Jeśli linki lub ilustracje się nie otwierają, zajrzyj proszę na tę stronę:http://www.mayil.org/eWiadomosci/2021/01.html

Mayil eWiadomości
Styczeń 2021
 

Kochani czytelnicy e-Wiadomości,

W tym miesiącu rozmawiałam na czacie wideo z moją przyjaciółką o życiu i zaufaniu. Zapytała mnie wprost i bez ogródek, co myślę o miłości i skąd człowiek ma wiedzieć, że w jego życiu jest obecna miłość. Byłam zaskoczona jej pytaniem i przez chwilę nie wiedziałam, co odpowiedzieć. Uważam, że to jest duchowa osoba, która ma wiarę w Mistrza Morya i zaufanie do Niego, i, o ile mi wiadomo, są takich chwile, kiedy w oczywisty sposób otrzymuje pomoc i wewnętrzne wskazówki.

Odpowiedziałam jej następnie, że miłość jest zawsze, nawet kiedy jej nie dostrzegamy. Kiedy założysz, że ona istnieje i zaczniesz jej szukać we wszystkim, co dzieje się wokół oraz w sobie, możesz się nauczyć ją dostrzegać. A wtedy możesz również odkryć, że ta miłość była zawsze obecna w głębi twojego życia. Wówczas patrzysz na swoją przeszłość w nowy sposób, z całkowicie innego punktu widzenia. Kiedy szukasz miłości, uczysz się ja widzieć, tak jak w przypadku ptaków w lesie. Kiedy idziesz przez las i myślisz tylko o swoich problemach, to miniesz ptaki, nie zauważając ich.

Dla mnie to oczywiste i natychmiast przyszły mi na myśl cytaty z kart Mistrza Morya. Ale dla niej wyraźnie to było coś nowego i była bardzo zaskoczona. Idea, że miłość jest zawsze obecna, ale musisz chcieć ją znaleźć, żeby ją dostrzec, była dla niej całkowitą nowością. „To fantastyczne, powinnaś zrobić newsletter o tym!”, powiedziała.

Proszę bardzo. Kochany czytelniku, poniżej znajdziesz pięć bardzo ważnych fragmentów książek Mistrza Morya wybranych dla ciebie na te chwile, kiedy czasem zdaje ci się, że jesteś sam i że w twoim życiu (i na świecie) nie ma Miłości i bliskości Boga.

ePozdrowienia od Marie


Medytacje na pełnię księżyca 28 stycznia 2021

Mistrz Morya,

  Morya Bezinning 5: Liefde is niet blind

I_ „Miłość zamierza wyrazić siebie, kiedy ty masz intencję, by wyrażać miłość. Powinieneś wiedzieć, że możesz oddychać innym powietrzem, takim, który sięga większych wartości i niesie odpowiedź od samego potężniejszego oddechu życia.

Wiedz, że życie cię niesie. Jedną z rzeczy, o których nigdy nie powinieneś zapominać, jest to z miłość jest zawsze obecna. Nie tylko ogólnie, nie tylko w tym, co potężne, ale i bardzo konkretnie w twoim życiu, w twoim sercu, ponieważ to tworzy fundament twojego istnienia.

To, że nie widzisz miłości, nie oznacza, że ona nie istnieje. To, że nie myślisz o miłości, nie oznacza, że jej nie ma. Powinieneś wiedzieć, że twoje życie jest określone, są rzeczy, które są takie, jakie są a nie inne, z powodu miłości”.

Mistrz Morya

Z książki Morya Bezinning 5 (przesłanie otrzymane telepatycznie w 1998 roku), rozdział 8 © Mayil.com, Geert Crevits

* * *

  Morya Bezinning 10: Je bent je eigen leraar

II_ „Nie szukaj miłości, którą ktoś ci daje, bo miłość już tu jest, ona jest w tobie. Żyj, kierując się tą miłością i przekazuj ją innym. Żyj z dobrą intencją. Żyj z uczciwością wobec siebie. Dzięki temu zyskasz większą autentyczność, znajdziesz plan swojego istnienia, plan istnienia. Bowiem wtedy w końcu osiągniesz tę jedność ze sobą, a poprzez siebie z innymi oraz z potężnymi mocami wszechświata.

Wiedz, że jesteście kosmicznymi ludźmi, że Bóg mieszka w was. Ty jesteś inkarnacją Boga i w twojej istocie jest wielka klarowność. Nie jest dobrze nieustannie pozwalać sobie zanurzać w tym świecie. Naucz się rozwijać własną moc, aby doświadczać w piękny, subtelny sposób.

Jesteś dobrym człowiekiem. Możesz poradzić sobie ze wszystkim. Nigdy nie jesteś sam. Możesz osiągnąć wszytsko, co zechcesz i może sobie wyznaczać wielkie cele. Wewnętrznie będziesz mieć coraz więcej takich aspiracji wskutek: „Wiem, co istnieje. Wiem, co jest prawdą życia i potrafię w nią wkroczyć”. Nie musisz się bać. Znajdziesz swoją drogę. Nigdy nie jesteś sam. Kiedy robisz jeden krok w tym kierunku, otrzymujesz błogosławieństwo Boga i Moje błogosławieństwo”.

Mistrz Morya

Z książki Morya Bezinning 10 (przesłanie otrzymane telepatycznie w 2004 roku), rozdział 3 © Mayil.com, Geert Crevits

* * *

  Morya Kracht 1: Kiezen om jezelf te zijn

III_ „Powinieneś wiedzieć, Bóg jest niewidzialny, ale Bóg staje się widzialny dla oczu serca i to jest cud. Prawdziwy cud jest wtedy, kiedy miłość robi swoje i pokazuje się jako miłość, i kiedy wierzysz w tę miłość. Kiedy wiesz, że to naprawdę miłość, wtedy miłość staje się widoczna. To jest wielki cud.

Cuda, które się dzieją, zawsze są na poziomie miłości. Właśnie dlatego nie można zrozumieć Boga bez miłości. Bez miłości nie możesz zbliżyć się do światłości Boga, nie może cię ona musnąć, ponieważ Bóg jest światłością, On pokazuje rzeczywistość życia.

Świat sam w sobie jest pełen iluzji, pełen ułudy, pełen sprzeczności, pełen wydarzeń, za którymi ty, jako człowiek, nie jesteś w stanie nadążyć, ale to nie powinno cię zniechęcać. To wielka zmiana i zawsze będą rozdroża, na których napotkasz inne światy, inne myśli, inne rzeczywistości, które – choć odmienne od twojej rzeczywistości – są częścią twojej rzeczywistości. Powinieneś to dobrze zrozumieć. Masz bardzo wiele bram w swoim sercu, bardzo wiele możliwości odkrycia czegoś i wydobywania tego na światło dzienne”.

Mistrz Morya

(Z książki Morya Kracht 1 (przesłanie otrzymane telepatycznie w 1998 roku), rozdział 8 © Mayil.com, Geert Crevits

* * *

  Morya Wijsheid 6: Ontmoeting met Engelen

IV_ „W człowieku zawsze jest coś, co gna go naprzód i prowadzi do dalej, ale zawsze jest też coś, co powstrzymuje go od zrobienia pewych kroków. Jeśli chodzi o ważne kroki, które podejmujesz w życiu, koniecznie powinieneś wiedzieć, że zawsze jesteś chroniony. Kiedy żyjesz właściwie i poświęcasz niezbędną uwagę swojemu życiu, wówczas będziesz również właściwie prowadzony i będziesz robić właściwe rzeczy.

Nie powinieneś obawiać się, że podejmiesz niewłaściwe decyzje w ważnych momentach życia. Wielu ludzi tak bardzo się tym przejmuje, że mówią: „Teraz mógłbym zrobić to, albo to, albo tamto” i robią listę tego wszystkiego i w końcu podejmują decyzję, a później boją się, że podjęli złą. Nie, nie powinieneś się martwić, że podejmujesz niewłaściwe decyzje życiowe. Nawet jeśli czasem się martwisz, że wszytsko się dla ciebie źle skończy, mimo to powinieneś wiedzieć, że otrzymywałeś prowadzenie, aby zrobić ważny krok, którego znaczenie pojmiesz być może dopiero po jakmiś czasie.

Jako człowiek masz wolną wolę i możesz sam decydować w wielu sprawach, ale z drugiej strony w bardzo wielu sytuacjach w twoim życiu otrzymujesz ochronę, tak aby podejmować właściwe decyzje. Jest to coś, za co możesz być wdzięczny.

Nie zawsze sam to dostrzegasz, bo bardzo często nie potrafisz ocenić nawet swojego życia, i nie zawsze też powinieneś to robić. Powinieneś po prostu wiedzieć, że uczysz się i że twoje zaufanie do życia może wzrastać, to jest bardzo ważne.

Powinieneś móc żyć z ufnością, że porządek kosmosu, porządek wszechświata oraz porządek na ziemi, są niesione przez miłość. Powinieneś móc dostrzegać to w swoim życiu. To nie jest teoria wzięta z powietrza, to praktyczny fakt z twojego życia, po to, żebyś mógł rozwinąć tę pewność i ufność w swoje życie”.

Mistrz Morya

Z książki Morya Wisdom 6 (przesłanie otrzymane telepatycznie w 1995 roku), rozdział 7 © Mayil.com, Geert Crevits

* * *

  Morya Wisdom 2: Simplicity

V_ „Człowiek może otworzyć się na nowe wymiary w każdej sytuacji swojego życia. Właśnie taką postawę człowiek powinien przyjąć w swoim życiu. To jest bardzo ważne na nadchodzący czas. To nie znaczy, że będą katastrofy, które zniszczą świat, jak przewidują niektórzy. Nie, ale to znaczy, że tu i ówdzie nadchodzą wielkie zmiany, które dadzą człowiekowi szansę nauczyć się o wiele więcej i nieskończenie bardziej się otworzyć – później, nie w takiej chwili, bo w samej tej chwili człowiek nie będzie w stanie sobie tego uświadomić.

Jeśli jednak człowiek będzie w stanie sobie to uświadomić, bo jest tak świadomy, że niemal wie zawczasu, jak się sprawy ułożą, będzie w stanie się dostosować i być zadowolony ze zmian.

Bardzo wielu ludzi stoi u progu świadomości. Są na krawędzi stanu większej świadomości. Ośmielają się żyć przyszłością zamiast przeszłością. To całkowicie inny punkt widzenia. Wówczas wiedzą, jaki jest cel ich życia, dokąd chcą iść i co faktycznie chcą osiągnąć w tym życiu. I ciężko nad tym pracują.

Wolność wymaga ciężkiej pracy. Piękno to coś, o co trzeba walczyć codziennie. Szlachetność, wspaniałoduszność jest bardzo ważna. Miłość to coś, co trwa wiecznie i należy robić, co w naszej mocy, by ją osiągnąć, w przeciwnym razie jej nie ma. To wszystko są rzeczy, nad którymi człowiek musi świadomie pracować, w przeciwnym razie, miłości nie ma.

Możesz spotkać bardzo wiele osób, które nie mają żadnego pojęcia o tych wartościach i możnaby powiedzieć, że niemal żyją od jednego rozczarowania do kolejnego, od jednej katastrofy do drugiej. Przykro jest patrzyć na ludzkość i być świadkiem niszczenia tak wielu jej cennych aspketów, widzieć rzeczy, które nie powinny się dziać. Tacy ludzie są potem ofiarami.

Jednak są też ludzie, którzy w tej samej sytuacji rozkwitają, którzy są pomocni, którzy są tak otwarci na innych, że jest to niewiarygodnie piękne, że mówisz: „Skąd oni to biorą? Skąd biorą tę energię i jak osiągają takie głębokie zrozumienie egzystencji?”. Wszystko to jest możliwe na tej Ziemi.

Istnieje wielkie bogactwo możliwości, które musisz sobie uświadomić. Napotykasz je w każdej chwili swojego życia i poprzez nie będziesz poddawany testom w chwilach katastrof na Ziemi. Nie mówię, że doświadczysz katastrof, nie mówię, jakie będą, ani gdzie. Mówię jednak, że ludzie muszą uczyć się postrzegać sprawy w zupełnie inny sposób i muszą się nauczyć otwierać się na bardzo wielkie rzeczy, po to, żeby dostrzegać to, co jest prawdziwe, a nie tylko to, co jest nietrwałe.

Wszytsko na Ziemi wydaje się nietrwałe, a mimo to zawsze działa coś, co jest fundamentalne i trwałe. Ośmiel się to znaleźć i tego doświadczyć. Kiedy tego już doświadczysz, będziesz szczęsliwym człowiekiem i będziesz rozumiał, dzięki wspaniałemu przedstawieniu życia, o co w tym wszystkim chodzi”.

Mistrz Morya

Z książki Morya Wisdom 2 (przesłanie otrzymane telepatycznie w 1995 roku), rozdział 9 © Mayil.com, Geert Crevits

* * *

© Geert Crevits, www.mayil.com

 

Mayil eNieuws
www.mayil.com

Mądrość Mistrza Morii 1: Głębszy sens życiaMądrość Mistrza Morii - Ćwiczenia Podstawy część 1MM karty

facebookMayil International * Master Morya * Geert Crevits * Słowa Mistrza Morya
Youtube YouTube.com/Moryaspiritual

Uważasz tę wiadomość za interesującą? Prześlij ją przyjaciołom.
Otrzymałeś ją od kogoś? Tu możesz się zapisać: http://www.mayil.com/PL/eWiadomosci.html
Ta wiadomość przekazywana jest w j. niderlandzkimangielskim i niemieckim.