Jeśli linki lub ilustracje się nie otwierają, zajrzyj proszę na tę stronę: http://www.mayil.org/eWiadomosci/2021/04.html

Mayil eWiadomości
Kwiecień 2021
 

Kochani czytelnicy eWiadomości,

W wielu chwilach w życiu słowa mogą być wsparciem i wskazywać nam drogę. Właśnie dlatego jestem taką fanką kart Mistrza Morya, które pod koniec tego roku, kiedy ruszy nasza nowa strona internetowa, będą dostępne w wielu językach! Karty sprawiają, że z łatwością zaczynamy widzieć wszystko z wyższej perspektywy. Na przykład, ciężko ci z kimś wytrzymać, wybierasz kartę a na niej jest napisane: „Pozwól drugiej osobie być sobą”. I od razu spada ci z ramion wielki ciężar!

A najpiękniejsze jest to, że możesz także zachować te słowa w pamięci, jeśli zechcesz. I kiedy następnym razem znowu ktoś będzie dawał ci w kość, możesz sobie przypomnieć to krótkie zdanie. W ten sposób wszystkie teksty Mistrza Morya mogą być dla ciebie źródłem pociechy i wsparcia, sprawią, że będzie ci łatwiej i pomogą zapamiętać, co naprawdę jest ważne w życiu.

W tym miesiącu znowu wybraliśmy fragmenty pełne pociechy i wskazówek. Bo niezależnie od tego, jak trudna wydaje się sytuacja, jeśli spojrzymy na nią we właściwy sposób, zawsze możemy iść naprzód. ePozdrowienia od Marie


Medytacja na pełnię księżyca 27 kwietnia 2021

Mistrz Morya,

„Kiedy jesteś w stanie walki – nieważne czy ze sobą albo z innymi – nie powinieneś starać się ze wszystkich sił udowadniać, że to ty masz rację, albo przyznawać, że druga strona ma rację, stawiać wszystkie kropki nad i oraz próbować być bardzo drobiazgowym.

Nie, bardzo ważne jest, aby dostrzegać w swoim życiu szerszy zarys i pomimo wszystkiego odważyć się zobaczyć we właściwej perspektywie drobiazgi, które bywają uciążliwie albo stresują cię, a nawet mogą oddziaływać destrukcyjnie na twoje życie.

Nie skupiaj się nieustannie na trudnościach, bo zawsze są takie czy inne problemy: z samym sobą, z innymi, z ojcem, z matką, z dziećmi. Zatem nie rób tak, nie zagłębiaj się w nie przesadnie, zamiast tego zauważ szerszy zarys i uważaj, żeby nikogo nie skrzywdzić, nikogo nie obrazić, nie być ani nie stać się niegrzecznym, i akceptuj to, co jest i co dzieje się wokół ciebie.

A czasem naprawdę powinieneś móc spojrzeć, posłuchać, nie wtrącać się i zdecydowanie nie odpłacać pięknym za nadobne. Kiedy ktoś cię zrani, nie rań go, żeby się odegrać, pozostań życzliwy i trzymaj język za zębami.

Bo bardzo ważne jest, żeby mówić z dobrocią prosto z serca, swojego serca, które wie, czym jest miłość, swojego serca, które rozumie, swojego serca, które może stać się jednością z Bogiem, swojego serca, które tęskni za pięknem i uniwersalnością, swojego serca, które jest ponad prawami tego świata i pojmuje w prosty sposób. I powinieneś być w stanie tak zrobić – żyć na tym poziomie, zamiast w uczuciach, zamiast w myślach, zamiast z trudnościami codziennego dnia, na okrągło mocując się, walcząc, starając się.

Od czasu do czasu znajdź czas na to, żeby się wyciszyć i skierować do wewnątrz, abyś nauczył się poznawać dobroć swojego serca, abyś wewnętrznie wiedział i rozumiał, czym jest miłość. I przełóż tę moc miłości, której możesz doświadczyć w sobie, przełóż tę moc na słowa kierowane do innych. Nie mów za dużo, ale kiedy już coś mówisz, zrób to z mocą swego serca, i wiedz, że w danej chwili nie jesteś sam i uczysz się poznawać ludzi, uczysz się poznawać ludzkość taką, jaka naprawdę jest.

To bardzo ważne, żeby nie angażować się zbytnio w iluzję, w walkę, w konflikty, w bałagan, w chaos, w niemożności, w nieporozumienia, w podejrzliwość, w zazdrość itd. … we wszystko, co widzisz wokół siebie na co dzień, co możesz wyczytać w gazetach, co możesz usłyszeć i zobaczyć w telewizji, co przychodzi do ciebie we wszystkich możliwych formach – bywa że w postaci kłamstw a niekiedy oszustw. Patrz na świat w prosty sposób, tak jak patrzy na świat dziecko i wybaczaj i zapominaj i rób swoje, bądź silny, stój pośród swej mocy. Wówczas uczysz się na innym poziomie i wówczas możesz również poradzić sobie ze wszystkim; możesz wówczas faktycznie wybaczyć i zapomnieć, bo wiesz, że istnieją rzeczy fascynujące i piękne, i że ta głęboka moc jest również twoją mocą i że uczysz się poznawać Boga w swoim sercu w całym pięknie, ponieważ nie ma różnicy między Nim i tobą, i że ostatecznie nie ma również różnicy między tobą a tym mężczyzną czy kobietą, tym dzieckiem, które jest z tobą.

Dobrze jest znać tę linię, która prowadzi od twojego serca do serca drugiej osoby, od siebie do problemów innych ludzi, nie po to, żeby te problemy rozwiązywać, ale żeby pogodzić się z tym, co jest, a mimo to nie dać się zwieść pozorom, lecz dotrzeć głęboko, bardzo głęboko i odważyć się żyć kierując się tą oryginalnością.

Wiedzcie, że jesteście dobrymi ludźmi i że każdy z was może to zrobić, i że nawet jedna chwila, kiedy stoisz pośród tej mocy jest bardzo ważna, ponieważ wówczas patrzysz na życie w inny sposób i wówczas życie staje się dla ciebie jasne, przejrzyste, piękne. Wiedzcie, że jesteście dobrymi ludźmi, błogosławię każdego z was”.

Mistrz Morya

Geert Crevits, przesłanie Mistrza Morya, wygłoszone podczas otwartego spotkania, 29 maja 2006 roku, w Eygelshoven (w Niderlandach) © Morya.org

© Geert Crevits, www.mayil.com

 

Mayil eNieuws
www.mayil.com

Mądrość Mistrza Morii 1: Głębszy sens życiaMądrość Mistrza Morii - Ćwiczenia Podstawy część 1MM karty

facebookMayil International * Master Morya * Geert Crevits * Słowa Mistrza Morya
Youtube YouTube.com/Moryaspiritual

Uważasz tę wiadomość za interesującą? Prześlij ją przyjaciołom.
Otrzymałeś ją od kogoś? Tu możesz się zapisać: http://www.mayil.com/PL/eWiadomosci.html
Ta wiadomość przekazywana jest w j. niderlandzkimangielskim i niemieckim.