Jeśli linki lub ilustracje się nie otwierają, zajrzyj proszę na tę stronę: http://www.mayil.org/eWiadomosci/2021/07.html

Mayil eWiadomości
Lipiec 2021
 

Kochani czytelnicy eWiadomości,

Wielu ludziom z trudnością przychodzi troszczenie się o świat bez popadania w rozpacz lub bez poczucia przytłoczenia lękami, zmartwieniami i wątpliwościami. Mistrz Morya wciąż wyjaśnia w swoich książkach, że każdy człowiek ma w sobie dostęp do ochrony, wewnętrznego prowadzenia, spokoju i niewiarygodnej mocy, która może zmienić nasze życie. Możemy nawet emanować tą siłą i od czasu do czasu nieść pomoc i być opoką dla innych, którzy przechodzą ciężkie chwile. ePozdrowienia od Lydii


Medytacja na pełnię księżyca 24 lipca 2021

Mistrz Morya,

„Czymkolwiek się zajmujesz, cokolwiek dzieje się w twoim życiu, postaraj się zachować spokój w bardzo prosty sposób. Zamiast komplikować swoje życie, staraj się raczej sprawić, by było proste i przejrzyste. Gdy jesteś szczery wobec siebie, zyskujesz wgląd w siebie i w to, co robisz. To ważne, ponieważ to pokazuje ci, jaki kierunek naprawdę chcesz nadać swojemu życiu.

Życie jest krótkie, musisz to sobie uświadomić, w przeciwnym razie będziesz żyć w iluzji, że możesz myśleć: „Mam mnóstwo czasu na to i na tamto...”, i sam ustalasz, czym jest „to i tamto”, a to również częściowo determinuje twoje pragnienia i dochodzisz do wniosku, że pragniesz wielu rzeczy i w efekcie chcesz wieloma rzeczami się zajmować. A jeśli potem widzisz, że nie udało ci się coś lub udało tylko połowicznie, albo że życie ci mija, a ty nie realizujesz żadnej z tych rzeczy, to rozczarowujesz się sobą, ludźmi i światem. A to niepotrzebne.

Postaraj się spokojnie podchodzić do swoich pragnień, spróbuj przyjrzeć się, co jest osiągalne, takie postępowanie ma ogromne znaczenie. Nie myśl, że musisz robić coraz więcej, ale po prostu w bardzo praktyczny sposób przyjrzyj się, co możesz zrobić.

Po prostu są rzeczy do zrobienia i ktoś musi je zrobić. W pierwszej kolejności myśl o rzeczach, które dla ciebie osobiście są ważne, bo musisz stać się kimś lub być kimś albo musisz dać wyraz wyższym wartościom w swoim życiu. Twoje życie ma znaczenie. Jesteś tu na ziemi po coś, ale musisz zaakceptować to znaczenie, nie powinieneś go odrzucać.

(…) Zawsze będzie możliwość iść naprzód, również wtedy, kiedy myślisz: „Są trudne czasy, wszystko idzie źle i chyba nie będziemy mogli zrobić tego, czy tamtego” albo „Co my wszyscy będziemy musieli zrobić?”. Możesz mieć dobre życie, niezależnie od tego, jakie będą czasy, i powinieneś to wiedzieć. Bowiem zawsze możesz nie poprzestawać robić, co w twojej mocy, iść naprzód i z pewnością brać pod uwagę swoje możliwości. W ten sposób możesz kontynuować własny rozwój i ewolucję.

Ponadto, otrzymujesz także w życiu autentyczne wsparcie, zatem nie powinieneś czuć, że jesteś całkiem sam, że nie możesz poznać nikogo ani że ludzie cię nie rozumieją, ani że nie możesz poznać Boga. Powinieneś wiedzieć, że Bóg jest miłością i że zna cię, zna twoje serce i pomaga twojemu sercu, robić to, co właściwe.

Kiedy starasz się być dobrym człowiekiem, z pewnością spotkasz dobrych ludzi, a to ma ogromne znaczenie. Dobrzy ludzie powinni być w stanie odnaleźć się i wspierać wzajemnie i dzięki tej sile mogą również sprzeciwić się przemocy i nonsensowi tego świata. Wiedz, że w sercach tysięcy ludzi jest miłość, dobrze jest mieć świadomość tego”.

Mistrz Morya

Geert Crevits, dwa fragmenty przetłumaczone z rozdziału 5 książki „Morya Bezinning 7: Ga naar de wereld met liefde” („Idź w świat z miłością”) © Morya.org

© Geert Crevits, www.mayil.com

 


Mayil eNieuws

Grupy Mistrza Morya

Większość grup Mistrza Morya w zeszłym roku zrobiła sobie przerwę, niektórzy utrzymywali kontakt telefoniczny, ale wiele osób czuje silną potrzebę, aby ponownie się spotykać częściej.

Czy odczuwasz to samo pragnienie, aby wraz z innymi przezywać szczególne chwile związane z mądrością Mistrza Morya? Nigdy nie jest za późno, by dołączyć do jednej z istniejących grup Mistrza Morya lub samemu zorganizować niewielkie spotkanie. Nie myśl, że to coś trudnego lub że musi to być oficjalne spotkanie, to po prostu kilka osób (czasem nawet tylko dwie lub trzy), które spotykają się po to, żeby czytać teksty Mistrza Morya, omawiać je, znajdować przykłady ze swojego życia, wspólnie medytować przez kilka minut, prosić o błogosławieństwo i obecność Mistrza, a może nawet wybrać kartę Mistrza Morya i poczuć po spotkaniu, że otrzymało się wsparcie, pomoc i mnóstwo szczególnego rodzaju łagodnego szczęścia oraz światła i lekkości.


W tej chwili istnieją grupy Mistrza Morya w Gdańsku, Kobylnicy k/Poznania, Krakowie oraz dwie w Warszawie. Szczegóły kontaktowe znajdziesz na stronie Morya.org.

Chciałbyś spotkać się z innymi, ale nie znasz nikogo w swojej okolicy? Daj nam znać, opublikujemy twoje ogłoszenie w naszym newsletterze.PROŚBA
Jedna z warszawskich grup Mistrza Morya szuka miejsca na spotkania. Czy możesz pomóc?

Grupa Mistrza Morya z Warszawy poszukuje sali lub pokoju na cotygodniowe spotkania dla 3-8 osób. Szukamy bezpłatnego lokalu na spotkania raz w tygodniu, trwające 1,5 godziny. Prosimy o kontakt z Markiem tel. +48 794 351 709, e-mail: kalijan.marek(a)gmail.com (znak (a) należy zastąpić znakiem @).

 

Listę istniejących w Polsce grup Mistrza Morya można znaleźć na naszej stronie internetowej:
www.morya.org > Grupy lokalne

Mayil eNieuws
www.mayil.com

Mądrość Mistrza Morii 1: Głębszy sens życiaMądrość Mistrza Morii - Ćwiczenia Podstawy część 1MM karty

facebookMayil International * Master Morya * Geert Crevits * Słowa Mistrza Morya
Youtube YouTube.com/Moryaspiritual

Uważasz tę wiadomość za interesującą? Prześlij ją przyjaciołom.
Otrzymałeś ją od kogoś? Tu możesz się zapisać: http://www.mayil.com/PL/eWiadomosci.html
Ta wiadomość przekazywana jest w j. niderlandzkimangielskim i niemieckim.