Jeśli linki lub ilustracje się nie otwierają, zajrzyj proszę na tę stronę: http://www.mayil.org/eWiadomosci/2021/05.html

Mayil eWiadomości
Maj 2021
 

Kochani czytelnicy eWiadomości,

Mistrz Morya zmienił moje życie w życie służby innym i radości. Stało się tak na początku lat osiemdziesiątych, kiedy razem z Geertem i czwórką naszych dzieci zamieszkaliśmy w De Pinte, wsi niedaleko Gandawy, w domu, który był w dość opłakanym stanie.
W naszym koczowniczym życiu przeprowadzaliśmy się dość często, a w zeszłym miesiącu przeprowadziliśmy się znowu. Po trzydziestu latach opuściliśmy okolice Brugii i wróciliśmy do De Pinte. Zamieszkaliśmy na tyle blisko wnuków, że można dojechać do nich na rowerze, w miejscu oddalonym o zaledwie kilka ulic od domu, w którym mieszkaliśmy kiedyś, tym, w którym urodziła się Marie i w którym zaczęła się telepatia i kontakt z Mistrzem Morya.

Przeprowadzka już bez Geerta to nie to samo, ale mimo wszystko mamy poczucie, że to nowy początek misji Mistrza Morya, w tym samym miejscu, co kiedyś, ale tym razem zamiast samego Geerta i mnie w malutkim pokoiku na poddaszu, z ołówkiem i notesem i wskazówkami Mistrza Morya, zaczynamy z ludźmi z całego kraju, a nawet całego świata.

W Jego słowach i wszystkich Jego książkach jest światło i mądrość, inspiracja do życia bez lęku, bez oszukiwania, do życia pełnego miłości. ePozdrowienia od Lydii


Medytacja na pełnię księżyca 26 maja 2021

Mistrz Morya,

„W sercach ludzi, którzy robią, co w ich mocy, żeby radzić sobie z codziennym życiem w określony sposób jest miłość. A ponieważ dzień mija w mgnieniu oka, musisz wiedzieć, czego chcesz. Jest wiele rzeczy, które możesz zrobić w ciągu dnia, ale jest też wiele rzeczy, których nie robisz. I czasem powinieneś zwrócić na to uwagę – na to, co robisz i czego nie robisz. Bo być może zaczniesz zadawać sobie pytania dotyczące swojego życia: co robisz ze swoim życiem, jaki kierunek chcesz mu nadać. A to są dobre pytania, ponieważ oczywiście życie jest krótkie. Kimkolwiek jesteś, cokolwiek robisz: życie jest krótkie, nie trać czasu.

To nie znaczy, że masz się spieszyć. To nie znaczy, że masz robić dużo rzeczy. To znaczy, że powinieneś żyć bliżej własnej jaźni, a to coś bardzo wyjątkowego.

Kiedy zaczniesz szukać siebie, kiedy żyjesz z siebie, kiedy żyjesz z własnego serca, za każdym razem daje to inny impuls twojemu życiu. Bo kiedy żyjesz ze swojego serca, ze swojej serdeczności, wówczas znajdujesz swoją drogę w życiu. Kiedy będziesz żyć z serca, to gdziekolwiek jesteś, cokolwiek robisz, czymkolwiek się zajmujesz, znajdziesz drogę. Bowiem to znaczy, że za każdym razem światło wnika w to, co robisz.

Nie myśl, że praca nad swoim życiem osobistym to egoizm – taka praca sprawi, że twoje życie się wyklaruje. Twoje życie staje się piękniejsze, spokojniejsze, bardziej wszechstronne.

I choć być może masz wyobrażenie: „Właśnie to chcę robić i temu poświęcić starania”, to mimo wszystko będziesz zachęcany to tego, aby poznać siebie w różnych dziedzinach. A jest bardzo wiele do poznania w Jaźni, w twoim życiu. Nie pozbywaj się swojego życia, ale wiedz, co z nim robisz. Jest cenne. I jest cenne dla każdego. Cenne jest także życie twoich dzieci, męża czy żony, czyjekolwiek. Właśnie dlatego powinieneś czuć tę czułą troskę, tę czułą troskę w swoim sercu, aby robić coś dobrze, i niemal naturalnie mieć poczucie: „To moje życie, jestem za nie odpowiedzialny, i to czy tamto zrobię tak, ponieważ ja tego chcę, a nie dlatego, że tak mnie uczono robić, ale dlatego, że ja decyduję tak zrobić”.

Znajdujesz w swoim sercu powody, by czymś się zająć i to niezwykle piękne, że kiedy zaczynasz to robić, to na twojej ścieżce pojawia się coś nowego, co prowadzi do odnowy. Możesz bardzo wiele osiągnąć w życiu nawet w krótkim czasie, ale powinieneś postarać się konsekwentnie utrzymać właściwą postawę po to, abyś znalazł w swoim życiu powód, żeby powiedzieć: „To chcę robić i tak chcę to robić”. Ale nie oglądaj się za bardzo na to, jak inni to robią.

Przede wszystkim przyjrzyj się, jak możesz ześrodkować się na swoim życiu, co robisz ze swoim życiem, co robisz ze swojego życia. A to pozwoli ci znaleźć się w takim miejscu w swoim życiu, że otworzysz się także na rzeczywistość swojego istnienia. Może myślisz: „Znam rzeczywistość swojego życia”, ale kiedy zaczynasz szukać w swoim własnym sercu, dostrzegasz inną rzeczywistość albo widzisz, że inna rzeczywistość przenika twoje życie, przepełnia je radością, prostotą, prawdą, rodzajem krzepiącego poczucia, można by rzec – oświecenia.

Bardzo ważne jest, abyś miał odwagę być szczęśliwym na tej ziemi, niezależnie od tego, w jakich warunkach się znajdujesz, z kim żyjesz i co robisz. Naprawdę powinieneś się na to odważyć. Łatwo powiedzieć, ale trudniej się za to wziąć.

Kiedy odważysz się być szczęśliwy, to dostaniesz wsparcie. I musisz być tego świadomy. Nie jesteś w życiu sam, w sercach ludzi działa boska moc. Kiedy to wiesz i akceptujesz to, twoje życie zmieni się, przejdzie transformację, napełni się miłością, serdecznością, nabierzesz głębokiego szacunku dla natury, innych ludzi, dla wszystkiego, co istnieje, we właściwy sposób.

Ponieważ, naturalnie, możesz popełnić bardzo wiele błędów, każdy popełnia błędy. Nie powinieneś liczyć tych pomyłek. Ale powinieneś postarać się zrozumieć, co możesz zmienić. Po pierwsze, powinieneś wówczas odważyć się spojrzeć na swoje pomyłki: „Co takiego robię, co uważam za niewłaściwe?”. I możesz coś zmienić w tym. Ale nie powinieneś robić tego w pośpiechu i z okropnym poczuciem: „I tak niczego nie potrafię zrobić porządnie i nigdy mi się nie uda”. Nie rób tak.

Z pewnością powinieneś wiedzieć, czego chcesz, ponieważ wówczas wnika w ciebie moc. Wówczas także staje się możliwa serdeczność. Ponieważ wtedy wiesz: „To jest moje życie, tak je sobie układam”, wówczas twoja świadomość poszerza się, gdyż wtedy bierzesz odpowiedzialność za swoje życie, a zatem również większą odpowiedzialność za życie innych. Każdy z nas niesie odpowiedzialność, jest w taki czy inny sposób odpowiedzialny za naturę, za innych ludzi, zwierzęta i tak dalej.

Jest wiele do zrobienia na tej ziemi, ale powinieneś robić to w uważny, pełen miłości, spokojny sposób. Proszę, nie popędzaj siebie, nie stresuj siebie, także i wtedy, gdy pojawia się presja czasu i być może myślisz: „Jestem chory, jestem stary i już długo nie pożyję”. Nie powinieneś siebie stresować.

Postaraj się odnaleźć w życiu tę głęboką, fundamentalną postawę bycia życzliwym i otwartym. Otwartym na to, co nadchodzi, otwartym na dzień dzisiejszy. Naprawdę nie musisz patrzeć daleko w przód, nie na jutro, nie na kolejny miesiąc albo następny rok, ale na dziś. „Co dziś mogę zrobić w prosty, spokojny, życzliwy sposób?”. I ta serdeczności jest bardzo ważna, ponieważ dzięki niej możesz nauczyć się poznawać siebie takiego, jakim naprawdę jesteś.

Kiedy pozwalasz i znajdujesz miłość w swoim sercu i kiedy odważasz się żyć z nią, wówczas miłość przepływa przez twoje serce. A poprzez to pojawi się również lojalność, przede wszystkim wobec siebie, bo to jest naprawdę ważne, ale także do pewnego stopnia wobec innych ludzi. Bo oczywiście nie musisz robić wszystkiego dla wszystkich, to niemożliwe. Ale powinieneś móc być otwartym na potrzeby innych: „Czego ta osoba nie jest w stanie zrobić i czego potrzebuje?”. I właśnie wtedy powinno się móc coś zrobić dla niej. I w tej solidarności, w tym wspólnym poszukiwaniu możesz być prawdziwym wsparciem dla innych.

Ale bierz udziału w tym nieszczęścia na świecie. Tak wiele rzeczy idzie w złą stronę, że możesz mieć poczucie: „Dlaczego ja mam być szczęśliwy i pozwolić sobie na szczęście, podczas gdy inni są nieszczęśliwi?”. Nie powinieneś dzielić z innymi tego poczucia, że jest się nieszczęśliwym. Powinieneś niejako umieścić swoje uczucia w swoim życiu i odważyć się być szczęśliwym, odważyć się nieść swoją własną odpowiedzialność.

Jest bardzo wiele do zrobienia na ziemi, ale jeśli postarasz się przyjąć właściwą, życzliwą postawę, otrzymasz Moje wsparcie. Wystarczy tylko, że spróbujesz. Możesz napotkać trudności, przede wszystkim z samym sobą, ale także z innymi. Ale to nie powinno cię drażnić, nie powinieneś tracić odwagi, aby coś zacząć i powiedzieć: „Chcę robić to i to”. I powinieneś mieć odwagę posiadać taką moc.

Powtarzam: nie jesteś sam i tak naprawdę nigdy nie jesteś sam, nawet kiedy ci się wydaje, że jesteś”.

Mistrz Morya

Geert Crevits, przesłanie wygłoszone podczas otwartego spotkania w Waalre (w Niderlandach) 30 stycznia 1998 © Morya.org

© Geert Crevits, www.mayil.com

 

Mayil eNieuws
www.mayil.com

Mądrość Mistrza Morii 1: Głębszy sens życiaMądrość Mistrza Morii - Ćwiczenia Podstawy część 1MM karty

facebookMayil International * Master Morya * Geert Crevits * Słowa Mistrza Morya
Youtube YouTube.com/Moryaspiritual

Uważasz tę wiadomość za interesującą? Prześlij ją przyjaciołom.
Otrzymałeś ją od kogoś? Tu możesz się zapisać: http://www.mayil.com/PL/eWiadomosci.html
Ta wiadomość przekazywana jest w j. niderlandzkimangielskim i niemieckim.