Jeśli linki lub ilustracje się nie otwierają, zajrzyj proszę na tę stronę:http://www.mayil.org/eWiadomosci/2021/02.html

Mayil eWiadomości
Luty 2021
 

Kochani czytelnicy e-Wiadomości,

Mistrz Morya to ktoś, kto może być obecny wszędzie, jeśli tylko tego chcesz. Jeśli przechodzisz trudne chwile, możesz poprosić o Jego pomoc, powtarzać Jego imię, szukać Jego wsparcia w swoim sercu, a On się pojawi. Kiedy masz wiarę, że jest z tobą, będziesz silniejszy, lepiej będziesz sobie radził i będziesz robić, co należy, bo będziesz spokojny.

Dla czytelników naszych międzynarodowych e-Wiadomości, wybrałam w tym miesiącu tekst o tym, jak zacząć żyć nowym życiem poprzez to, że ośmielamy się być sobą w obecności innych, i jak coś takiego osiągnąć. To coś, co być może będziesz musiał przećwiczyć wiele razy, ale obiecuję Ci, że będzie warto. ePozdrowienia od Marie


Medytacja na pełnię księżyca 27 lutego 2021:

Mistrz Morya,

„Musisz spojrzeć na otaczające cię osoby bez osądzania ich. Nie mów: „Oni są tacy czy owacy”, bowiem wtedy już robisz coś więcej niż tylko obserwowanie. Wystarczy po prostu patrzyć. Obserwuj, co robią, na czym im zależy, jak pracują, co mówią a także czego nie mówią; wiele różnych rzeczy można dzięki temu zobaczyć.

Kiedy jesteś w towarzystwie innych, musisz naprawdę odważyć się obserwować ich bez osądzania, bez oceniania, nie starając się ich „zdefiniować”. Po prostu ich obserwuj, jakby z pewnym roztargnieniem, mimochodem, niemal od niechcenia. Możesz się nawet przy tym dobrze bawić, i powtarzam raz jeszcze, bo to niezwykle ważne – bez osądzania ich. Gdy powstrzymujesz się od osądzania, widzisz innych ludzi wyraźniej.

Kiedy podchodzisz do innych w bardziej swobodny sposób, nie odczuwając presji, że musisz coś określonego powiedzieć, zrobić albo czegoś od siebie wymagać, a zatem, kiedy jesteś rozluźniony w towarzystwie innych, wówczas możesz sobie pozwolić na to, aby po prostu być sobą, a to naprawdę istotne.

Będąc sobą w obecności innych – czy to męża, dziecka lub innego członka rodziny, rodzica, czy kogokolwiek innego – być może zyskujesz nowe życie.

To doniosłe stwierdzenie, które ma głębokie znaczenie. „Nowe życie” nie zawsze oznacza, że musisz wszystko zmienić o 180 stopni, czy uciekać i zaczynać wszystko od nowa. Nie, codziennie możesz zyskiwać nowe życie, zajmując się sprawami w nowy sposób, a szczególnie wchodząc w relacje z ludźmi w nowy sposób.

Nie zawsze łatwo jest radzić sobie w kontaktach z ludźmi i właśnie dlatego zawsze powinieneś móc być sobą.

Jeśli będziesz umiał być sobą we wszystkich okolicznościach, to przekonasz się, że o wiele łatwiej jest radzić sobie z ludźmi, ponieważ wiele powodów, dla których nie układa się nam z innymi, po prostu tkwi w nas. Być może nie znasz siebie dobrze, bo zbyt powierzchownie traktujesz różne kwestie i nie zagłębiasz się w nie, a w efekcie nie potrafisz rozsądnie postępować.

Koniecznie należy postępować rozsądnie w każdej kwestii, starać się zachować równowagę, nawet wtedy, kiedy, na przykład, mamy do czynienia z irytującymi ludźmi. Czasem ci ludzie są po prostu zmęczeni, są zagubieni, mierzą się z problemami, chorobami albo są zestresowani nadmiarem wyczerpującej pracy. Wszystkie te sytuacje przydarzają się ludziom. Ważne, aby wówczas zdystansował się od ich problemów i po prostu był sobą. To ogromnie ważne”.

  Morya Wisdom 4: Trust in yourself

Mistrz Morya

Geert Crevits - Z książki „Morya Wisdom 4: Trust in yourself” („Mądrość Mistrza Morya 4: Zaufaj sobie”), rozdział 1: Wznoszenie się ponad wątpliwości © Mayil.com

© Geert Crevits, www.mayil.com

 

Mayil eNieuws
www.mayil.com

Mądrość Mistrza Morii 1: Głębszy sens życiaMądrość Mistrza Morii - Ćwiczenia Podstawy część 1MM karty

facebookMayil International * Master Morya * Geert Crevits * Słowa Mistrza Morya
Youtube YouTube.com/Moryaspiritual

Uważasz tę wiadomość za interesującą? Prześlij ją przyjaciołom.
Otrzymałeś ją od kogoś? Tu możesz się zapisać: http://www.mayil.com/PL/eWiadomosci.html
Ta wiadomość przekazywana jest w j. niderlandzkimangielskim i niemieckim.