życie staje się ciężkie i znojne.

Raz na jakiś czas postaraj się odsunąć wszystko od siebie, spójrz na szklankę wody i wypij ją, zerwij kwiat i podziwiaj go, idź na spacer i spaceruj tak długo, aż zapomnisz o myśleniu i odkryjesz, że czujesz poruszające się stopy. Każda taka okazja to chwila w której możesz ponownie połączyć się ze źródłem i naładować baterie. Po czymś takim przepełnia cię świeża odwaga i nowe zrozumienie, żeby zająć się w życiu czymś, co intuicyjnie staje się jasne. Zrób w swoim życiu miejsce na ciszę, na bycie, na prostotę serca, wówczas zawsze będziesz czuć swoje serce we wszystkim, co robisz, a w ten sposób już nigdy nie będziesz sam. ePozdrowienia od Marie


Medytacja na pełnię księżyca 22 sierpnia 2021

Mistrz Morya,

„Niekiedy człowiek utrzymuje się w stanie pobudzenia, zmierza w różnych kierunkach, ma różne cele, musi być najlepszy, musi rywalizować, musi zrobić to, musi zrobić tamto… i czuje się w obowiązku, aby wszystko robić z pośpiechem. Może się zdarzyć, że w ten sposób nie będziesz w stanie radzić sobie z życiem. Albo będzie ci się zdawać, że nie masz racji. Albo będziesz myśleć, że musisz jeszcze tyle rzeczy zrobić i wspiąć się na tę wielką górę, którą widzisz przed sobą, i stresujesz się z tego powodu, uważasz, że oczekuje się od ciebie wejścia na szczyt i zdolności do robienia wszystkiego.

Ale jeśli widzisz życie takim, jakie jest, to potrafisz cieszyć się drobnymi rzeczami obecnymi w twoim życiu, szklanką wody, kwiatem, oddechem, spacerem. To wszystko są proste rzeczy, ale oznaczają one, że możesz stać pośrodku życia z większą akceptacją, a dzięki temu wykształcisz w sobie większą moc.

Bowiem zrozumiesz: każde ozdrowienie bierze się z tego, że akceptujemy to, co jest – ciało, uczucia, myśli, bierze się z tego, że nie walczy się z nimi, ale raczej pomagamy im uzyskać spokój.

Człowiek musi być w stanie uwierzyć w siebie, musi być w stanie uwierzyć, że jest coś więcej, niż tylko to, co widzą oczy. Są też oczy serca, czyli pewna wrażliwość serca, zdolność do postrzegania i wychwytania różnych rzeczy, które mogą zaprowadzić człowieka dalej, niż jest w stanie zobaczyć na pierwszy rzut oka. Żyj ze swoją duszą, z pragnieniem, abyś był szczęśliwy i zadowolony i abyś potrafił dostrzegać szczęście także w swoim życiu.

Nie powinieneś zajmować się tylko swoimi myślami albo organizowaniem wszystkiego. Nie, czasem sprawy toczą się w naturalny sposób, bez problemu i bez wysiłku. Powinieneś być w stanie stać pośród swojego życia bez zastanawiania się: „Dokąd mnie ono prowadzi?”. Niekiedy powinieneś umieć poddać się prowadzeniu, prowadzeniu serca, pięknym odpowiedziom, które pojawiają się w głębi ciebie. Bo kiedy się rozluźnisz, nagle znajdziesz ścieżkę, sposób bycia, sposób patrzenia na różne rzeczy i zaakceptujesz fakt, że faktycznie istnieje jakieś potężniejsze życie, które opiekuje się tobą.

Jeśli potrafisz to dostrzec, możesz z łatwością pokonać ogromny dystans,a wówczas również naprawdę spotkasz drugiego człowieka. Nie będziesz sam i będziesz wiedzieć: ‘Dobrze jest być razem w prosty sposób’. Nie komplikuj niczego niepotrzebnie”.

Mistrz Morya

Geert Crevits; przetłumaczony fragment rozdziału 6 z książki „Morya Bezinning 4: Zoeken en vinden” („Szukanie i znajdowanie") © Morya.org

© Geert Crevits, www.mayil.com

 

Mayil eNieuws
www.mayil.com

Mądrość Mistrza Morii 1: Głębszy sens życiaMądrość Mistrza Morii - Ćwiczenia Podstawy część 1MM karty

facebookMayil International * Master Morya * Geert Crevits * Słowa Mistrza Morya
Youtube YouTube.com/Moryaspiritual

Uważasz tę wiadomość za interesującą? Prześlij ją przyjaciołom.
Otrzymałeś ją od kogoś? Tu możesz się zapisać: http://www.mayil.com/PL/eWiadomosci.html
Ta wiadomość przekazywana jest w j. niderlandzkimangielskim i niemieckim.