Jeśli linki lub ilustracje się nie otwierają, zajrzyj proszę na tę stronę: http://www.mayil.org/eWiadomosci/2021/06.html

Mayil eWiadomości
Czerwiec 2021
 

Kochani czytelnicy eWiadomości,

Mistrz Morya mówi, że możesz w swoim małym życiu wprowadzić wielkie zmiany. Tak dzieje się, gdy podczas na przykład mycia naczyń, przygotowywania posiłku lub pracy biurowej zajmujesz się potężnymi, odwiecznymi siłami, takimi jak miłość, czystość, prostota, radość, cierpliwość i zaufanie. Szukając tych potężnych sił w sobie nawet podczas wykonywania najbanalniejszych zajęć, rozwijasz w sobie coś w rodzaju kotwicy, spokój i wyciszenie, które chronią cię przed chaosem świata i które sprawiają, że twoje życie jest lekkie i kolorowe. ePozdrowienia od Marie


Medytacja na pełnię księżyca 24 czerwca 2021

Mistrz Morya,

„Jeśli nie możesz czegoś zrobić, to nie powinieneś zmuszać się do robienia tego za wszelką cenę. Nie, proszę, bądź cierpliwy wobec siebie, a będąc cierpliwym wobec siebie będziesz miał również cierpliwość do innych, bo w tym rzecz. Uświadom sobie, że się zmieniasz i daj spokój innym. Nie ciągnij ich za sobą w swoich zmianach, daj im wolność, tak jak sobie dajesz wolność. Tak samo jak im wolno popełniać błędy, tak i ty możesz je popełniać i nie powinieneś być na siebie zły z ich powodu. Ale też nie użalaj się nad sobą i nie narzekaj na siebie: „Muszę to zrobić, a nie mogę”. Nie, lepiej coś odłożyć na później i wiedzieć: „Słuchaj, nie mogę tego zrobić i także nie mam odwagi tego zrobić”.

Powinieneś utrzymywać pewną dyscyplinę, pewien postęp, ale nie tak, żebyś złościł się na siebie, jeśli ci się nie uda. Postaraj się znaleźć złoty środek. Ważne jest, abyś szedł ścieżką miłości, jeśli chodzi o wszystko i wszystkich. Miłość jest cierpliwa i niczego nie wymusza, ale dąży do tego, żeby postępować we właściwy sposób i zawsze stara się osiągać coraz więcej.

To nie przestój. To nie jest też regresja. Wiedz, że cokolwiek życie niesie ze sobą, postęp zawsze jest możliwy, i zawsze możesz bardziej zagłębić się w życie i zawsze uwzględniać więcej.

To twoja świadomość musi się poszerzyć. Zrób miejsce w swoim sercu dla wszystkich, także i tych, którzy się z tą zmianą nie zgadzają. Nie zatrzymuj ich, ale kochaj ich takimi, jacy są. Jeśli ci się to uda, staniesz się bogatszym człowiekiem, poznasz większą otwartość i wówczas będzie ci się układać z każdym, także z ludźmi, którzy robią coś kompletnie innego. Patrz na nich, kochaj ich. Nie musisz tego mówić na głos, ale powinieneś czuć miłość w sercu.

Kiedy tak zrobisz, będziesz w stanie znieść najgorszy ból, bo będziesz widzał, że ludzie zmierzają w różnych kierunkach i mierzą się z różnymi problemami, których rozwiązanie znasz ty, ale oni nie chcą i nie mają odwagi tych rozwiązań zaakceptować. Po prostu wiedz, że tak jest. Wówczas nic nie rób dla nich. To może być bardzo bolesne i trudne, ale musisz umieć tak postąpić. Powiedz sobie: „Nie, nic nie zrobię dla tej osoby” i czekaj, czekaj, czekaj, aż przyjdzie do ciebie, prosząc: „Chcę się tego od ciebie dowiedzieć, jak to robisz?”.

Kiedy dotrzesz do tego punktu, napełni cię radość i początkowo będziesz chciał wyrażać swoje szczęście, ale nie powinieneś tego robić. Zatrzymaj szczęście w sobie jak wielki skarb, bo właśnie to otrzymujesz od ludzi, ale nie mów im tego. A przecież właśnie tak jest. Innymi słowy, jeśli żyjesz właściwie, to poznasz radość, ale to inni nauczą cię, czym ona jest i kto przyniesie ci tę radość. Ponieważ oni pokażą ci, kim są w szczery sposób, ty będziesz wiedzieć, że robisz to, co właściwe.

Bardzo wiele rzeczy jest możliwych w życiu, jest tyle zmian. Można osiągnąć wielką otwartość i wielką radość, ale długa droga wymagająca cierplwiości a znaleźć ją możesz, szukając prawdy w życiu, wszystkimi możliwymi sposobami.

Niech ci się nigdy nie wydaje, że wszystkiego się już nauczyłeś. Nie miej także poczucia, że jesteś lepszy albo że jesteś czymś więcej niż inni. Nie, staraj się zachować spokój bez względu na zmiany i zauważ, że życie to strumień, który niesie ze sobą cudowne możliwości i zawsze może ci dać więcej, niż ci się zdaje.

Twoje myśli dotyczące życia są zbyt ograniczone. Staraj się być otwarty na życie. W dążeniu, by opisać życie, twoje myśli przybierają postać słów i za każdym razem mogą to być inne słowa. Nie ograniczaj siebie do zasobu słownictwa, jaki posiadasz, lecz szukaj nowych słów, aby zwerbalizować, wyrazić nowe odczucia i doświadczenia, aby opowiedzieć o nich innym. Jeśli zaczniesz tak robić, będziesz stawać się coraz bardziej otwarty i zaczniesz patrzeć na innych trafnie i dokładnie. W końcu pochwycisz życie w całej jego olśniewającej chwale. Bowiem życie jest wspaniałe i powinieneś umieć to dostrzegać.

Nie patrz wyłącznie na przygnębienie i mrok spowijające życie wielu ludzi. Mnóstwo osób jest zagubionych i sami tego nie widzą, ponieważ mieszają im się różne poziomy i sami nie wiedzą, co robią. Czasami najpiękniejsze rzeczy otacza się pogardą, zaś najmniej wartościowe stawia na piedestale, ale wiedz, że ty musisz być kimś, kto zachowuje równowagę.

Nie daj się wciągnąć w wielkie iluzje. Patrz na wszystko rozsądnie, trzeźwo, i nie pozwól, aby zasmuciło cię to, co na tej ziemi dzieje się źle. Wiedz, że będziesz niesiony po to, aby przejść przez trudności. Poprzez kontakt z Bogiem, poprzez kontakt z własną duszą znajdziesz sposób wyjścia z najgorszych opresji. Wiedz, że otrzymujesz wsparcie, wiedz, że jesteś niesiony, wiedz, że istnieje miłość, która cię zna i poprowadzi cię od jednej rzeczy do drugiej.

Jest to prawdą także w przypadku twoich bliźnich. Także oni, podobnie jak ty, muszą umieć otworzyć się na prawdziwą miłość. Ale niczego nie wymuszaj. Jeśli to nie jest możliwe, to po prostu nie jest możliwe. Jeśli nie dziś, to może jutro. Nie zmuszaj się. Po prostu idź swoją drogą. (…)

Nie rozpaczaj, jeśli wydaje się, że wszystko w twoim życiu idzie na opak. Nie, nie martw się tym. Możesz przyglądać się temu, ale tylko w takim sensie, że uczysz się odpuszczać to. Nie patrz po to, żeby to zatrzymać przy sobie. Spójrz i daj temu odejść. Dostrzegaj brzydotę, ale pozwól jej odejść i uwierz w piękno i trzymaj się go. Na tym polega różnica.

Trzymaj się pięknych rzeczy, zachowaj je w swoim sercu, rozważaj je, ośmiel się żyć z nimi i dzielić się nimi z innymi. Staraj się znaleźć w nich moc swojego życia, po to, abyś nieustannie zajmował się tym, co prowadzi cię do najwyższego celu, jaki możesz osiągnąć. Jeśli usłyszysz o czymś, co jest jeszcze wyżej, jeszcze lepsze, jeszcze pełniejsze miłości i pokory, bardziej cierpliwe i spokojniejsze i jeśli wpuścisz to do serca, to jesteś na właściwej ścieżce.

Nie daj się zwieść, ponieważ istnieją również fałszywe wartości, które pozornie wyrażają potęgę życia. Staraj się wewnętrznie rozróżnić, co jest prawdziwe i rzeczywiste, a co nie jest takie. Bardzo ważne jest, aby prowadziła cię prawda i abyś ją potrafił odkryć, bowiem prawda jest wieloaspektowa, jest wielka, jest nieskończona. Zawsze będziesz odkrywał nowe prawdy, a prawda będzie trwać.

Kiedy odkryjesz, że coś nie jest prawdą, wówczas porzuć to i wiedz, że otrzymujesz prowadzenie, ponieważ twoja własna dusza będzie potrafiła rozróżnić, a to dusza jest ważna. To właśnie boskość w tobie powinna się przebudzić i ona jest sędzią. To twoja dusza pokaże ci prawdę w tobie. Kieruj się własną intuicją we wszystkim i zbliżaj się do głębi swego istnienia w pełnej prostocie. Wówczas wszystko uporządkuje się wokół tego jądra boskości”.

Mistrz Morya

Geert Crevits, dwa fragmenty przetłumaczone z rozdziału 16 książki Morya Wisdom book 5 (Słowo w ciszy) © Morya.org

© Geert Crevits, www.mayil.com

 

Mayil eNieuws
www.mayil.com

Mądrość Mistrza Morii 1: Głębszy sens życiaMądrość Mistrza Morii - Ćwiczenia Podstawy część 1MM karty

facebookMayil International * Master Morya * Geert Crevits * Słowa Mistrza Morya
Youtube YouTube.com/Moryaspiritual

Uważasz tę wiadomość za interesującą? Prześlij ją przyjaciołom.
Otrzymałeś ją od kogoś? Tu możesz się zapisać: http://www.mayil.com/PL/eWiadomosci.html
Ta wiadomość przekazywana jest w j. niderlandzkimangielskim i niemieckim.